53 entry daha
  • vefat sayısı 300 lere çıkınca "aa çok arttı" dediğimiz durum. sanki 200 lerdeyken azdı da 300 olunca artmış gibi. artık sıradanlaştırmaya mı çalışıyorlar bu ölümleri? o 200 lerde, 300lerde hele bir yakınınız olsun işte o sayılar öyle bir işliyor ki içinize. 13 gün oldu büyük ailemden birini kaybedeli.ciğerimiz yanıyor. o günden beri aklımdan çıkmıyor. acaba entübe edilinceye kadar çok mu acı çekti diye düşünmekten, yanlarına gidemediğim kızının, eşinin halini düşünmekten geceleri uykumdan sıçrayarak uyanıyorum. hala entübe olup iyi haberlerini alacakmışız gibi geliyor. ya da daha iyi bir ihtimalle korona bitince gelecek gibi düşünüyorum ister istemez.demek ki bu gittiğimiz yol yol değil, başka yeni bir şeyler yapmak lazım.
  • izin dahi kullanmayan sağlık çalışanlarının ailelerine öncelik yok, 8-12lere derse giren 40-50yaşında öğretmene öncelik yok, hergün 1000kişi gören market çalışanına aşı yok. 20 yaşında turizm çalışanına aşı önceliği var. zenginler otellerde eğlenirken hastalanmasılar çünkü.

vaka sayısını arttıran faktörlerden biri marketler. normalde saat 3'de gittiğimde bomboş olan markette 1 haftadır millet kırılmış gibi alışveriş yapıyor.
  • o vefat edenlerden biri de benim akrabamdi. arkasinda bir es ve 3 çocuk bıraktı. cok iyi insandi. hani o rakamlar varya, onlar bazi insanlar için çok şey iste. öyle sevdiklerine veda bile edemeden gitti iste, hiç yasamamis gibi. allah tüm ölenlere rahmet, biz kalanlara da bu mayin tarlasinda yasama sabri versin.
  • test yaptırıp, sonucunu beklemeden işe giden bir kız yüzünden cuma günü 39 yaşında, herhangi bir hastalığı olmayan, alkol ve sigara kullanmayan, ilkokula başlamamış çocuğu olan akrabam vefat etti.
    önce bilgisayardan geçtiği sanıldı ama kamera kayıtlarında o gün işe geldiği ve konuştukları görüldü.
  • yapılan aşılar acaba placebo mu diye düşündüren rakamlardır. çok tuhaf, türkiye'nin yüzde 10'una yakın bir kısmı çift doz aşılanmış ki bu oran, israil'i saymazsak avrupa'da türkiye'yi çift doz aşı/nüfus oranı en yüksek dördüncü ülke yapıyor, ingiltere, sırbistan ve macaristan'dan sonra. sinovac'ın da türkiye'de yüzde 80 oranında koruma sağladığını düşünürsek, diğer avrupa ülkelerine göre çok daha az vaka çıkması gerekiyor. demek ki ya biz bir yerlerde bir yanlış yapıyoruz.
hesabın var mı? giriş yap