• galatasaray‘ın götü kollar gibi arka direk kollaması gereken maç. yoksa

(bkz: cyle larin)
  • rizespor maçındaki tercihleri ile bu maçın kadrosunu az çok belli etti sergen:

ersin
    montero
    vida
    rıdvan
    rosier
    josef
    atiba
    mensah
    ghezzal
    larin
    aboubakar
  • ben eyyamcı cüneyt'in yönetip liderin galip ayrıldığı herhangi bir derbi hatırlamıyorum. ya beraberlik ya liderin gerisinde olan takımın galibiyeti olmuştur -iç saha, deplasman farketmez-. adam böylece her maçtan çok büyük eleştiriler almadan yırtıyor.

not 1: hatırlayanlar varsa lütfen yeşillendirsin.
    not 2: fb
    not 3: bu durumun gs'nin geride olmasıyla ilgisi yok. gsli arkadaşlar lütfen savunmaya geçmesinler. fb'de benzer şekilde maçlar kazanmıştır.

edit: formatla uğraşamadım kusuruma bakmayın.
    6 28 eyl 2019 galatasaray (5.)-fenerbahçe (2.)0:0
    16 22 ara 2019 fenerbahçe (5.)-beşiktaş (3.)3:1
    14 2 ara 2018 beşiktaş (4.)-galatasaray (3.)1:0
    28 13 nis 2019 beşiktaş (3.)-başakşehir (1.)2:1
    9 22 eki 2017 galatasaray (1.)-fenerbahçe (5.)0:0
    23 25 şub 2018 beşiktaş (4.)-fenerbahçe (3.)3:1
    11 20 kas 2016 fenerbahçe (5.)-galatasaray (3.)2:0
    29 30 nis 2017 başakşehir (2.)-beşiktaş (1.)3:1
    5 19 eyl 2015 trabzonspor (2.)-galatasaray (8.)0:1
    23 29 şub 2016 fenerbahçe (2.)-beşiktaş (1.)2:0
    23 8 mar 2015 fenerbahçe (3.)-galatasaray (1.)1:0
    13 30 kas 2013 fenerbahçe (1.)-beşiktaş (3.)3:3
    22 22 şub 2014 galatasaray (3.)-beşiktaş (2.)1:0
    33 12 may 2013 fenerbahçe (2.)-galatasaray (1.)2:1

istisna
    33 19 may 2019 galatasaray (1.)-başakşehir (2.)2:1
    29 3 may 2015 trabzonspor (6.)-beşiktaş (1.)0:2
  • galatasaray'ın çok kötü bir atmosferde ve muhtemelen demotive halde çıkacağı maçtır. bunun yanında maç saatinde muhtemel kar yağışı olması da galatasaray'ın alternatifsiz pas oyununu baltalayacaktır. buna pas oyununda çok etkin olan feghouli'nin yokluğu, neredeyse as kadro ile 120 dk kupa maçı oynanmış olması gibi faktörler de eklendiğinde galatasaray'ın şansını az görüyorum.

sergen'in beşiktaş'ı ısıran, sert ve hızlı bir takım. geride bekleyip kaptıkları toplarla çıkarak işi bitirmeye çalışacaklardır, marcao-donk-taylan üçlüsü bu ani baskınlarla bir yere kadar baş etse de beşiktaş mutlaka gol bulacaktır bu maçta.

galatasaray kırılgan bir takım, hem maç içinde hem de genel olarak. bu maçı kaybederse hem fenerbahçe'nin hem de beşiktaş'ın 5 puan gerisine düşecek. antep'in bile arkasında kalabilir. beşiktaş derbisi ve denizli maçından sonra 14 gün içinde;
    malatyaspor (d)
    gaziantep(d)
    başakşehir
    fenerbahçe(d) şeklinde dört zorlu maça çıkacak. pazar günü yaşanacak olası bir mağlubiyetin ardından puan kayıpları üst üste biner ve galatasaray havlu atar diye korkuyorum açıkçası. tüm bu yaşananlardan sonra fatih terim ve takımın demotive olmak yerine ateşlenmesi en büyük ümidim. bunu biraz da mustafa cengiz'in açıklamaları belirleyecek gibi sanki... cüneyt çakır daha keyifli bir lig için maçı 1-1'e bağlarsa da benim açımdan sorun olmaz açıkçası...
  • muhtemelen yoğun kar yağışı nedeniyle oynanamayacaktır.
  • büyük ihtimalle -2 derece civarında ve karlı geçecek derbidir.
  • wellitonun eksikliği çok etkileyecek beşiktaşı. wellitonun josef rosier ve ghezzalla kurduğu dörtgen birçok golümüzün temelini oluşturmuştu.

blok halinde ileri gidip gelen sağ kanat rakiplere üstünlük sağlıyordu ama şimdi o pas bağlantısı olmayınca josef sağa eklenemeyecek, rakip orta saha sola kayarak ghezzalı sıkıştıracak ve en önemli gol taktiğimiz tıkanacak.

2.en önemli silahımız olan duran toplar da iri stoperler yüzünden şüpheli

bu maçı zor günlerin adamı enkudu çözer anca
  • taçtan goller, rakibin verilmeyen penaltısı demiş, bir de bunu diyen geseli. bunlarda harbiden hiç utanma yok, yazık. oynanmamış maçlara şöyle sokacaz böyle çakacaz gibi yorum yapmak kadar saçma bir şey yok ama bunlar şimdiden ağlamaya başlamışlar, çakalım bari...
  • hava şartlarının skntili olacağı haberi geldi bu durum gollü maç olma ihtimalini düşürebilir. beşiktaş form durumu ve takım yapısı itibariyle bir adım önde olsada beraberlik ihtimali yüksek bir maç. beşiktaş merkez orta saha sini josep atiba mensah 3 lüsü ile çıkarsa üretkenlik konusunda sknti yaşayabilir. galatasaray da belhanda ve diagne bin performansı belirleyici olacaktır.
  • rez alın gassaray'ı 5-1 gibi net bir skorla yeneceğimiz maç.
hesabın var mı? giriş yap