• sözlük yazar kalitesinin geldiği noktayı bir kez daha ortaya koyan depremdir.

yüz kişi "salladı" yazmış. evet kanka, deprem sallar.
  • çişimi yapmaya oturmuştum, korkudan sıçtım.
  • depremi ayrı, salyası ayrı, ucube kanalı ayrı, betonu ayrı, trafiği ayrı, insanı ayrı, hepsinden beteri akpsi ayrı dert. bok gibi bir şehir bu istanbul.
  • kandilli: 4.2
    afad: 3.9
    tüik: 3.2
    iletişim başkanlığı: deprem olmadı

not:alıntı yorum
  • başlıkta birçok sayfa okudum ama şu enim binam da sallandı, hiç güvenli değil diyenlere şunu söylemek isterim. arkadaşlar binanızın sallanması çok normal. statik hesapları zaten bunun için yapılıyor. her zaman esneklik ve sarsıntı olacak zaten. sarsıntı olmasın istiyorsanız zeminle hiçbir bağı olmayan, uçan bir evde yaşamanız gerekiyor.
  • sanırım celal şengör demişti bir keresinde: "kuzey anadolu fay hattı dünyadaki en delikanlı fay hattıdır"diye. öyle bir fay hattı düşünün ki, arada kendini hatırlatıyor, bak geliyorum, her an vurabilirim diyor. öyle sağ gösterip sol vurmak yok bende, arakadan bıçaklamak yok diyor. yerim belli, yapacağım şey belli, koru kendini diyor. daha ne yapsın arkadaş. geri kalan her şey ülkeyi yönetenlerin elinde. peki ülkeyi kim yönetiyor. cebini doldurmakla meşgul olanlar. o yüzden bize allah rahmet eylesin. alnımızda öyle yazıyormuş.
  • olası bir 6.5 üstü depremin yanında hiçbir şeydir.
    daha önce deprem yaşamamış arkadaşlar çeşitli espriler şakalar yapacaktir.

hiç unutmuyorum 99 depreminden sonra bırakın şaka yapıp dalga gecmeyi kimse konuşmuyor herkes boşluğa bakıyordu
  • yer: maltepe
    kat: zemin
    bina: 5 yıllık

daha önce muğla 6.8, izmir 7.2 ve depremlerini yaşadım. onlar bunların çok daha büyüğü idi tabii ki. fakat bu depremlerde evler sağa ve sola doğru sallandı.

bu deprem farklıydı arkadaşlar. sadece 3 saniye sürdü ama zemin katta oldugumdan mı bilmem gerçekten bomba patlama sesi gibi bir ses dalgası geldi, vurdu ve uzaklaşarak gitti. salladı bile demiyorum çünkü bu bir sağa sola sallanma değildi. bir enerji birikimi geldi, vurdu ve gitti. hayatımda çıplak kulakla ilk defa deprem sesi duydum. gerçekten korkunçtu.

eminim herkes 1-2 saniyeliğine "büyük deprem oluyor sanırım" deyip daha fazla sallanmayı bekledi. içime o korkuyu düşürdü. umarım bu gözler olacak büyük depremi görmez.
  • 3,9 falan değil 4,2 deprem. şu afad denilen salak kuruluşun küçültme rakamlarını paylaşmayın burada. izmir depreminde de 5,8 demişti bu herifler.

bu arada bu kadar fazla hissedilmesinin sebebinin normal deprem gibi sallamaktan ziyade balyoz gibi yerden tek atıp gitmesi olabileceğini düşünüyorum.
  • gerzeğin biri:

"4.2'lik bir depremi de ancak istanbullular gibi kendini çok önemseyen gereksizler sürüsü bu kadar gündem yapardı zaten.

824 tane boşuna veri kaybı."

diye entry sıçmış.

be amk salağı bu depremin olduğu yer ülke nüfusunun %30'u ve ülke ekonomisinin yarısından fazlsını ilgilendiren bir olay.

burada yaşanacak felaket, tüm ülkeyi felakete sürükleyecektir. bunu 1999 yılında yaşadık ve etkilerini hala tam olarak saramadık.

be gerzek tabi ki gündem olacak. 1999 depreminden günümüze hala önlemler alınmadı. hala ülkenin en yumuşak noktası bu kadar insanın ve sanayinin olduğu bu bölgedir.

siyasal yapı bile değişti fakat deprem için gram yol alınmadı maalesef. senin gibi yavşaklarla da alınmayacak belli.

ülkenin en büyük nüfusu ve ekonomisi yumurta kabuğu gibi hala kırılgan.

toplanma alanlarına avm'ler yada toplu konutlar yapılıp depreme dayanıksız yapılar hala satılıyorken üstelik.

istanbul yada istanbul'un etkileneceği deprem tüm ülkeyi kaosa sürükleyeceğinden inanılmaz önemlidir.

neyse ki bugün ufak ama beklenen büyük istanbul değremini bize tekrar hatırlatmıştır.

ülke hala sedat peker videosu, veis denen şahsı konuşurken.
hesabın var mı? giriş yap