• arada bazı yazarlara mesaj geliyor. 15 tl karşılığında reklam entrysi girilmesi konusunda.
    bir de telegram'a davet ediyorlar.
    sonra görüyoruz reklam başlıklarını, reklam entrylerini.

15 tl karşılığında yazarlığını satmak çok kötü bir şey.
    evet kötü ama geçenlerde de, sevgili kanzuk'un düğünlerini gördüm.
    ömür boyu mutluluk diliyorum sayın eşine ve kendisine.
    sanırım bi 3-4 kere evet dediler. bir sürü düğünler, kutlamalar, tatiller falan gayet lüks bir yaşam.

allah var, zerre kuruşunda gözüm yok.
    helal hoş olsun.
    biz yazarların rağbeti ile bu paraları kazanması sonucu üzerimizden para kazanıyor demek iki yüzlülük olur.

kanzuk, ssg kendimizi ifade etmemiz için bir platform sunuyor ve biz de ifade ediyoruz.
    instagram'dan, facebook'dan üzerimizden para kazanıyor diye para talep etmiyorsak ekşi'den de etmemeliyiz.

ancak burada bir sorun var.
    eskiden ekşifest olurdu. davetiye ile girilirdi falan. ne güzel bir hizmet vardı.
    yazar olmanın ayrıcalığını orada yaşardın işte, konserler falan olurdu gider eğlenirdin.
    bir nev-i yazarlığının karşılığıydı bu festival.

yani demem o ki, kanzuk, bi el at artık şu işlere.
    insanlar 15 lira için kendini pazarlar oldu artık. 15 lira.
    sözlük o parayı muhtemel saniyede kazanıyordur. (bkz: hesaplayan adamlar göreve)

ama çık de ki, reklam entryleri artık yasak ama her sene giriş ücretsiz festivaller, ekşi yazarlarına özel indirimler, ekşi şeylerde paylaşılan içerikler için telif hakkı vs vs.
    artık orasını da sen çöz kanzuk.

kazandığın para ortak et demiyorum, bize de 2 sakal at demiyorum, bizi de gör demiyorum.
    ama yazarlara öyle bir jest yap ki, 15 tl için kendini pazarlamasın insanlar.

büyük oyunu boz kanzuk
  • yazar maaşlarının yatmasına birkaç gün kala açılmış başlık. bu sözlükçüler de böyle, iki gün geciktir hemen parana göz dikiyorlar.
  • ekşiup şebekesinin başının altından çıkıyor bunlar hep. sözlük yönetimi de olan biteni seyretmekle meşgul.

görsel
hesabın var mı? giriş yap