• hep rezalet görmekten bıkmadınız mı?
    sürekli şikayet okumaktan sıkılmadınız mı?

eleştirinin başında okumayı bırakıp oflamadınız mı?

bize ne alüminyum!?

2 ay önce atasay izmir balçova mağazasından bi takı aldım ve akabinde memnun kalmayıp, hazır altın değerlendi bozdurayım diye kuyumcunun yolunu tuttum.
    kuyumcu aldı tarttı, aldığım fiyatın yarısını bile söylemedi. hayırdır niye böyle dedim.
    abi bunda işçilik var o yüzden değerli demez mi!

hemen dil altı hapımı çıkarıp bir bardak su istedim!!!

atasay'ın yolunu tuttum.
    ben: merhaba alım yapıyor musunuz?
    + alım değil ama değişim yapıyoruz.
    çıkardım gösterdim takıyı. hiçbir kozmetik sorunu yok. neyse adam 15 gün içerisinde değişim yapıyoruz ama inisiyatif kullanıp mağazadan bir ürün seçebilirsiniz fakat bunun için merkezden onay almamız gerekiyor dediler.

beklerim dedim kayıt bıraktım.
    1 hafta geçti arayan soran yok. tekrar gittim. başka bir adam çıktı. izah ettim durumu. değişim olursa internette satılan bu ürünü istiyorum mümkün mü diye.

vay efendim %90 olumsuz sonuç alınır da, ben kaydınızı tekrar aldım 5 gün içerisinde geri dönüş yaparız falan geçiştirdiler.

2.kez geldiğimde adama inisiyatif kelimesini cümle içerisinde kurduklarından bahsettim. iyi niyet alışverişi olarak. eğer böyle bir şey olmayacaksa baştan söyleyin diye.
    tamam biz sizi arayacağız diye selametle..

baba ben boş durup beklemeyi sevmem.

tuttum merkezi aradım. whatsapp'tan hattından yazdım. geri dönüş yapılacaktır diye cevap geldi.

pat!

alo! cahil bey'le mi görüşüyorum. ben atasay balçova'dan arıyorum bla bla bla!

ne zaman gelirsiniz mağazamız 22.00'a kadar açık..

gittim. sanırsın mağaza açılışı yapıyoruz. daha önce gittiğimde pek kale alınmayan ben bu sefer buyrun oturun, çay içer misiniz'lerle karşılandım.

bi kahve alırım sade olsun!

diyemedim. demedim. şımarmaya gerek yok.

neyse 3 ürün beğenip fark da ödemeden değişim yapıldı. hatta 10 lira ödemem gerekirken mağaza bu da bizden olsun dedi.

işin özeti, atasay izmir balçova'nın illa merkezden fırça mı yemesi gerekiyordu ya da benim bunu merkeze bildirmem mi gerekiyordu anlayamadım fakat bu kurumsallık ve hızından ötürü inisiyatif de kullanmaları adına memnun kaldığımı belirtmek isterim.

mağazanın yavaşçı tavrı hoş olmasa da çözüme giden yolda müşteriyi mağdur etmemeleri ve tomurcuk çayıyla 7.5 puanlık memnuniyeti haketti gözümde.
    *olay 16 nisan'da geçtiği için başlık doğrudur.
  • yüreğim bir bardak soğuk su içmiş de ferahlamış gibi oldu.
  • cahildim dünyanın malına kandım
    cahildim açtığım başlığın 2. girisini yazdım

tanım: bayii rezaletli marka memnuniyeti.
  • verilen ürünün gram ve ayar değeri ile alınan ürünlerin gramaj ve ayarlarını hesaplayamayacak kadar aptal değilim arkadaşlar =)
    ayrıca merkezden uyarı alıp da müşteri memnuniyeti adına harekete geçen mağaza çakallık yapmayı dener mi sence!?
hesabın var mı? giriş yap