• 2020 temmuz fiyatlarını arayacak yazarlar veri tabanıdır.
    (bkz: at fava bekle)
  • 28 yaşındayım türkiye’de hiçbir zaman ne ev ne araba ne arsa ne altın vs düştüğünü görmedim
    boşa bekleyen yazardır .
  • türkiye gibi bir ülkede ikinci el araçların fiyatlarının düşmesi imkansıza yakındır. bugün seksen bin liraya alınan bir araç, ekim'de en az doksan, yüz arası gider.
    at fava bekle.
  • ülkede bir şeyleri beklemenin yersiz, yanlış oldugunu anlamayan yazarlar listesi.

her gün bir fırsat kacıyor
  • yanlış okumadıysam, aralarında; geçen yıl 50 bin lira olup da bu yıl 100 bine tırmanmış olan bir aracın tekrar 50 bine düşeceğini zanneden cennetle müjdelenmiş olması gereken günahsızlar da var. bakın bilhassa geri zekalı demiyorum ki kalpleri kırılmasın. naif insanlar zira.
  • yanlış yapan yazarlardır. yeni araç üretiminin tavan yapacağı 2021 yılını beklemeleri daha mantıklı olur.
  • sıfır otomobil sstışları bir önceki seneye göre artmış mı?

artmış!

2. el de muazzam bir sirkülasyon var mı?

var!

e o zaman ne sikim yemeye ekimi bekliyorsunuz acaba? sanki sıkışmış bir piyasa var, araç satılmıyor. ya da sene sonu stok eritememiş bayiler söz konusu. her sene olur da bu sene bi bok olma boşuna beklemeyin.
  • adam hala mortgage krizinden örnek veriyor yarabbiiiiiiiiimm bkz: (#109847579) oğlum siz bu beyin fukaralığı ile nasıl yaşıyorsunuz? allah analarınıza babalarınıza sabır versin.

canım kardeşlerim konunun kredi şişmesi, piyasadaki balon fiyatlar falan bir ilgisi yok. hesap kitap ortada. bu arabaların her parçası euro / dolar, fiyatlar da doğal olarak bu şekilde ilerliyor. 2012 haziran ayında dolar 1,8 tl iken babam yaklaşık 40.000 dolar değerinde araba almıştı. e adam kullandı etti şimdi satıyor, dolar 6,8 tl olmuş, 25.000 dolara satayım dese zaten 170.000 tl yapar neyine ağlıyorsunuz?

piyasada sıfır araç satıcılarının tokluğuna bakmayın, pandemi olmasaydı aç köpek gibi gezerlerdi. üretim azaldığı için ellerinde araç kalmadı. bu muhtemelen seneye de devam edecek, ötv indirimi falan gelmez. adamların ellerinde araba yok, elinde olmayan şeye talep de varken neden indirim yapsın amk ya? üniversitede iktisat 101'i geçemeyen adamlar gelip burada akıl veriyor.

milyon dolarları olan patron geçen hafta mercedes'e gitti, adamların elinde e, s, cls, ml falan bir bok kalmamış. adam istediği arabayı mersin'de bir otogaleride buldu bayi fiyatının 120.000tl üzerinde aldı. hala boş boş konuşuyorsunuz. varsa paranız alın geçin.
  • böyle bir dönemde borçlanmayın veya birikiminizi 10 yasında bir arabaya vermeyin arkadaşlar. elinizde nakit varsa da enflasyona kurban gitmeyecek bir yatırıma dönüştürüp bekleyin. binin taksiye metroya. ama kenarda birikiminiz olsun. sonra o aracın koltuklarını kemirmeyin

olumsuz mesaj atanlar oluyor. 60 ay vadeli iphone alan toplumumuz şaşırtmadı :)
  • 10 yıl öncenin kafasıfır. son yıllarda fiyatı düşen her hangi bir şey söyler misiniz bana?
    bir şey alacaksanız hemen alın!
hesabın var mı? giriş yap