• kimsenin bu konuda konuşmamış olmasına şaşırdığım olay.

--- spoiler ---

eski dönemde maalesef türk parası çok değerliydi. 1 dolar 1.20 seviyelerindeydi. bu ortaya ne çıkarıyordu? olağanüstü yüksek miktarda ithalat. yani ne varsa kalem dahil her şeyi daha ucuza dışardan ithal eder durumdaydık. çok şükür 2013’ten sonraki dönemlerde yavaş yavaş türkiye bundan uzaklaştı. imalata, üretime, ihracata, yatırıma ve istihdama dayalı bir ekonomi yönelişine türkiye kendisini sevk etmiş oldu. bunun önemli ve değerli olduğunu düşünüyorum. burada da o dengeyi türk ekonomisi sağlayacaktır. dövizin çok değerli olması ya da çok değerinin düşük olması arasında bir denge oluşacaktır

--- spoiler ---

vallaha demiş adam bunu. aha da `https://www.google.com/…rasi-cok-degerliydi-1947653`
  • bu tespite göre almanlar suyu bile ithal ederek yaşamalıydı. e ama öyle olmuyor.
    onların modelini mi denesek? mesela liyakatli siyaseti.

edit: imla
    tanım: siyasilerin hatalarını örtmek için polyannacılık yapması örneklerinden biri
  • türkiye'nin fakirleştirilmesinin övüldüğü açıklamalardır. yüksek kur, o kadar güzel madem dış ticaret açığı neden çoştu?
  • peki ne demeye hazineye ait yüzlerce milyar doları bozdurdunuz dedirten açıklama.
  • numan beyin beyin yakan açıklaması.

enflasyon yüzünden a101 kasiyeriyle kavga eden bir kitle var adamların karşısında. ben olsam ben de saçmalardım şahsen. evet, daha dün akşam kadının biri a101 kasiyeriyle kavga etti neden her şeye bu kadar zam yapıyorsunuz diye. daha önce de bir adamın aynı sebeple yine a101 kasiyerine çemkirdiğine şahit olmuş ve buraya yazmıştım.

edit: bir diğer örnek:
    (bkz: zabıtanın kasiyere pahalı fiyat için hesap sorması)

(simdilikson hatırlatması)
  • adam bunları anlatırken sana, bana anlatmıyor ki!
    bu halkın yüzde 40'ı bu tip uçuk ve hamasi yalanlarla beslenen kişiler. bu ülke televizyonlarında prof. unvanlı kişiler oturup saatlerce ay'a nasıl gidileceğini ve orada patates yetiştirip ülke tarımını nasıl kurtaracaklarını anlattılar..o yüzde 40 kesim ise buna inandı..

tanım:ne derlerse inanan bu halka duymak istediklerini söyleyen bir siyasetçi beyanı.
  • çok şükür türkiye fakirleşti alt metninin okunabildiği açıklamalardır.
  • bu siyasal islamcılar hiç utanmadan bizi aptal yerine koyup yaşananları aslında iyiymiş gibi göstermeye çalışmıyorlar mı aşırı sinirleniyorum amına koyayım. yok ebesinin amı artık numan, 2013'ten sonra biz de batmaya başladık sanıyoruz, meğersem şaha kalkışımız 2013'te liranın değersizleşmesiyle başlamış hay allah.
  • bir türk'ün tek maaşıyla avrupa tatiline çıkabilmesini hiç istemiyorsunuz değil mi?
    ya da makul sürede biriktirebildiği parayla güzel bir ev, araba, yazlık alabilmesini.
hesabın var mı? giriş yap