şükela:  tümü | bugün
 • federer ağır favori ama umarım geçen sene olduğu gibi final setine gider maç.
 • ekselanslarının;

  2017 yılındaki 2. ,

  wimbledon'da 8. ,

  kariyerindeki ise 19. grand slam şampiyonluğu olacak maçtır.
 • aynı zamanda 13.doktorun kim olduğunun açıklanacağı finaldir.
  (bkz: doctor who)
  https://youtu.be/jzx4p6u3rzu
 • roger federer kazanırsa beşiktaş şampiyon olmuş gibi sevineceğim maç.

  umarım maç içinde yaşanabilecek sıkıntılara rağmen ekselansları full konsantreyle maça devam edip kariyerine bir şampiyonluk daha ekler.

  tanrı yardımcın olsun reyis, raketine kuvvet.
 • cilic en istikrarlı dönemi yaşıyor ve bu sezon çok iyi oynadı. federer'in de artık son demleri doğal olarak. bu yüzden sabırlı olması lazım. eskisine göre daha iyi bu konuda. çok kolay oyundan düşmüyor.

  cilic'in kazanması yeni bir soluk olacak. gerçi kendisi 28 yaşında, yani 20'lerinin başında değil, ama olsun. sonuçta alıştığımız isimlerin dışında. federer'in kazanması ise kendi başına yine başka bir olay. bu yaşta bir grand slam şampiyonluğu çok önemli ve grand slam rekorunu tazelemesi için bir şans. ayrıca sampras'ı wimbledon kazanma sayısını da geçmiş olacak.

  aslında hep yeni isimleri tutsam da bu sefer kalbim biraz federer'e yakın.

  edit:

  3-0 federer aldı. 19. grand slam, 8. wimbledon şampiyonluğu.

  federer için beklediğimden kolay bir maç oldu. ilk oyunlarda başa baş gözüken oyun bir anda döndü. adamın sahadaki varlığı bile cilic gibi iyi servis kullanan birinin dengesini bozdu. ilk servislerinin oyunda kalma yüzdesi 50'nin altına düştü ilk sette. sakatlığı var gibiydi cilic'in ama buna rağmen son sayıya kadar oynadı.
 • türkiye saatiyle 16:00'da başlayacak maç. favori doğal olarak daha önceki 7 karşılaşmanın 6'sını kazanan federer. her ne kadar 2014 amerika açık'ta cilic'e yenilmiş de olsa, 2017 avustralya açık'ta farkettiğim üzere federer, belki de oyunundaki zayıf halka (en azından top playerlara karşı), backhand'ini oldukça geliştirmiş durumda. kendisi de bunu röportajlarında belirtiyor zaten. bu ilerleme federer'in 3 büyük turnuva kazanmasını sağlamış.
 • saat 16:00'de eurosport2'den izlenebilecek maç
 • ekselanslarının anka kuşu misali geri dönüşü sonrası wimbledon'da çim kortta ingiliz olmasa da yuvasında bir kez daha kupayı kaldıracağı maçtır.

  fizik geçici, teknik kalıcıdır..
  murray, nadal, djoko bakın bunlar bir numara olabilir ama gerçek bir numara olmak böyle bir şeydir. 2007 yılından beri yakından takip ediyorum federer'i ve bu adam hala final heyecanı yaşatıyor bana, çok yaşa ekselansları !

  vurduğun servis ace olsun .
 • federer geçen sene cilic'i 2-0'den geri gelip yenince 'işte o sene bu sene' deyip baya sevinmiş, ardından raonic'e epik bir şekilde elenince üzüntüden yerin dibine girmiştik(m). şimdi ise aradan bir yıl geçti ve ekselansları 8. wimbledon şampiyonluğuna çok yakın.

  cilic'ten fazlasıyla korksam da federer her anlamda bu şampiyonluğu çok hak etti ve bence kazanacak. o yüzden come on roger!

  maç ile ilgili rakamlı, detaylı bir inceleme için: wimbledon 2017 erkekler finali
 • elimde kremali cilegimle izleyecegim mac.

  4 sette fedex diyorum, cilic baya formda cunku.