• terör örgütü pkk'nın suriye kolu ypg ilk defa esad/rus güçler tarafından bombalanıyor.

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/…urdu-144363h.htm

http://www.telegraph.co.uk/…y-for-first-time-in-fi/

bölgede önümüzdeki 6 ay çok farklı bir dış politikaya ve sonucunda gelişecek suriye resmine hazırlıklı olun denmişti.

bu da bir başlangıç olsa gerek.

`rusya ile yakınlaşma sonrası abd'nin vereceği cevap` konusunda bir şüphemiz yok, maşalar vasıtası ile ortalık kan revan son iki haftadır.

içimizdeki pkk terörüne somut hamleler birkaç gün içinde gelecektir. sınırımızdaki ypg terör örgütü de suriye/rusya tarafından sıkıştırılırsa resim ciddi şekilde değişecektir.
  • ülkede başka muhalif güçler ile savaşırken esad'ın birde üstüne ypg'yi karşısına alması saçmanında ötesinde bir durum..
    halep'in ve idlib'in esad'ın elinde kalması için ypg'nin desteği hayatı önemde.

ayrıca rusya'nın türkiye'nin çıkarı için bu kadar kısa bir sürede kürtleri hedef alması ve kürt kartını tamamıyla amerika eline bırakması bir o kadar saçma.

işin en saçma boyutu da esad'ın veya rusya'nın bunu erdoğan'a güvenerek yapması.

kamışlı ve haseke'de bulunan esad yönetimde ufak bir bölümde bu saatten sonra esad'ın elinden alınır.
    ayrıca halep ve idlib koridorunu esad lehine kesmişti ypg, bundan geri adım atarak zor durumda bırakılır esad'ı

edit: var arkadaş!!
    hani s.süreyya önder demişti ya kürtler şeytan ile savaşsa gider şeytanı tutar sınız diye .
    düne kadar esad düşmanınızdı.
    rusya'ya karşı tezek yakıyor dunuz.
    israil için van munit.
    iran ve hizbullah ise tu kaka şia idi.
    siz ne ara bu kadar köpek ve omurgasız oldunuz.
    başkalarını köpeklik ile suçlarken siz ortadoğu'da önce posta koyan sonra etek öpen ve başkalarından medet uman kisilere dönmuşsunuz.

amerika ile iş tutan.
    nato sömürgesi olan.
    rusya dibinde ağlayan.
    israil'e ileri karakol görevi yapan.
    iran üzerinden para aklayan.
    ab kapısında yatan kim acaba?
    haspama bak şimdide başkasını beğenmiyor.
    neyse konu kürt olunca çoğunuz parti ayrımı olmadan aynı bokun laciverti siniz zaten.
    kime laf anlatiyorsak.

özelden ve burdan küfür edenlere de misli ile iade ediyorum.

edit2: siz ypg'yi suçluya durun ama şunu da unutmayın.
    davutoğlu rejim ile savaşmak kaydı ile pyd'ye açık çek sunmuştu ve pyd bunu kabul etmedi. zaten bu ahlaksız teklif üzerine pyd türkiye için düşman oldu.
    esad ile zamanında savaşmış olsa idi bugün pyd sizin ve hükümet için cici örgüt olmuştur tıpkı el nusra ve ışid gibi.
    ben bu çatışmayı suriye için yararlı görmüyorum.
    esad ve ypg savaşı, ışid ve nusra ve türkiye destekli diğer çetelerin önünü açar.
    ayrıca ypg idlib ve halep konusunda etkili değildir diyen süper zekalı teorisyene de kafam girsin.
    kuzey koridorunda esad'ın eli mahkum pyd'ye.
    ayrıca rusya durduk yere kürtlere saldırı yapmaz vs karşısına almaz.
    kuzey senin lazkiye benim diyerek butik devlet konusunda çoktan anlaştı büyük abiler.
    esad ve erdoğan'ın meselesi dağ ile tavşan hesabı.
    bab, azez ve cerablus ta gidecek ellerinden az sabretsinler sadece.
  • pkk artıklarını çileden çıkartan olay.

pkk maşası olarak hayatını devam ettiren arkadaşlara tavsiyem, bir hayat edinsinler.
  • (bkz: vur joker vur)
  • (bkz: biji obama)
    (bkz: birleşik dövletler bize bahmiyy)

babalarından yardım dilenmeleri yakındır.
  • yakın bir tarihte türkiyeninde ucundan kulağından katılacağı savaştır...
  • sözlükteki sempatizanlarını şimdiden ağlatmaya başlamış hadise. tabii amerikaya götünü dayayıp sosyalist direniş ayağına yatmak, kobani direnişi diye övünmek kolaydı canısı. tayyip'te azıcık feraset varsa zaten hazır putin ile de can ciğer olmuşken esad ile de dolaylı anlaşır ve bu sözde direnişçi özde amerikan uşağı teröristlerin ipini hep beraber çekerler.

suriye'deki tüm terörist unsurların temizlenmesi bizim ülkemizi de rahatlatacak ve bu çarıklı teröristlerin kürt koridoru hayalleri de inşallah suya düşecek.

aferin lan esad, kırk yılın başı bir işe yaramışsın.

(bkz: kurban olduğum allah verdikçe veriyor)
hesabın var mı? giriş yap