• beşiktaş'ımızın ibrahim üzülmez'in gidişinden sonraki 204. resmi maçı.
  • buradan fener yönetimine çağrı yapıyorum.
    bu gece acilen toplanıp molde'nin aslında ne kadar da
    büyük, fantastik bir kulüp olduğunu resmi twitter hesabından paylaşmalılar.

clup brugge köy takımı, liverpool formsuz bla bla...
    gs'nin 2 yemesiyle de dalga geçersin ama molde dünya devi!

koskoca bir camianın duruşu olmalı.
    fikret orman'ın, ''ben onun üslubunu 15-16 yaşlarında bıraktım.''
    demesi geldi aklıma...

2 yildir bu ülkeye uefa puanını getiren tek takım beşiktaş...
    biraz edep, biraz saygı...

(bkz: club brugge'e köy takımı demek)
  • ülke futboluna bu kadar katkı yapıp da kendi liginde bu kadar haksızlık yapılan başka takım var mıdır?
  • bu maçla ilgili söylenebilecek bir sonuç da şu sanırım:

fark şurada ki, diğer avrupa temsilcilerimiz sahasında yenilmesi ile takımlarının eleştirilmesine neden olurken,
    beşiktaş, rakibi zayıf bile olsa, huzurlu izlettirmediği maç yüzünden ve deplasman galibiyetine rağmen eleştiriliyor.

this is beşiktaş bitchez, i rest my case!
  • skenderbeulu futbolcuların inatla şut yerine ortaya bastığı maç.
  • ...
  • quaresma denen luzumsuzun neden bu takımda olmaması gerektiğin canlı kanıtı olan maç.

beşiktaş oyun planını son 3 yıldır pas üzerine kuran bir takım. daha öncesinde de bunu deniyordu ama samet aybaba döneminden başlayan, slaven biliç döneminde gelişen ve şenol güneş'in göreve gelmesiyle çok daha olgun bir hale geldi. set hücumunu çok iyi beceremesek de hızlı ataklarda pas trafiği ile rakibin zaman zaman başını döndüren bir takım olmaya çalışıyor beşiktaş.

peki bu aq17 ne yapıyor? mahalle maçında topun sahibi zengin bebe gibi bir tek kendisi oynamak istiyor. her yerden çalımlarla top sürüp, sıfırda olmasına aldırmadan orta yapmak yerine şut çekiyor. öyle bir hale geldi ki, ceza yayı üzerinde topla buluştuğunda sağ ve sol bek bindirme yapmayı, forvet boşa kaçmayı bile düşünmüyor. akıllarındaki tek şey "nasıl olsa vuracak"

cenk bile bir kaç pozisyonda pas vermek yerine şut çekmeyi tercih etti. bir şekilde kendine karşı hırslandırıyor takım arkadaşlarını.

şimdi maç devam ederken çektiği şutlardan bir tanesi kazara gol olsa ya da kaleciyi çalımlayıp gol atsa tüpçünün özenle oluşturduğu tayfa ağzından salyalar akıtarak "öeaaa kuyareşmeaaağğ" diye böğürmeye başlar.

ama ortada gün gibi bir gerçek var: quaresma bu takımda olmamalı.

başımıza yeniden bu herifi bela eden fikret orman'a da buradan selam ediyorum.
  • şenol güneş elinde kemer sahaya atlayıp bizimkilere saldırsa yemin ederim hakem bile sesini çıkarmaz , nasıl saçma oynadığımızı sen anla .
  • şaka gibi gelsede mustafa pektemek ve ismail köybaşının beraber sakatlanmadan tamamladığı maç
  • son vuruşlarda space jam filmindeki yeteneklerini kaybetmiş nba oyuncuları gibi davranan takımımı tebrik ediyorum. hayatımda hiç bu kadar çok asist olabilecek pasın harcandığı bir maç da izlememiştim. bildiğin tüm takım birleşmiş, rakip çok zayıf kaldı, biz bu akşam beşiktaş taraftarını nasıl kanser edeceğiz diye düşünmüş ve bu senaryoyu uyguladılar. hepinizi tebrik ediyorum. özellikle q17mi ne deniyorsa o adamı çıkarmak için 80dakikadan fazla bekleyen hocamıza da saygılarımı sunuyorum.

ha bu arada idmanda bile bu kadar pozisyona giremezsiniz, ayıptır yaptığınız sizin.
hesabın var mı? giriş yap