• 4 kisilik goygoy grubumuzun ismini gecenlerde bölücü terör orgutu diye degistirmistim. kendi capimizda makara yapıyorduk. 16 temmuz sabahi da yurtta sulh konseyi adi verdim gruba. saka maka yakalansak gg olucaktik herhalde. milli irade olarak duzelttim ama dun arkadasin uyarisiyla. her sey saka, goygoy bu arada.
  • gerçekse çok komik olan, gerçek değilse de çok komik olan demokrasi hareketidir.
    şu olayı yaşayan varsa birinci ağızdan anlatsın da anlayalım durumu.
  • millet dalga geçio sanıyordumda kızılay da başıma geldi. kimlik gbt derken polis telefonundaki mesajlaşmalarıda kontrol edicez dedi. çevremdeki kalabalığın ve sicilimin verdiği özgüvenle çıplak fotograflarımıda göstereyim mi cevabını verdim. 10 saniyelik bir kitlenmeden sonra tamam sen git cevabını aldım.
    (bkz: true story)
  • (bkz: let the cadı avı begin)

lan biz sözlükte bize ana avrat bacı sülale dümdüz küfür eden adamların özel mesajını paylaşamıyoruz, hukuksuzluk kanunsuzluk olur diye* adamlar whatsapp kontrolü yapıyorlar.

polis devleti hayırlı olsun.

bizim memleketin insanı uçlarda durmaktan, severken de nefret ederken de aşırıya kaçmaktan bi kurtulamadı. dün hdp'yi boklamak için askeri yücelten halk, şimdi polisi yüceltip askeri itin götüne sokmaya başladı.

illa bi uç nokta olacak yani.
  • acaba darbe gerçekten önlendi mi diye sordurtan uygulamadır.
  • sela okundu, ben demokrasi şölenine gidiyorum whatsapı mı da açık edeyim de kontrolü kolay olsun.
  • yaratılmaya çalışılan korku imparatorluğunun en önemli parçası da bu tür söylentilerdir.

bugün bu söylentinin duyulmasıyla işte öğretmenlerin hepsi whatsapp geçmişlerini temizledi. telefonlarının da dinlendiğinden şüphelendiklerini söylediler filan falan. bu tarz korkutmalar olacak ki kişiler kendi aralarında bile konuşmaktan çekinsinler.

yayın yapmadığınız takdirde kişisel konuşmalarınız sizi bağlar. ayrıca üst araması hariç bu tür aramalar için özel izin çıkartılması gerekmektedir.

yine de ne olursa olsun en 'hakkını ara' diye bağıran şu vak'ada bile sesinizi yükseltmek yerine 'bakın sadece sevgilimle aşk mesajlarımız var polis bey ya da çomar bey lütfen bırakın gideyim' demeyi tercih ediyorsanız siz zaten olan biten her şeyden çok memnunsunuz demektir.
  • adam gelmiş buraya, hukuksuz iş yapıyorsunuz memur bey diyip sesinizi yükseltin mesajı veriyor. o şekil oluyor yani. hangi ülkedeyiz biz?

gerçekten soruyorum ve merak ediyorum, bu stresi yaşamak istemem, telefonunu göstermeyip de içeri alınmayı önlemenin yolu nedir? polis dediğin zatın, sen telefonunu göstermeyince "sen darbecisin" demek ki gibi uydurma bir yaftalama ile seni merkeze götürüp elden geçirmeyeceği ne malum? kim koruyacak beni böyle bir durumda? artistlik yaptığımla kalmayacak mıyım? komiserin teki bağıra çağıra açacaksın o telefonu diyip bir dolu baskı yapmayacak mı merkezde? bu sorulara somut cevaplarla gelin de abuk sabuk akıllar vermeyin insanlara.
  • polis bunu gezi zamanında da yapmıştı
hesabın var mı? giriş yap