• hep dediğimiz gibi "mahalleden çıkma yasağı".
  • sokaklar evony sponsorluğunda gezen insanlarla dolu.
  • pardon da ne bekliyordunuz ?? insanların ciddi ciddi 18 gün boyunca kapıya kilit vuracağını mı sandınız??

eğer şartlar eşit olsaydı insanlar da ona göre hareket ederdi. turiste serbest vatandaşa yasak, zengin otelde yazlıkta teknede fakir 2 odalı evinde insanlar çalışmaya devam ediyor.

vazgeçin artık şu insanları linç etmekten aşısı olan bir hastalık için niye kapanıyoruz halen hele ki bütün ülkeler yavaş yavaş normalleşiyor. ondan sonra açık havada yürüyüş yapan çocuğunu gezdiren insanları linç edin aynen tek sorumlu onlar.

edit: bunu da buraya bırakıyorum. sonra lince devam edersiniz.

(bkz: 2 mayıs 2021 antalya'daki otel partisi)

https://twitter.com/…tatus/1388907813020348416?s=21
  • böyle olacağını az çok tahmin ediyorduk zaten. tam kapanma diye olan öğrencilere, esnafa oldu. çok yazık.
  • rezalet gibi rezalettir. evde çocuk var ve balkondan parka bakıyor. gidemeyiz kızım diyorum. ama onlar oynuyor diyor. hadi gel anlat bakalım.
    madem kapandık saçma sapan bir şekilde.

bari uyun da yazın salsınlar bizi.
  • asıl rezalet, eve kapanmayı kabullenmiş olmanızdır.
  • ben geziyorum. çok isteyen evinde oturabilir.
  • herkesin dışarda gezdiği, sorarlarsa kapanmanın olduğu bir dönemdeyiz.
  • biraz empati yapın dangalaklar millet sizin ikiyüzlülüğünüz yüzünden işine geri dönemiyor yada kısa çalışma ücreti alıp ızdırap yaşıyor. sizin ya tuzunuz kuru yada bu kadar hayatı boşvermiş çomarlarsınız.
  • adamlar bütün dünyada sokak etkinlikleri, konserler düzenliyorlar. birçok ülke maske mi o da ne noktasına gelmiş, bizim turistlerin göz zevki bozulmasın gayretindeki kapanak şovalyeleri hala milgram deneyi peşinde.

yahu kimin hangi tanıdığı entübe olmuş ve kim gelin ücretsiz covid servisinde çalışın bizim ehe görürsünüz virüsü diyorsa desin insanlar hiçbir koşulda eve hapsolmak istemiyorlar.

bu durumdan dolayı üzülüyor veya bunun daha farklı şekilde cereyan etmesini istiyor olabilirsiniz. bu sebeple milletin anası babası hasta olsun da görsünler diye iç çekiyor olmanız da olası ama tüm korku politikalarına rağmen insan onuru bazı şeylerin üstesinden gelmeyi biliyor zamanla...
hesabın var mı? giriş yap