• kariyer.net'in 1597 farklı meslek pozisyonu için hazırlamış olduğu veritabanı.

rakamlar sadece bana mı düşük geldi bilmiyorum. gerçi meslek pozisyonlarının üzerine tıkladığınızda kaç kişinin ortalamasını aldığını yazıyor.

umarım objektif ve bağımsız hazırlanmış bir çalışmadır.

link
  • ben bu listenin maaşı az vermesi için işveren'e haklı bir bahane olarak hazırlandığını düşünüyorum. arkadaşlarımla da baktık ve onlar da böyle söyledi.

çünkü bu sitedeki bu alanlardaki maaşlar az. yer yer yarı yarıya kadar farkeden durumlar var. en yüksek maaşın iki katı kadar maaşla o pozisyonda çalışanlar var.

bence araştırılmalı bu durum. patronun eline maaş konusunda büyük koz veriyor.
  • (bkz: veri) kelimesi ile başlayan mesleklerden en yüksek maaşı alanların 16.750 tl ile (bkz: veri mimarı) olduğu görülen listedir.

o zaman (bkz: veri analizi ve raporlama) departmanında çalışan (bkz: elif can yetim) adlı bacımız neden 60.000 tl maaş alıyor?

(bkz: akp çocukları)'nın dahil edilmediği maaş aralığı çalışmasıdır.
  • sikko sikko verilerin olduğu, henüz iş bulanın görülüp duyulmadığı bir sitede bulunan, mesleklere göre ayrılmış maaş veritabanı.

tanıdığım hiçbir hemşire 3500 liraya çalışmıyor kaldı ki ortalama bu, en düşük değer asgari ücret olarak alınmış.

istanbulda, izmirde çalışayım ama taş yiyeyim derseniz 2000 liraya kanaat etmeniz olası. zorunlu göreve gidip de 6000'den aşağı alan hemşire bilmiyorum. 6500 liraya çalışan doktor arkadaşım da var, 12500 alan da.

edit: bazi okudugunu anlayamayanlar icin editleme ihtiyaci duydum. ozel sektorde maaslarin dusuk oldugunu; xx sehirlerde calismak icin gotunuzu yirtarsaniz 2000 liraya kanaat edersiniz lafiyla belirttim zaten.

edit2: bizzat maaş bordrosunu gördüğüm 2-3 mesleğin maaşını yazmak istedim;

anestezi teknikeri: 5400 lira (en yüksek maaş 3.260 olarak verilmiş.)
    hemşire: 6000 ( en yüksek 3.460 verilmiş.)
    aile hekimi: 11500 ( en yüksek 13.570 verilmiş.)

edit3: cok kisi verilen maaslarin ozel sektor verisi oldugunu benim ise kamu maaslarini karsilastirdigimi soyledi. ben verdigim verilerin tamaminin kamuya ait oldugunu soylemedim.
  • en düşük ücret olarak 2.020 tl'yi göstererek kanuna muhalefet edilen skaladır.
  • gmy 18 yazmışlar. neyin gmysi ?
    kardeşler pide kebap ile pegasus gmy si aynı kümede mi değerlendirip ortalama alındı?

buradan çoğunun atmasyon olduğunu anlarsınız zaten. var bunun gibi epey.
  • firmaların çalışanlarını ezmek için hazırlattığı liste.
  • satinalma müdürü ve satinalma direktörü icin yaklasik ayni skalayi verdigini gördügümde kosarak uzaklastigim istatistiki calisma...
  • başlığı okuyunca insanların yazdıkları doğru mu diye merak edip tıkladım.

avukata yazdıkları "en yüksek maaş" çalıştığım bürodaki en düşük maaştan -stajyer avukat arkadaşlar hariç- daha düşük.

çakalca (ya da iyi niyetli bakarsak yanlış kişilerle konuşularak) hazırlanmış bir liste gibi gözüküyor.

edit: bir düzeltme yapma gereği hasıl oldu. sol taraftaki "tüm maaş bilgilerini gör"e tıklayınca bir de kıdemli avukat çıkıyor. orada en yüksek maaşa 11.850 tl denmiş. yine tabi gerçeği yansıtmıyor ancak daha yakınlaşmış, en azından en yüksek avukat maaşının 6 bin tl olduğunu iddia etmiyorlarmış *
  • yarın öbür gün iş görüşmesinde dalyarak bir müdür, patron yada ikcı zaten aylardır işsiz olup da bunalıma giren bir insana bu tabloyu göstererek, yüksek egosuyla hayattan soğutucu cümleler kuracaktır.

kariyer.net denilen platform şimdiye kadar zaten hiç işçinin yanında olmadı ki bundan sonra olsun.
    ikcılara plaket verip pohpohlayarak para kazanan dandik bir site sadece.
hesabın var mı? giriş yap