• mutlaka kazanmamız gereken bir maç.

zaten puan olarak gerideyiz, üstüne fenerbahçe puan kaybetmiş ve haftaya kadıköy'de derbi var. insanlar kadıköy'e odaklanmış vaziyette ama derbi öncesi ve sonrası üç puan almak çok önemli.

iyi oynamaya başladığımız süreçten yarınki maça göre tek farklılık beklerde olacak. formda giden ve kapanan takımları açmakta çok önemli rol oynayan mariano yok ve diğer kanatta da saracchi yüksek ihtimalle olmayacak. şener ve linnes çıkabilir veya hoca sol beke ömeri çekip, önde henry'i kullanabilir.

ömer'in defansif yönü kademe ve geri dönme konusunda çok zayıf ama orta sahada oynadıktan sonra kendine güveni geldiyse eğer biraz kıpırdanabilir. bifouma oynayacak mı bilmiyorum ama ömer anca karşısında durabilir. linnes ve şener'in içinden geçmesi çok muhtemel.

ben buradaki genel kanının aksine rahat bir maç beklemiyorum. mariano defanstan çıkarken ve rakip yarı alanda oyun kurarken son zamanlarda çok etkiliydi. onun eksikliğinde seri ve feghouli'nin sorumluluk alması gerekecek. hafta içi kupa maçında da yüksek efor sarfetti takım, bakalım haftasonuna nasıl yansıyacak?
  • ilk yarıdan işi bitirmemiz bizim için iyi olur devamında maçı soğutup oyuncuları mümkün olduğu kadar az yorarız malum haftaya şeytana çomak sokmaya gidiyoruz.
  • 90 dakika bitmeden hiç bir takımın puan alamayacağı maç.
    çok zor geçecek malatya kötü bir takım değil ve sahaya çıkan her takımın kazanma şansı var bu sebeple büyük bir ciddiyetle gerekirse 90+ da gelecek bir gole kadar sabırla desteklemeli sabırla atak yapmalıyız.

muslera sana inandık sana güvendik.
  • berabere biteceği kesin.
  • ne olursa olsun ayaklarımızın yere basması gerekiyor. rakibi küçümsemek bize yakışmaz. her maç, her dakika, her pozisyon bizim için değerli. kalan haftalarda hiçbir zaman salmamalı, taraftar, teknik ekip, yönetim ve oyuncular olarak tam konsantre olmalıyız. saha dışı gündemi tamamen bir kenara bakıp sadece saha içine odaklanmamız gerekiyor. neyse ki fatih terim bu yollardan daha önce defalarca başarıyla geçmiş bir teknik direktör.

analize gelirsek; yeni malatyaspor jahovic ve guilherme'nin devre arası takımdan ayrılmasıyla büyük güç kaybetmiş görünüyor. yine de tam bir orta alt sıra takımı görünümünde. çok büyük zaafları yok ama çok büyük artıları da yok. ligin 2. yarısından itibaren oynadığımız oyunu oynarsak sıkıntı yaşamadan kazanabileceğimizi düşünüyorum.
  • gsliler şimdiden 3 puan yazmış kesin kazandık modundalar, puan sıralamasında kendilerini 3 puan almış 22. haftayı bitirmiş şeklinde grafikler hazırlamış bizim maçtaki senaryoların puanını hesaplıyorlar.
    afedersiniz ama adamı sikerler.
    öyle böyle değil, bir sikerler ki götünüz şaşar.

tanım: berabere bitecek maç.
  • buralarda birisi güzel bir benzetme yapmıştı. büyük beyaz*ın sırt yüzgeci gözüktü mü diğer balıklar ortadan kaybolur. tıpki aslan avın başına çökünce sırtlan mırtlanın mevzilerine çekilmesi gibi. ufaklıkları pistten alalım artık eğlence bitti.
  • kötü form grafiğindeki iyi futbolculardan kurulu takımlar büyük takımlar için en zorlu maçlardır. hele ki dikkatler bir sonraki maça kaydıysa. çok zor maç olabilir. ama 50 bin taraftarla eze eze galibiyet çok önemli olacaktır.
  • kötü futbol şampiyonluk getirecek.dünyada başka ligde yok bu durum.
  • galatasaray'ın kazanmak zorunda olduğu, o meşhur telafisi olmayan maçlardan biri.

malatya büyük ihtimalle kapanıp, orta sahada, lemina dışında kırılgan oyunculardan kurulu galatasaray ortasahasını sertlikle yıldırmaya çalışır.

mariano'nun olmaması sağ kanadı da sol kanadı da etkiler. linnes solda, şener sağda oynasa sıkıntı; ömer sol bek, linnes sağ bek oynasa yine sıkıntı.

falcao, andone belirsiz. adem tek başına zorlanacak, emre'nin gününde olması lazım.

rahat kazanılacak, üç puanın cepte olduğu bir maç değil bu. sonuçta deplasman, hakem, sergen, kadro vs. falan ama ilk maçta kayıp iki puan var.
hesabın var mı? giriş yap