287 entry daha
  • virüs dışarda gezmekten bulaşmıyor. dışarıda gezip milletle yakın temas etmeden dolaşanları eleştirmek, tutuklayın polis diye zırlamak dangalaklıktır. adam bisiklete biniyor sana giren çıkan ne. açık havada sokakta virüs bulaşma ihtimali ne diye bir baktın mı? virüsü kapalı alanda kaparsın, evinde kaparsın, evine dışardan gelen birisi yüzünden. çok dikkat ediyorum haftada bir markete çıkıyorum derken asansörde kaparsın senden önce pozitif birisi aksırmış tıksırmışıtır, havasız merdiven boşluğunda, havasız market reyonlarının arasında kaparsın. sokakta çok gezdin, sahilde parkta yürüdün diye kapmazsın. beyinsizler. sizin gibi beyinsizlerin en malına göre bütün kurallar ayarlandığı için sokakta bile maske takma mecburiyeti var. milleti kurallara uysun diye bu kadar korkutunca hepsi tırlattı. kendisinden başkasının sokakta olmasına çemkiriyorlar.

fırsat buldukça evden çıkın. evden çıkarken apartman içinde maske takın, asansöre binmeyin. 14 aydır evde yatıyorsunuz merdivenleri kullanın. asansörde isterseniz çift maske takın. sokakta çok rahatsız oluyorsanız maskeyi burnun altına çene altına indirin. sokakta yanımdan geçenden bulaşacak diye tırlatmış tipler var onlar iyice kafayı yemesin diye kalabalık kaldırımlarda üstüne çekersiniz. markete kapalı alana veya kalabalığa girince maske takın. gerekirse çift maske takın. ama markettir vs.dir işin bahanesi. hafta iki defa gitsen yeter. onun yerine market bahanesi ile her gün çıkıp hiçbir kapalı alana girmeden kimse ile aşırı içli dışlı olmadan öpüşme koklaşma sarılma el sıkışma vs yok artık, gezebildiğiniz kadar gezin. evde durup delirmekten semirmekten iyidir. bunların hepsinin sağlık maliyeti riskleri var. en çok da bu başlık altındaki dangalaklarda gördüğünüz gibi akıl sağlığı maliyeti var. her gün fitnessınıza göre 5 bin 10 bin adım hedefini gerçekleştirmeden evinize dönmeyin. en ağır korona önlemlerini uyguluyor denilen hiçbir ülkede insanların evinden çıkıp yürüyüş yapma hakkı yasaklanmadı.
4 entry daha
hesabın var mı? giriş yap