• başımıza gelen rezalettir. elim ayağım zangır zangır titriyor. buna rağmen mümkün olduğunca anlatmaya çalışacağım. maalesef ben bu firmanın 1 ağustos akşamı antalya otobüsüne bilet alma gafletinde bulundum. anlatıyorum ki; ben yandım siz yanmayın. obilettten tek koltuklu ‘mesafeli araç’ adı altında bilet aldım. otobüse bir beş dakika geç kaldım. beni aramadan basmış gitmiş. beni arayıp bilgi almak zorunda oldukları için, hata kendilerinde olduğu için aracı alibeyköy’de beklettiler. güç bela yakalamak için numarasını alıp aradığım aracın şöförü bana; “tamam bekliyoruz ama gelince bir kahve ısmarlarsınız.” dedi. firmanın kendi ihmali için ben ne kahvesi ısmarlıyorum, tanımadığın, yolcun olan bir kadına bu ne hadsizlik, laubaliliktir diye takılmamaya gayret ettim zira bugün yetişmem gereken bir eğitim kampı var ve yola çıkmak zorundayım. vardık, otobüse bindik. 90’lı yıllardan kalma bir otobüs ne dezenfekte edilmiş, ne koltuklar tek kişilik. ne de yolcular aralıklı oturuyorlar. yol boyu yasak olmasına rağmen cazır cazır klima çalıştı hem de gecenin soğuğunda. hiç bir personelde maske yok, hiç birinde! ve her yerde duruyoruz. benzinlikler, otogar, yol kenarları... her yer! her duruşumuz en az on beş dakika ki bu en azı.

ve bu kadar ihmalkarlığın ardından bilin bakalım ne oldu; lastikten çok büyük bir ses geldi. indiler, uğraşıyorlar, bize açıklama yapmaya tenezzül eden yok. neyse yarım saat uğraştılat ve yola devam ettik! ve yine her yerde dura dura giderken yine lastikten bam diye bir ses geldi. yine bir yerde durduk yine açıklama yok. ben bu sırada instagramdaki yazıhanenin numarasını arıyorum açan yok, hiç bir muhattap yok. inip bir açıklama yapmaları gerektiğini bu kadar ihmalkarlığın da kabul edilemeyeceğini söyleyince bana önce siz aracı yarım saat beklettiğiniz için özür dileyin deniyor! ücretini ödediğim yolculuğun hesabını soramıyorum, çünkü aracı bekletmişim ki bu da onların hatası. instagramdaki sayfalarına yorum yazdım, msj attım dönen yok. sabah 09:00 gibi yazıhaneyi aradım. lastiğin patladığını, varacağımız yere iki üç saat rötarlı gittiğimizi, transfer için araç göndermelerini söyledim. müdürlerine ileteceklerini söylediler.

aradan bir saat geçtikten sonra beni korkunç bir üslupla bir adam aradı. genel müdür veysel bey olduğunu söyledi. yok onun arabası benzinliklerde duramazmış, yok tekerlek arızalanmış olabilirmiş. çocuk kandırıyor. bakımını yaptırsaydınız o zaman ya da telafi edin bizi başka araca alın diyorum hala bağırıyor, bir yandan diğer telefonundan kaptanla konuşuyor. ona da bağırıyor. tam rezalet. özür dileyip mağduriyeti gidereceği yerde bana insanları gaza getirme diye tehditler savuruyor. çünkü yaşadıklarımı instagram sayfasına yorum olarak yazdım. daha da korkuncu hala hasarlı tekerlerle yolculuk ediyoruz, tamir edilmedi araç değiştirilmedi. ve ben otobüste tek başımayım, adamlar çok kabalar ve tedirginim. trafik polisini ya da jandarma bölgesinde olduğumuz için jandarmayı aramayı düşünüyorum.

eğer hukuki anlamda yardımcı olacak birileri varsa msj ile dönerlerse sevinirim. hala araçtayım. başıma bir şey gelirse bu yazı da burada dursun istedim. bu firmayı özellikle pandemi gibi bir süreçte uçaklar daha kalabalık olur diye seçmiştim. çok pişmanım, keşke otobüsü kaçırsaydım...

anlık edit: aracı değiştirdiler. minik bir servis aracına yine sosyal mesafe hiçe sayılarak tıklım tıkış bindik. plakanın fotoğrafını çektim. ama en azından oradaki personelden kurtuldum.

“aşırı destek entryleri” üzerine edit: aracı alibeyköyde ben yakaladım. alibeyköy hareket saati 20:20 idi ben oraya gittiğimde saat 20:24’tü. gerçekten yazıklar olsun. ben hala araçta olduğum ve personelin tavrından, aldığım tehdit telefonundan tedirgin olduğum için sözlüğe yazıp, başıma bir şey gelmesi halinde görülsün diye yazmıştım. derdi olan her kadını kapris yapıyor olmakla suçladığınız, önemsemediğiniz o eril kafalarınızdan bir bok olmaz, kusura bakmayın. sizden destek bekleyende kabahat ama. çünkü geç kaldım. gerçekten bravo...

son ekleme: az önce firma sahibi hüseyin hünkar kocabey beyefendi aradı. olayı benden dinledi, ilgilendi. personelinin ihmalleri için de özür dileyip mutlaka gereğinin yapacağını iletti. ben de burada paylaşmak istedim, bir kere de buradan teşekkür ettiğimi belirtmek isterim. karşınızda nihayet diyalog kurabilecek birini bulmak, derdinizi anlatabilmek çok önemli. başta böyle bir tutumla karşılaşsaydım keşke. dilerim yönetimin iletişim becerileri ve vizyonu tüm firmaya da sirayet eder.
  • geçmiş olsun birşey olmaz umarım evet üslup anlatıldığı gibi ise yanlış olmuş .
  • geçmiş olsun. firmanın adını ilk kez duydum.
  • firma 50 yildir eskisehir-istanbul seferleri yapan eski bir firmadır. 5 yıl kadar önce iflas etmiş ve öz berkay adı altında kısa süre seferlerine devam etmiştir. su an toparlanma sürecine girdi sanırsam.
    yapılan hareket çok yanlıştır. bu şikayetlerinizi yolculuk sonunda ulaştırma bakanlığına bildirebilirsiniz.ama inanın eksi, instagram gibi mercilere yazılanlar daha etkili olacaktır. size geçmiş olsun.
  • oha oha, geç kalmasının sebebini bile firmaya yükleyen düşük bütçeli bir funda esenççik içeren, olmayan rezalet.
  • ben de pek bir rezalet göremedim.birincisi aracın hareket saati belli sizi beklemek ve hele hele aramak zorunda hiç değil.

lastik patlaması için açıklama bekliyorsunuz da yani ne diyeceklerki ne demelerini bekliyorsunuz? evet sevgili yolcularımız bam sesini duydunuz,bu ses genellikle lastik patlama esmasında lastiğin içerisinde bulunan havanın dışarı ile aniden temas etmesi üzerine duyulan ses olmakla birlikte şaşırtıcı bir özelliğe sahiptir şeklinde açıklama mı bekliyorsunuz.havalar sıcak zaten taş gelir,bişey batar patlar yani olabilir.

off ne çok yazdım be ortada rezalet falan yok. puanım 1/10. o da veysel beyin size ve şoföre sesini yükseltmesinden dolayı.
  • rezalet böyle bir entrynin yazılması, niye okuduysam...1/10 o da maskeden
  • e geç kalmışsın. sen kimsin ki seni beklesinler?
  • geçkalma konusundaki haksızlığınızı ve "bir kahve ısmarlarsınız" şakasını kafanıza takmanın yanlışını size yukarda söylemişler. fir ma yetkilisinin "benim arabam benzinlikte duramaz" diye havalara girmesine koptum. varan turizm otobüsü sanki. tavsiyen biletinizi çok daha önceden ve adam gibi firmalardan almanız. anadolu seyahat'i tavsiye ederim
  • (bkz: zangır zangır titrerken başlık açmak) nasıl becerebiliyorsunuz bunu insan gerçekten hayret ediyor. paşamın başına gelenlerde osuruktan tayyare bu arada.
233 entry daha
hesabın var mı? giriş yap