• hala sandık, radikal grup vs. denilerek karşı çıkılan karar.

ya arkadaş bu adamlar savcıya daha ethem sarısülük'ün katilini teslim etmiyorlar. devlet katile yataklık yapıyor lan. hala yok sandık, yok radikal grup deniyor. anlaşılmıyor mu acaba? bu ülkede ne cinayetlerin üstü kapandı. bu direniş de bitince ethem sarısülük, abdullah cömert, mehmet ayvalıtaş yavaş yavaş unutularak üstü kapatılacak. daha önce kaç kere oldu bu?

ayrıca sikeyim radikal grupları. ben anayasal hakkım olan protestoyu yaparken onun bunun lafına bakıp mı yapacağım, yanımda durana bakıp da mı yapacağım?

tamamen kabul edilebilir ve özgürlükçü 4-5 talebi var bu grubun. sanki memlekete komunizm gelsin deniyor, kürdistan ayrılsın türkiye savaş tazminatı ödesin deniyor amk. yemin ediyorum şu klasik geyikler çok bıktırdı ya.

28 şubat'ta aralarında şeriatçılar var denilerek türbanlılara yapılanlarla, bugün aralarında radikal gruplar var diyerek göstericilere yapılan aynı şey. devlet aynı dezenformasyonu kullanıyor bunu da önce bizim direnişçimiz yiyor çok enteresan.
  • ummadigim ama istedigim karardi ve sonunda alindi.
    ınsanlarda sonucta bir kazanım elde ettik havasiyla beraber gelen bir yumusama vardi. karari okudugumda evet iste bu diyebildim.
    o insanlar bosuna olmediler. yaralilar bosuna aci cekmiyorlar.
    hükümet bu kadar sıkışmışken çekilmek olmaz.

daha başlangıç mücadeleye devam!
  • öldürülen arkadaşlarımızın katilleri yakalanmadan, gerekli cezaları almadan eve dönmek yok, mücadeleye devam...
  • beklenen "boyun eğmiş cevap" gelmediği için, başbakanın iyice sinir krizine girmesini sağlayacak açıklamadır..
  • az önce açıklanandır. taksim dayanışması'ndan devam kararı çıkmıştır.

http://taksimdayanisma.org/…-taksim-her-yer-direnis
  • "öyle evler var ki muhafazakar yapımızla ters" lafından sonra artık bitirilemeyecek direnişti. öyle yada böyle, birlikte yaşamayı öğreneceksiniz arkadaş.

tanım: dayanışma açıklaması.
  • bir kere şunu anlayın, bu hareket ve açıklama kimseyi sandığa gömme niyetli bir hareket ve açıklama değildir.

bu direniş "ben sana oy vermesem de hala bu ülkede yaşıyorum" direnişidir, "beni yaftalayamazsın" direnişidir, "bana dayatamazsın" direnişidir.

seçim yine sizin, ihaleler yine sizin. müsterih olunuz.
  • "apolitik" yaftası yapıştırılmış olmaktan, hiçbir şeye ayaklanmamış, ses çıkarmamış olmaktan yeni kurtulmuş biz 80 sonrası gençlerin, yine bilgisayar başına dönmek için bahaneler üretip "tamam artık yeter haydi evlerimize dağılalım." konuşması beklemesi asıl büyük hayal kırıklığımdır. boşuna mı bağırdınız lan günlerce "tayyip istifa" diye? o gencecik insanlar boşuna mı öldüler? hani failleri? hani avni mutlu'nun özrü? hani ağaçların kesilmeyeceği, parkın yıkılmayacağı sözü? neyi kazandığınızı sanıyorsunuz?

size bir gerçeği söyleyeyim gençler, hiç bir ülke hiç bir halk acı çekmeden böylesi büyük değişimler geçirmemiştir. ve bu noktada "bunun da boku çıktı, karnavala döndü, dönelim" filan demeye devam eder ve kendine dünyayı hayran bırakan birliğimizi bozmaya kalkarsanız, yaptığımız her şey boşuna olacak. ertesi gün yine saat akşam 10'dan sonra tekelden bira alamıyor, kürtajdı üç çocuktu durmadan hayatına karışılıyor ve bu şekilde her ayaklanmaya kalktığında tependen aşağı biber gazı sıkılıyor olacak. sanıyor musun ki o gezi, tüm dünyanın gözünde direnişin sembolü olmuş gezi öyle kalacak sanıyorsun.

sen daha hiçbir şey görmedin. mücadele daha gerçekten yeni başlıyor.

o yüzden...

taksim'de en azından bu gerçeği idrak etmiş olanların varlığını bana gösterip umutlarımı artıran açıklamadır.
  • son derece insanı duygulara hitap ettiği, zulme karşı çıktığı, türkiye'nin diğer illerinde devam eden direnişe destek verdiği için katıldığım açıklama.

bu arada söylemeden edemeyecegim yok marjinallerin kontrolüne girecekmiş, yok polis gelip parkı boşaltacakmış, yok ilk günden destek vermişmiş ama artık bitsinmiş bla bla bla.. ne çok biliyonuz amk..
  • çırpı kollu bakımsız polis güçlerinin arkasına saklanıp allah mallah diye bağıran beyaz çoraplı al yanaklı sözlük tayyip'lerinin beğenmediği açıklama.

küskü müskü diyerek bamya pipilerini sıvazlayanlar az daha beklesin.
hesabın var mı? giriş yap