• beşiktaş'ın ezel gibi yıllar sonra gelip liverpool'a cengiz, ali, eyşan muamelesi yapacağı maçtır.
  • şahin sucuk'un cepte kalan bozuklarla reklam verdiği maç.
  • üniversiteyi ankara'da okudum. ikinci öğretim olduğumuzdan dersler sabaha kadar devam ediyordu. elbette abartıyorum ama 20.00'de başlayıp 23.00'te biten bir dersimiz vardı. neyse bu maçın oynandığın gün de o ders var. hoca da tam anlamıyla bir cins. devamsızlık istemiyor. ilkokul gibi sınıfı tek tek sayıyor imzalar atıldıktan sonra. bir de ara vermiyor. sigara da kullanıyorum. 3 saat sınıfta kalmak tam bir işkence. her derste hocadan tuvalete gitmek için izin istiyoruz inanılmaz bir baskı altında. o gün de öyle yaptım. 21.00 gibi izin istedim. hocanın yüzünde yine aynı "çocuk musunuz lan çişinizi tutamıyorsunuz" ifadesi vardı. "galk git la" der gibiydi, ben de çıktım. koştura koştura öğrenci otoparkı diye tabir ettiğimiz kampüs dışındaki sokağa koştum. ankara'da ulaşım ciddi bir sorun olduğundan o gün babamdan arabayı almıştım. atladım arabaya eve geçtim.

evde futbolla hiç ilgisi olmamış babam böylesine önemli bir maçta dahi heyecanımı paylaşmıyor dizisini izliyordu. ben de mecburen tasarruf önlemlerinden dolayı radyatörlerinin vanasını kıstığımız salonda 4 metre mesafeden 55 ekran tv'de maçı izlemeye başladım. ışıklar kapalı, üstümde battaniye, kanepeye uzanmışım. liverpool sağlı sollu geliyor. goller peşpeşe. kımıldayamıyorum. gerilim filmi izler gibi izliyorum. kapatıp gidemiyorum içeri. babamın diyeceklerini biliyorum.

"bunun için mi koştura koştura geldin, soğuk odada titreye titreye izledin?"

evet son saniyesine kadar izledim, maç sonunu, röportajları izledim. sinan engin'in "elin oğlu acımıyor" lafı hala kulaklarımda. ertesi gün üniversitede yaşadıklarım da unutulmaz. acımıyordu elin renklisi. akşama kadar esprilere maruz kaldım, tabi cevap da veremedim.

neyse bugün artık bir üniversite öğrencisi değilim. benim öğrencilerim var. yakın zamanda yavru kartalı dünyaya gelecek evli bir öğretmenim. ancak 19.00'da çıktığım okulda koştura koştura yine eve geleceğim. bu kez daha büyük bir ekranda, hd kalitesinde, sıcak bir odada izleyeceğim maçı. ancak aynı heyecanla, aynı coşkuyla bekliyorum.

beşiktaşımın 7 yıl öncesine göre çok daha iddialı olduğu maç.
  • (bkz: 19 ağustos 2014 beşiktaş arsenal maçı)
    maç sonucu: 0-0 / beşiktaş maçın hâkimi ve galibiyeti kaçıran taraf olmuş.
    maç öncesi galatasaraylılar: tinercilere borunun kallavisinin döşeneceği maç.
    maç sonrası galatasaraylılar: çok miktarda silinen entry + arsenal’in sallamadığı maç.

(bkz: 27 ağustos 2014 arsenal beşiktaş maçı)
    maç sonucu: 1-0 / beşiktaş arsenal ile başa baş oynamış, iki penaltısı verilmemiş, arsenal paçayı zor kurtarmış.
    maç öncesi galatasaraylılar: ilk maçı sallamayan arsenal’in kargaları donunda sallayacağı maç.
    maç sonrası: çok miktarda silinen entry + şl sizin neyinize aq, oturun bizi izleyin, şl’de nasıl oynanır öğrenin.

(bkz: 1 ekim 2014 arsenal galatasaray maçı)
    maç sonucu: 4-1 / arsenal tek kale oynamış, tarihi farkı kaçırmış.
    maç öncesi galatasaraylılar: tinercilere avrupa’da nasıl oynanır dersi vereceğimiz maç
    maç sonrası galatasaraylılar: çok miktarda silinen entry + 6 kasım 2007 liverpool beşiktaş maçı başlığına hücum.

(bkz: 9 aralık 2014 galatasaray arsenal maçı)
    maç sonucu: 1-4 / alışmış kudurmuş hesabı, arsenal tatava yapmamış, rezerv kadrosu bile 4 tane sallayıp geçmiş.
    maç öncesi galatasaraylılar: arsenal bizi bilir, kendimiz hatırlatma zamanı.
    maç sonrası galatasaraylılar: ama bizim uefa kupamız var + 6 kasım 2007 liverpool beşiktaş maçı başlığına hücum.

(bkz: 19 şubat 2015 liverpool beşiktaş maçı)
    aklı başında, olayı fanatizme dökmeden rekabet sınırları içerisinde değerlendirip yorum yapan galatasaraylı arkadaşları dışarıda tutarak söylüyorum ki bazılarının ne g.t olmaya doyduklarını, nede utanma duyduklarını görmemizi sağlayan maç.
  • olm millet nasıl yeneceğiz falan yazıyor anlamıyorum lan. it gibi tırsıyorum amk. berabere kalırsak sevinçten çığlıklar atacağım, yenersek hayatıma son vereceğim karşılaşma.
  • zamanı gelince premier league'e dönmek istediğini hissettiren slaven biliç için ayrı bir öneme haiz maç. bu maç için içten başarı dileyen fenerbahçe ve galatasaraylı dostlarımıza ve futbolseverlere de sevgiler.

trollere not: bu başlık altına gelip beşiktaş taraftarını tinerci diye aşağılamaya yelteniyorsunuz ya hala... biz demokratik insanlarız arkadaşlar. mesela bunu semtte dillendirirseniz çok memnun oluruz. fikir özgürlüğü kapsamında ele alır, ağzınızı gözünüzü sikeriz. saygılar.
  • kura öncesi kendime söz vermiştim liverpool ya da celtic çıkarsa deplasman yolları taştan diye. liverpool geldiği an biletimi aldım. o malum gün kahrolarak döktüğüm gözyaşları 19 şubat'ta mutluluk gözyaşlarına dönüşsün umuduyla anfield'da olacağım. hayatımdaki en büyük hayallerden birini* beşiktaşımı destekleyerek gerçekleştirmiş olacağım.

çok mutluyum sonu da güzel olur umarım. bekle bizi liverpool. ibnesin beatles ölümüne pink floyd ulan.

ayrıca avrupa serüvenimizi fa cup'a çeviren uefa senin de allah belanı versin.
  • biraz sonra kardeşlerimi otobüsteki koltuklarına yerleşmeyi, istanbul'dan çıkmayı, güzel bir yolculuktan sonra ingiltere'ye varmayı ve otellerine yerleştikten sonra yarın maç saatine kadar beklemeyi kendilerine nasip eyle ya rabbel alemin.

teknik heyetimize* uyanık olmayı, takımımıza güzel taktik vermeyi, sahaya güzel bir şekilde yaymayı, rakibi yenmeyi ve istanbul'a avantajlı bir skor ile dönmeyi, bizleri sevindirmeyi kendilerine nasip eyle ya rabbel alemin.

başta kalecimize* karşıdan gelen bütün topları bir panter misali uçarak doksandan dahi olsa yakalamayı, defans oyuncularımıza* * karşıdan gelen bütün topları kesmeyi, kendi arkadaşlarına isabetli pas olarak atmayı ve sağ ve sol açıklarımıza* fırtına gibi esmeyi, santraforumuza güzel ortayı yapmayı, golcülerimizede* doksandan rakip kaleye topu takmayı nasip eyle ya rabbel alemin.

ya ilahel alemin daha çok şeyler isteyeceğiz.
    isteklerimiz, isteyeceklerimiz sence malum hepsini bizden kabul eyle ya rabbel alemin.
  • arka planda birinin hugo oynadığı maç.
hesabın var mı? giriş yap