• fenerbahçe ile galatasaray seyiricisi arasındaki farkları da ortaya koyan maç olmuştur.

- ekşideki cimbomlu yazarlar ne diyordu?
    +sinan erdem'de yenilseniz sizi de göreceğiz
    -noldu sinan erdem'de güle oynaya uğurlandı gs cc
    -apdi ipekçi'de her maç sahaya yağmur gibi olağanlaşan (futboldan da aşinayız) cisim atma kültürlerinizi devam ettirdiğinizde oğuz savaş, yenilme nedeni falan dediniz ancak yine yeniden gördük

sizinle aramızdaki fark budur. siz bize karşı üstün gelemezsiniz çünkü siz fark edilecek kadar altta kalmışlık ezikliğine sahipsiniz ve bu ezikliğinize volkan demirel,oğuz savaş vs. ile sürekli kılıf arıyorsunuz apdi ipekçi atmosferi dediğiniz pet şişe atmaksa kusura bakmayın onu yakarak ali sami yen'de size 2-0 galip geldiğimizde göstermiştiniz.

(bkz: koyduk mu)
  • fenerbahçe niye antipatik işte bu yüzden yazdıran maçtır. antipatik çünkü yarıştığı masa tenisi dahil tüm branşlarda şampiyon olmuştur.

(bkz: oh yeah man)
  • maçtan yeni geldim ve entryimi yazıyorum. önceki entryleri okuyamadım maalesef. tekrar eden bilgiler varsa şimdiden özür diliyorum.

öncelikle ezeli rakibimizi kutluyorum. özellikle son beş dakikada tecrübeleriyle ayakta kaldılar ve bizim önümüzde şampiyonluğu kucakladılar. neden bu seride favori oldukları o beş dakikada gösterdiler.

takımımıza gelelim. şampiyon olamadık ama bu sezon inanılmaz bir işi başardılar. özellikle oktay hoca elindeki kısıtlı kadroyu bu maçta harika kullandı. bundan daha iyisini başarması mucize ötesi olurdu. galatasarayımızı ve oktay hoca bir söz özetliyor. galiptir bu yolda mağlup.

ömer onan'a özellike değinmek istiyorum. öncelikle seni beğeniyorum. adam gibi adamsın. takımını bu maçta sırtladın. sana o kadar küfür edildi sesin bile çıkmadı. o küfürler edilirken içim hep kan ağladı. seni uzun yıllar daha o parkelerde görmek istiyorum kendi adıma.

gelelim renkdaşlarıma. şimdi adam gibi maç içinde takımını destekledin. güzeldi hoştu. ama maç sonrası bu adamlar buradan gitsinler, kupayı almasınlar dediniz. böylece bir çuval inciri berbat ettiniz. ali koç'a ettiniz küfürlere ne demeli? ben utandım sizin adınıza. çıkmıyoruz çıkmıyoruz dediniz. çevik kuvvet sizi öyle böyle çıkardı. büyüklüğümüze yakışır şekilde fenerbahçeyi alkışlasaydık ne olurdu? incilerimiz mi dökülecekti. hadi alkışlama en azından sessizce töreni seyret veya dışarı çık. o kadar olay çıkarmanın alemi ne.

olaylardan sonra bir iki taraftarın konuşmasına kulak misafiri oldum. diyalog özetle şöyleydi: caferağa'da kızlar madalyasını bile alamadılar bunlar burada kupa alabileceklerini mi sanıyorlar. ne oldu şimdi egonuz tatmin mi oldu. koskoca camiayı zor durumda bıraktınız.

sözün kısası taraftarın büyük bir çoğunluğu kulübün çok gerisinde başkanın bu taraftarlar işi zor.ayrıca başkanımız sizi sakinleştirmek ayağınıza kadar geldi ve cümle kurmaya başlarken koskoca adamın lafını tezahüratlarla ağzına tıktınız. gerçekten yazık.

maç saat ona beş kala bitti ve onbiri beş geçe tüm salon boşaltıldı. en son çıkanlardan biri bendim. açıkçası ezeli rakibimizin sevincini görmek isterdim. bir umut belki salonda bir iki kişi kaldık belki seyredebilirim diye umdum fakat özel güvenlik rica etti ve bizi dışarı çıkardı.

bu maç tribünler konusunda mesleğim açısından çok iyi bir saha çalışması oldu.

son olarak eğer gerekli adımları atarsak seneye fenerbahçenin elinde şampiyonluğu alma şansımız artar. bu imkanla feneri zorladıysak seneye bizde şampiyon oluruz.
  • futbolda 0-0 deplasman beraberliğini kutlayan galatasaray taraftarı bu kez fenerbahçe'ye şampiyonluk kaybettikten sonra kutlama yaparak yeni bir seviye belirlemiştir.
  • abdi ipekçi'deki son iki maçta çıkan olayların tek nedeni galatasaray taraftarının son 10 yılda en büyük rakibine karşı her branşta geriye düşmesini hazmedememesi, bence tabi. şu an orada olup bağıran veya ağlamaklı bir şekilde kameralara yakalanan ergenlerin hepsi galatasaray'ın destan yazdığı yıllarda galatasaraylı olan ve bunun hep böyle devam edeceğini sanan taraftarlardan oluşuyor. sonuçta salt basketbol taraftarları olmadıkları açık, tıpkı bizlerin salt fb ülker taraftarı olmadığımız gibi (bak ülker dedim, gururunuzu okşadım). yaptığım bu sikik psikoanaliz sonrası takımımı canı gönülden kutlar, abdi ipekçi'yi terkeden güzide gs taraftarına da iyi yolculuklar dilerim.
  • sporun, fenerbahçe şampiyon olursa iki şampiyon ilan edilen aktiviteler bütünü olduğunu gösteren maç olmuştur.
  • spormax'in bu maça ve önceki maçlara atadığı yorumcular; nur germen, murat özyer ve kendisine bir şey sorulmadan konuya girmeyen hüsnü çakırgil. ayrıca maç öncesi ve sonrasında da tufan ersöz var. kim bunlar? hüsnü çakırgil hariç hepsinin ortak yönü galatasaray'la olan geçmişleri. işte antrenörlük yapmışlar, forma giymişler vs. hüsnü çakırgil ise 1990'da şampiyon olan fenerbahçe takımı oyuncularından. ve zannedersem beşiktaş'ta da forma giydi. spikerin neci olduğunu ise bilemiyorum. (melih gümüşbıçak beşiktaşlı ama bu arkadaşı bilmiyorum)
    maç içerisinde emir preldzic sayı atınca, "bu atışa yapılacak hiçbir şey yok. çok iyi savunma yapıldı. ama basket oldu maalesef" veya galatasaray'ın aldığı bir ribaund sonrasında, "ribaund'u aldık" gibi yığınla cümleye şahit oldum.
    yani spormax'in nasıl fbtv2 olduklarını çözemedim ben. bahsettiğim cümleler hata sonucu ağızdan çıkan cümleler olabilir. ama sizin buraya koyacağınız her argümana karşı ben de rahatlıkla karşılık verebilirim. ve spormax için "gstv2 oldular" diyebilirim.
    tekrar maça dönersek; galatasaray cafe crown'un sahadaki mücadelesine rağmen, taraftarının katkılarıyla önümüzdeki sene sahasının uzunca bir süre kapanacağını tahmin etmek için de müneccim olmaya gerek yok sanırım.

not: yorumcuları yanlış yazmışsam, uyarın düzelteyim.
  • hala aynısını fener taraftarı yapardı muhabbeti var, evet yapabilirdi belki ama 5. maçta son saniye basketiyle yenilip, şampiyonluğu kutlamaya geldikleri maçtan hayalkırıklığıyla ayrıldığında ne madde yağdırdı ne de böyle maymunluklara giriştiler.

ancak galatasaray taraftarı abdi ipekçi'de kaybettiği 2 maçın sonunda da böyle rezilce davranışlar sergileyip, şimdi ise anlamsız bir şekilde kupa nöbetindeler, tıpkı 4 yıl önceki sulu maçın ardından bayrak nöbetinde durmaları gibi.

elbette taraftarı genellemek yanlış ve bu görüntüyü yaşatanları tüm galatasaray camiasına mal edemeyiz fakat bu oradakilerin hazımsızlığın dibine vurduğu gerçeğini değiştirmiyor.

neyse allah akıl fikir versin kendilerine, acısı öyle büyükmüş demek ki, daha dün "ünal reyiz, büyüksün" dedikleri başkanlarını ıslıklayacak raddeye gelmişler. bu bile olayın vehametini ortaya koyuyor. ***
  • ulan o değil de gs taraftarının sahaya bozuk para attığını öğrenince bütün bi sene gittiğim basket maçlarının salona girişinde güvenlik görevlilerine kaptırdığım bozuk paralarım geldi aklıma. gece gece evlat acısı gibi koydu yemin ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap