• o zamanlar 5-6 yaşlarında bir çocuk olmama rağmen, doğum günümün 20 ekim'de olması nedeniyle bu şarkyı hala çok net hatırlarım. annem bakkala göndermişti, kim bilir ekmek mi gazete mi ne alacağım. mahallenin başından eve doğru gelirken, seke seke bağırarak bu şarkıyı söylediğimi hatırlıyorum. tabi kendime göre modifiyelerek. 20 ekim pazar günü bütün oylar meritamoon'a* diye çın çın inletmiştim her yeri. o çocuk aklıyla oylardan kastım hediyeler miydi bilmem. anap mı kaldı şimdi ama, bu seçim şarkısı bana mutlu günlerimi hatırlatır*.
  • başarısızlığa uğramış seçim propagandasında kullanılmış şarkı.

tam 19 yıl önce bugün yapılan seçim anap için hezimet olmuş, hemen ardından 500 günlü, iki anahtarlı (!) günler başlamıştır.
  • aradan tam 20 yıl geçmiş bu seçim propagandasının beynimize kazınmasından. hala 20 ekim denince hadi bakalım bozması anap şarkısı geliyor aklıma.
  • karaoğlan'ın gözün aydın türkiye ak güvercin geliyor şarkısı ile birlikte çocukluk seçimlerimizin vazgeçilmez şarkısı.

son yerel seçimlerde dsp hala bu şarkıyı kullanıyordu. parti bitmiş, kartal ilçe teşkilatına kimse haber vermemiş yazık
  • bugun 23. yilidir bu sloganin oldugu secimin.
  • 25 yıl önce bugünkü seçimlerde kullanılmasına rağmen, 20 ekim denilince ilk akla gelen dırıdırıdıtdırııdıdıt.. o günlere özlemle..
  • videonun sesi biraz kısık ama şöyle bir şeydi. babamın doğum gününü unuturum 20 ekim 1991 tarihinin pazar gününe denk geldiğini unutmam.
  • bunu hatırlayan artık dinozordur. bugün de yıldönümüdür.
    kendimi takvimde 20 ekimi görünce bu şarkıyı fısıldarken yakaladım.
  • her 20 ekim'de aklıma gelen seçim şarkısı. partilerin seçim minibüsleri her yerlerini donattıkları hoparlörler, dev kolonlar ve ses sitemiyle ilgili ne varsa alıp mahalleleri dolaşırdı. ve sanırım anap bu seçim kampanyasına çok para yatırmıştı, her mahallede bu şarkıyı duyardık.
    sezen aksu'nun hadi bakalım şarkısı zaten daha yeni popüler olmuştu, üstüne bir de bu seçim şarkısı yazılınca bütün 1991 yılı hadi bakalım bestesiyle geçti.
    (bkz: 20 ekim 1991 milletvekili genel seçimleri)
hesabın var mı? giriş yap