• fransa'da yaşayan bir arkadaşım birkaç gün önce fransa'da müslüman oldukları için öldürülen kızlardan bahsetmişti fakat haber olarak görememiştim. belki olayların cereyan etmesinin sebebi bu olabilir
  • avrupa ve amerika'da karışıklık çıkmasına tek sevinen ben miyim acaba ? yanlış anlaşılmasın ırkçılığa karşıyız ama ülkemizde yaşanan olayların benzerlerini gelişmiş ülkelerde de görmek sevindirici.
  • biz 3 aydır evde otura otura yayıldık, odaya gitmeye bile üşeniyoruz, adamlardaki azme bak 3 saatte. sokağa çıkmaya hazır bekliyorlarmış sanki.
    bu amerikalı, avrupalı faşizmi aynen böyle devam etsin. üst perdeden bakmayı iyi biliyorlardı, insan olmanın ne demek olduğunu öğrensin pezevenkler.
  • bizim ülkemizde de emine bulut'un cinayeti gibi vahşi bir olay yaşandı, kadın ölmek istemiyorum nidalarıyla kızının önünde can verdi, toplanma çağrıları yapıldı ve o eylemde kadıköy'deydim fransa'daki kalabalığın beşte biri kadar bile değildik çok yazık ya gerçekten çok üzülüyorum. 15 milyonluk şehirde bin kişi bile yoktu belki orada. ayrıca şimdi mi akıllarına gelmiş yazan gerizekalı, ne yapmalarını bekliyordun? adamın cinayetini kanıtlamadan, insanlara bir kanıt sunmadan nasıl çağrı yapacaktı ulusa ablası?
  • şimdi sıra bizde. biz uzaktan olayları endişe ile izleyeceğiz. zamanında ülkemizde bombalar patlarken, sınırımızı korurken avrupa ve amerikanın takındıkları haller dün gibi aklımızda. daha beter olsunlar umrumda değil.
  • ya iktidarlar muhalifleri fisfiklemek suretiyle sokaga döküp ortak sorunları olan covid 19 a karşı sürü bağışıklığını nüfusun istedikleri tarafında sağlamaya niyetlendilerse? (bkz: komplom geldi)
  • büyük resmi gören komplocular doluşmuş başlığa, birileri düğmeye basmış, bu sene de siyahiler üzerinden gündem yaratılıyormuş; yani insanlar sokağa çıkıp tepki veremez haksızlıklara bu illa küresel bir komplodur falan hı hıı tamam...
  • türkiyede kürtler üzerinden patlatılmaya çalışacak olayların başıdır. kürtler olmasa bir kaç seneye suriler üzerinden denenecektir. dünyada hükümetlerin üstünde bir güç var. ve bu çok korkunç.
  • çünkü havalar güzeldi. gençler dışarı çıkmak istediler.
  • daha geçen hafta "sakın sokağa çıkmayın, evde kalın, virüs hepinizi öldürecek" diyen medya, şimdi onbinlerce kişinin katıldığı olayları övüyor.

hayatınız yalan dolan üzerine kurulu...
hesabın var mı? giriş yap