• başıma bir iş gelmeyecekse inanmadığım ve inanmayacağım verilerdir.

sabitimiz yine devreye girmiş ve bu seferde yeni vaka sayısı 1200 lerde, vefat sayısı da 20 lerde sabitlenmiş gibi.

milletin aklı ile zekası ile bu kadar da göstere göstere dalga geçilmez ki arkadaş.

umarım yabancı bir basın yayın organı türkiye nin gerçek covid-19 verilerini ifşa eder de, siyasal islamcıların milyonlarca kez düşen takkesi bir kere daha düşüp kellikleri yine görülür.
  • gerçekten inanamıyorum. ayasofya açıldı, turizm teşvik ediliyor. bayramda her şey serbestti. şu anda da öyle. yani virüsü kontrol altına almak için ne gerekiyorsa yapılıyor. hala nasıl yükseliyor anlamıyorum. kesin dış güçler. bence artık çare kalmadı kanalistanbul da bir an önce başlamalı
  • ayasofya'ya tek bir laf etmeyen bakanın verileri. süreç çok iyi yönetiliyor yersen.
  • ölü sayısının son 1 ayda 15-23 bandına çivilendiği verilerdir.

hiç mi bir gün 10 ölü diğer gün 35 ölü olmaz, bu imkansız bir şey midir? gerçekleşmesi mümkün değil midir?
  • hergün 2. derecede tanıdığım birilerinin korona haberlerine uyanıyorum inanılmaz. arkadaşlarımın anne babaları, komşuların çocukları, arkadaşların kuzenleri say say bitmiyor, martta nisanda mayısta çevremden kimsede yoktu nerdeyse. şimdi ise hergün birinin haberi geliyor.
  • yalan söylüyor.
    en yakın arkadaşım batmanda bir hastanede çalışıyor.günde en az 150 vaka olduğunu söyledi .ben de bakanın verdiği sayıyı 81’e bölünce şehir başına 15 vaka düştüğünü gordum. o yüzden kesinlikle en yakın arkadaşım yalan söylüyor. bakanımıza sonuna kadar güveniyoruz.*
  • müstehak olan durumdur. bugün markette maskesiz bir adama “maskenizi takar mısınız?” dedim. cevabı; “emredersin.” oldu. tam o sırada görevli geçiyordu; “hem maskeniz yok, hem tersliyorsunuz.” dedim, görevliye dönüp “uyarır mısınız lütfen.” dedim. “tamam, tamam takıyorum.” dedi, görevlinin korkusuna. şimdi bu ve bunun gibi orospu çocuklarına neyi ne kadar anlatabilirsin? anlatamazsın bu angutlara hiçbir şey. anca sindirirsin. sonra yine eski tas, eski hamam. dolayısıyla şikayet etmeye gerek yok mevcut durumu, hepsi müstehak, bunlar yüzünden. bu beyinsizler, bu eğitilmemiş canlılar her yerde. köpek bile eğitilebiliyor diyeceğim, köpeklere hakaret olacak.
  • gerçek olmayan vaka sayılarıdır. rize çayelinde 2 tane büyük market ve en meşhur lokantası korona'dan dolayı kapalı. bartın, batman, bursa 65 yaş üzeri dışarı çıkması yasak. 45 bin nüfuslu çayeli'nin vaka sayısı 1500 zaten. 1256 ciddi manada komik bir rakam.
  • 10 bin nüfuslu anadolu ilçemizde semt pazarında bir günde 200 küsür kişi yüksek ateşten pazara alınmadı, 80 küsür son 1 haftada pozitif çıkan kişi sayısı kapanan marketler dükkanlar var ama tüm türkiyede 1 gündeki sayı 1200 küsür.

sanırım anadolunun en cenabet ilçesi bizimki, sayıların doğru olmaması hükümetin sağlık gibi hayati bir konuda halkı yanlış bilgilendireceğine imkan vermiyorum yoksa.
  • ilk başlarda twitterdan berna laçin'e laf sokan sağlık bakanı şimdi acun'u durduramıyor, murat övüç'e ses çıkartamıyor, sınavlarda gerekli önlemleri alamayıp hasta çocukları sınava sokuyor, okullar açılacak ı açılmayacak mı 2 ay vakti olmasına rağmen bir takvim çıkartamıyor, cafeleri, sahilleri açıp dikkatli olun diye tweet atıyor ve hala süreç iyi yönetiliyor diye destekleyenler oluyor.

ingilizler daha en başta 'ölen ölecek kusura bakmayın yapacak herşey nafile, bağışıklık kazanın' dediğinde tüm dünya götüyle güldü ama şimdi 'normalleşme' diye herkes çaktırmadan ingilizlerin en başta yaptığını yapıyor.
hesabın var mı? giriş yap