129 entry daha
  • kendi attığı linki doğru düzgün okumayan taraftarların iddiası. kural hatası falan yok. ilgili metnin (direkt başlığı açan arkadaştan aldım bu linki) son paragrafını çeviriyorum.

"kale vuruşu, ceza sahası içindeki rakip oyuncunun ceza sahasını terk etmesi için yeterli süre geçmeden kullanılırsa, hakem oyunu devam ettirir. eğer rakip oyuncu, top oyuna henüz girmeden ceza sahası içinde bulunuyorsa, ve topa dokunuyor veya müdahale etmeye çalışıyorsa kale vuruşu tekrar ettirilir."

altay topu hızlı kullandığında golü atan oyuncunun arkası dönük ve ceza sahası dışına doğru yürüyor, topa doğru hamlesi yok. topu alan oyuncu da zaten ceza sahası dışında, top oyuna girdikten sonra müdahale ediyor. kullanmasaydın kardeşim o zaman.

kale vuruşunu avantaj elde etmek için hızlı kullanıp rakip oyuncu ceza sahasını terk etmeden topu oyuna sokacaksın, dışardan gelen adam stoperinden (top oyuna dahil olmuşken) topu çalıp asist yapınca ağlayacaksın. yok öyle iş.
  • salak fanatikler yüzünden futboldan soğudum amk. bunların bir çoğu iyi okullardan mezun insanlar. anlamadığım şekilde fenerliler bu insanların başını çekiyor
  • kural hatasi hakem hatasi bilmem ama beyaz futbol saklabani ahmet cakar su isi yorumlayacak son adam. digeride erman toroglu.
  • mala anlatır gibi anlatıyorum. faul oluyor ya orta sahada gerizekalı, hızlı başlandığı zaman rakibe çarparsa top, hakem tekrar atışı kullandırıyor. yüzlerce değil binlerce örneği var. hatta bu şekilde kart alan bir çok futbolcuda var.

hatta rakibe kart göstertmek için hızlı başlayıp, rakibe çarptırıp hakeme el kol yapan futbolcular gözünüzün önüne geldi değil mi?

ha burada fb defans hattının ağır gerizekalılığı var, buna rağmen o hatalar yapılmaz, maçı da zaten fb hak etmedi.

not:tekrarlanmasın, lig bu tartışmalarla bitmez zaten gündeme geleceğini de pek düşünmüyorum.
  • konuyla alakalı bilgi aşağıdaki gibidir.

https://www.theifab.com/…ation-law-16-the-goal-kick

ilgili madde ;

- ıf the kick is taken quickly and an opponent genuinely did not have time to leave the penalty area, the opponent may not interfere with or prevent the taking of the kick but may intercept the ball once it is in play. this is allowed because the defending team, as at a quick free kick, tried to gain an advantage by taking the kick quickly and if this ‘goes wrong’ the law is not there to ‘save’ them.

meali ;

eğer aut hızlıca kullanıldıysa ve rakip oyuncu gerçekten ceza sahasını terkedecek zamanı bulamadıysa, rakip oyuncu araya giremez ya da atışın kullanılmasını engelleyemez ancak top oyuna girdiği andan itibaren (atışı kullanan takımın oyuncusu topa değdiği an) müdahelede bulunabilir. buna izin verilmesinin sebebi, atışı hızlıca kullanan takımın kendine bir avantaj sağlamasıdır ve bu 'istenmeyen sonuçlara yol açarsa' kural onları 'kurtarmak' için orada değildir.

özetle;

cisse arkasını dönmüş kaleden uzaklaşırken, fener atışı kullanır, savunmadaki adını bile bilmediğim fenerli oyuncu topa dokunur ve oyun başlar. sonra bir şeyler ters gider ve gol olur. ama o kural o savunmacıyı korumak için artık orada değildir. çünkü o zat, hızlı kullanılmış aut atışını eline yüzüne bulaştırmıştır.

tüm bu sebeplerden dolayı da maç tekrar edilmelididljgkdhgu.

hadi dağılın.
  • lan bu nasil bi manyakliktir? yuz kere anlatilmis iste. ingilizcesi yetmeyenler icin turkce cevirisi de verilmis. hala suursuzca mizlaniyor.

yani bu olay takimdan bagimsiz, fenerbahce galatasaray vs. nin otesinde bu olay. anlatilani anlamama, post truth, manyakca bir fanatizmle acik kurali inkar etme. zehirli bir fanatizm. allah islah etsin.

(bkz: üç büyük takımın taraftarlarının farksız olması)
  • kural çok net şöyle diyor: eğer hızlı başlarsan jailson’a katlanacaksın, ya da şöyle diyelim bu boku yerde gol yerde yenilirsen ağlamayacaksın.
  • kuralda "fenerbahçe bir maçı kaybettiyse o maçta kesin kural hatası vardır ve maçın tekrarı gerekir" yazıyor arkadaşlar kuralı doğru okuyun lütfen. yani kural gereği bu maç tekrar edilecek.
  • çok net 2 kural hatası yapılmıştır, taç pozisyon 1 1 ve aut atışı pozisyonu 2 1.
  • 5-0 gerideyken oyunu aut atışında daha rakibin çıkmasını beklemeden başlat, hakem de umursamasın, ooh kural hatası!!

ulan bu fenevliler ne ağlak çıktı ya la! kurnazlık da bir gıdım zeka ister gerçi ama bu kuş beyinde ben de şaşırdım!

kanatlıların her başlıkta ağlaması
230 entry daha
hesabın var mı? giriş yap