• (bkz: iki ucu boklu değnek)

• faiz düşürülmesi: stagflasyon ayak sesleri.
    • yükseltilmesi: tükürdüğünü yalamak.
    • sabit tutulması: hırsız tıkırtısında yorganı kafaya çekmek.

görüldüğü üzere, ortası da boklu değnek.

çözüm?
    alın kardeşinizden* yetkiyi, görün etkiyi...
  • bu politikaya göre faizin düşmesi gerekir. faizi düşürmeleri demek dolarda yükseliş demek. fakat son yükselişlerde merkez bankasının dolara müdahile ettiğini gördük, eldeki dolarlar bozuldu. durum böyle olunca faizi düşürmek çelişkiden başka bir şey olmaz. bana göre faiz sabit tutulabilir, bu da dolarda 1-2 liralık geri çekilme getirebilir. eğer faiz indirimi gelirse 16-17 bandında seneyi kapatırız.
  • tabutta bir çivi çakılacak son bir köşe kalmış durumda ve reis bir elinde çekiç bir elindeyse çiviyi bırak mıhla sahneye doğru ağır adımlarla yürüyor. hadi başkan vur son darbeyi de titanic batarken müziğe devam eden orkestra misali hayatı koyverelim.
  • edit: birisi doları shortladı galiba
  • değil sabit tutulması, 200-300 bp artırım dahi doların ateşini söndürmeye yeteceğini düşünmüyorum. ytd. enflasyonun gerçekte kaç olduğunu herkes biliyor.
  • es salatu ve's-selamu aleyke ya rasulallah!
    es salatu ve's-selamu aleyke ya habiballah!
    es salatu ve's-selamu aleyke ya nûre arşillah!
    es salatu ve's-selamu aleyke ya hayra halgillah!
    es salatu ve's-selamu aleyke ya seyyidel evveline vel ahirin!
    vel hamdü lillahi rabbil alemin!
  • her durumda biz vatandaşın cebini yakacak toplantı.
  • ekonomi ile oluşan yaraları iyileştirmeyecektir.

ben yapmış olduğum işte imalatı durdurdum. artık hiçbir firmaya fiyat veremiyorum. iktidar olayın bu penceresine bakmıyor. çünkü halihazırda belli ki geçim dertleri yok. artık gerçekten tükendik. yemin ediyorum benim psikolojim bozuldu. hiçbir iş yapmıyorum sabahtan akşama kadar sadece dolar kuruna bakıyorum.

üzülüyorum. onca zamandır emek harcadığımız, şirketimizi büyütmek için elimizden gelen her şeyi yapmaya çalıştığımız günlerden bu günlere gelmek insanı tarifi zor duyguların enkazına sürüklüyor.
  • doların yükselişinden korksalar bir önceki toplantıda 200 düşürmezdi.. bu kez 100 düşürecek
  • beklentim 100 bp indirim. ama komple dolarda olan birisi olarak ters köşe yapılarak faiz arttırılmasını istiyorum. enflasyon hedefinden çok uzaklaştık ve dolardaki her kuruş artış ekstra enflasyon anlamına geliyor.

yüksek faiz ve sıcak para da sürdürülebilir değil. ben bu düşünceye katılıyorum. ama ülkemizde yatırımcıya da güven vermek gerekiyor.

yabancılar gelin yüksek faizle vurgun yapın! gibi bir anlayış olmamalı ama kurla ne işiniz var ben hiç bakmıyorum gibi bir anlayış hiç olmamalı. ortasını bulmak lazım.
hesabın var mı? giriş yap