• 17 mayıs kabine toplantısında belli olacaktır. kısıtlamalar sabah 05:00 itibariyle bitiyor. kabine toplantısi olana kadar her şey serbest galiba koskoca devletin aklına şunu 1 gün önce açıklamak gelmiyor mu ? bu nasıl bir ciddiyetsizliktir.
  • küçük ama iyi iş yapan bir şirkette yöneticiyim. 17 günlük kapanma açıklananınca şirket patronu çağırdı. farklı ihtimalleri değerlendirip bir süreç analizi yapın dedi.

ekipçe oturduk, kapanma devam ederse ne yaparız, yarı kapanma olursa ne yaparız vs. üzerine bir plan yaptık. sunduk, değişiklikler yaptık. paydaşlara danıştık vs.

uzatmayayım konuyu, koskoca türkiye devleti belli ki binlerce personeli olmasına rağmen böyle bir planlama yapmamış. son dakikada belli olacak.

bu devlet, çok zor zamanlardan geçti ama hiç böyle beceriksiz insanların elinde oyuncak olmamıştı.

çok yazık.
  • pazartesi akşamı açıklama yapılacaksa sabahtan kafeler açılacak mı? seyahat yasağı kalkacak mı? akşam sokağa çıkma yasağı olacak mı? hadi ekonomiyi yönetemiyosun anladık şu konuda bile ortalığı karıştırmayı nasıl başarabiliyorsunuz arkadaş.

pazartesi arınma günü gibi her şeyi yapmak serbest olacak sanırım
  • 2 gün sonra 19 mayıs varken mümkün olmayandır. corona virüsü milli bayramları sevmediğinden kısıtlamalar bir kaç gün daha uzayacaktır.
  • bir daha hiç bir zaman eskisi gibi olamayacak. bir üstteki yazar arkadaşa harfiyen katılıyorum.
  • maalesef elini veren götünü kaptırır. pandoranin kutusunu actirmayacaktik. artık geçmiş olsun. bu saatten sonra özgürlük yok bu millete. corona falan bahane, istenilen formasyona getirecekler bizi.
  • devlet halkına ihanet ediyor her şeyi son saniyede açıklayarak. özel öğretim kurumu işletmecisiyim ve pazartesi ders yapacak mıyız bilmiyorum. insanlar arayıp “ders olacak mı belli değil paramızı geri verin” diyorlar. o kadar danışman, herkesin 10’ar 50’şer asistanı ne işe yarıyor.
  • 17 mayıs'ta tam açılma, 17 haziran tam kapanma, 17 temmuz tam açılma, 17 ağustos tam kapanma, 17 eylül tam açılma,17 ekim tam kapanma
  • aşı diye bir şey var buyurmuş dört beş yukarıdaki beyimiz. hani ulan aşı hani? özel hastane sahibi sağlık bakanı daha dün ağladı "ühühü sinovac anlaşmaya uymuyor aşıları göndermiyor ühühü" diye.

onların basiretsizliğini, beceriksizliğini neden tüm halk topyekün şekilde ödemek zorunda? ben mi yaptım lebaleb kongreleri? ben mi lebaleb cenazelere katıldım? sonra özür diledim üstüne bir daha katıldım ama saklanmaya da çalıştım :d

lan günlük işlerde çalışıp geçinmeye çalışan, parası içerde kalan, ev kirasını dükkan kirasını ödeyemeyen, mekanını işletemeyen, ıvırı zıvırı milyonlar var ülkede. hani kim açıkladı destek filan fişman bir şey?

üstüne bir de alkolü de yasakladılar ne sikim alakası varsa. adamlar hayallerindeki distopyayı hayata geçiriyorlar kapanma dalgasına. kimin sikinde hasta sayısı filan. fakir olan daha çok fakir, zengin olan daha çok zengin oluyor. olan da evine kapanıp oturmak zorunda bırakılanlara oluyor.

elin turistine her sikim serbest dışarda fink atabilirler diyorlar istedikleri gibi ama ülkenin bizzat doğma büyüme vatandaşı olan evde hapis. e sikerler böyle düzeni afedersiniz.

bizimki bencillik değil. patlama noktasına geldik artık. bittik, kuruduk, ruhumuzun anasını siktiler.

tanım: olmayacak olandır. yeni normalimiz budur(normalini sikeyim)
  • 2 gün sonrası 19 mayıs gençlik ve spor bayramı.

kısıtlamaların 17 mayıs'ta kaldırılacağını gerçekten düşünüyorsanız bu iktidarı hiç tanımamışsinizdir demektir.
hesabın var mı? giriş yap