şükela:  tümü | bugün
  • http://www.egedesonsoz.com/…-seferler-bedava/986844

belediye ulaşımı özel hat olan dolmuş ulaşımına eşitlendiydiyse,ben ne anladım bu belediyecilikten?

aziz kocaoğlu'nun yerel seçimlerde aday olmayacağının,ya da oldurulmayacağının kanıtıdır bu. yoksa bile bile lades yapmaz aziz bey.

%50 oy verdi mutlu da bizim ne suçumuz vardı bey amca?
  • maşallah rte ile aşık atıyor aziz zamlarda daha 4 ay once sacma zamli bi sistem yapti ya!

istanbulda yasayan izmirli olarak net söylemeliyim ki su istanbula öykünmeden vazgecilsin

ev fiyatları istanbulla ayni yol fiyatları ayni
    pardon da iş yok güç yok tek cezbedici yani ucuz konaklama ve yol olan şehir izmir

yürek yemek bu resmen !

şuursuzluk !
  • izmir ulaşım zammı umarım ankara'ya da metro/otobüs zammı olarak yansımaz. 2 sene önce 2 liraya binebiliyorduk, şu an 2.5 tl. 3 liraya falan çıkarırlarsa artık gideceğim yere koşarak ulaşmaya çalışacağım - en azından yağ yakarım!
  • bence olması zorunlu olan bir zamdı. savunmuyorum ancak aktarma sistemi ile sınırsız ulaşım aracına binebiliyorsunuz 1,5 saat içerisinde. bunun tutarı yok. yani 2 defa metroya binip, otobüse binip oradan vapura atlayabilirsiniz. bunun için istanbul'da ödeyeceğiniz ücret 15 tl. izmir'de otomobil kullanmayan sırf bu nedenle bir sürü insan var. merkezi yerlerdeki işlerini halledip dönüyorlar. ücret 2,86 tl olarak. 3 tl olması kimseyi üzmez ama bu durumun devamı için gerekli hatta 3,5 olması gerek. ben kimseyi savunmuyorum. ancak gerçekten izmir'de 1,5 saat içerisinde hatay'a gidip, oradan kemeraltına girip, sonra otobüsle alsancak yapıp, sonra da vapura atlayan birisi beni anlar. 2,86 tl ye bunu yaptığına insanları inandıramazsın.
  • azizpazarlama giderayak işbaşında. son aylarını yaşıyorsun aziz. bu halkın ahını çok aldın.

sloganımsı sözle bitirelim: yeter aziz bakiyemiz yetersiz

edit: imla
  • (bkz: kocaoğlu istifa)

vapur düşmanı, kara ulaşımı meraklısı beceriksiz başkanın yeni eylemidir.

edit: imla.
  • ömrü boyunca izmire gavur diye küfür edip, emekli olunca kapağı izmire atanların ve nihayetinde istanbulu fallafoş edip binbir türlü arap, tacik, afgana peşkeş çeken istanbulluların hunharca ev alıp fiyatları arttırdığı yer izmir.
    "izmirde okuycam ben.." izmire taşınoyum ben.." "izmire yerleşçem ben.."
    aziz kocaoğlu oturduğu yerden ev fiyatlarını arttırmıyor. gelmeyin artmasın. hem gavur diyorsun, hem de "ıyyh boyoz" diyorsun, ama kapağı izmire atıyorsun.. emlak fiyatları artacak tabii.
    sikiklerin bir kısmı da 90 dakika, bir bucuk saat sınırsız aktarma ile 2. 80 teleye gezmeyi sonsuza kadar izmir kerizliğine yormuş. azıcık zam olunca hopluyor. "aaa keriz buldum burda ben.. 2.80 tele kart basıyon. doksan takka her yere gidiyon.. ohh ne güzel.!!"
    aynı sürede aynı mesafeyi hiç bir anadolu ilinde 15 teleden aşağıya gidemezsin yavşağın, götverenin önde gideni. ama izmirde 3 tele olunca her türlü yaygaray ıyaparsın.
    "bir bira için beni 9 tele sikene atar yapamam, korkak yavuşşağın önde gideniyim. ama bedavadan hallice ulaşıma üç kuruş zam olursa yaygara yaparım ben.." diyen yeni yetme piclerin analarını iyi tanıyorum. tuhafiye dükkanımda arka odada hep elimden geçtiler.

puşta bak puşta. neymiş menemenden binecekmiş, yüz kilometere yol gidecekmiş, hem de izbanla, sonra eve dönecekmiş, ama 2 tele 80 kuruş olacakmış."

"biz öörenciyiz.. bira içcez.. ucuz yaşıcaz.. biranın şişesini götüne 9 teleye sokana ses çıkarabiliyor musun? yok.. puştsun çünkü.
    hadi diyelim 3.5 tele oldu bilet.. pahalı mı? değil.. ama sen puştsun. birayı, sigarayı yüzde doksan vergiyle götüne sokana gıkın çıkmıyor. ucuzun bir tık üstüne bilet olunca, bütün götverenliğinin sikilmişliğinin acısını burada kusuyorsun.
    hiç şu şeride ulaşımın pahalılığı diye başlık açtın mı yavşak.. izmire kapağı attın memleketinden.. memleketinde bir bilete kaç tele seni sikiyorlardı. burada atar gider yapıyorsun da entrilerine bakıyorum.. meleketin hakkında tık yop ibinenin şeytan tohumu seni...
    siktir git amkdumun veledi. başka şehirde ulaş o paralara..
    ama tikkat et son durağa yakın tek kalma otobüste neyin. ıssıza çekmesinler.
  • herkes 90 dakika mı kullanıyor anunagodumun yerinde ben her gün tek vesayet gidiyordum işe ta ki bu tramvay ucubeliği ortaya çıkana dek göt kadar mesafelere aktarma yap “ omo ökö öç döfo dokson dokkodo bönöböloyorsonoz” de hasstır derim ben dolmuş 2.75 belediye 3 tl oldu amk.
    nasıl bir kafa bu?
    istifa et git tokat’ta beyaz eşya dükkanı aç birazda memleketini söğüşle

edit: #79081354 şu entry’yi giren çomar tipler yüzünde şu an izmir bu halde .
    sığır bir de bilmem kaç km öteden savunuyor elin tokatlısını bir de benim nereli olduğumla ilgili kehanetler savurmuş ulan sığır 3 kuşak izmirliyiz biz dedeleremin dedesi de aydınlı.esas sen siktirgit diyeceğimde zaten siktirolup gitmişsin o kadar korkaksın ki mesaj alımını kapatmışsın. öyle küfür edip mesaj kutunu kapatmak yok.
  • normal olandır. an itibariyle benzin, dolar, ekonominin durumu ortada. ayrıca bazı dallamalar hak vermese de 90 dakika sayesinde büyük rahatlık olduğu ve belediyenin buradan sağladığı gelirlerde de büyük düşüş olduğu bir gerçek. ha çok rahatsızsan defolup gidebilirsin güzel kardeşim şehir ferahlar hem biraz.
  • siktir git amkdumun puştu.
    yaplan zam yüzde beş.. yazıyla yüzde beş. rakamla %05.. kendini paralıyor kodoş. siktir git sen aç başka şehirde tükkan, git tokatta çalış da gör dolmuş otibis bileti kaç para yavşak.
    yüzde beş.
    yüzde beş.
    %05 zam.
    burada bütün laf edenler godoşun önde gidenidir net ve kesirsiz.
    o zaman siktir git geldiğin melkete desen.. anasını bacısını satar babasını keser yine de siktir olup gitmez, memleketine, köyüne mağarasına yavuşşağın önde gideni.
    ben de taa on bin km öteden bunlarla uğraşıyorum. memleketime yaptıkları ipneliklerle uğraşıyorum.