• grev demedim, gavas dedim..
  • akbank'ın son bir reklamı var ya; hani böyle adamlar kadınlar koro halinde, 9 parçaya bölünmüş ekranda şarkı söylüyorlar. bankada çalışanların halini bildiğim için acıyarak gülmüştüm buna. gerçekten de ironik bir durum. sen çalışanlarımız hopluyo, zıplıyo, çok eğleniyoruz görüntüsü vermeye çabala, çalışanların greve gitmeyi düşünsün. yok ki televizyonlarımızda sistem eleştirisi ile güldürü yapacak adam akıllı komedyenler. levent kırca olsa affetmezdi be!
  • yakın bir zaman önce siber saldırı ile epey ciddi para kaybettiğini ve bunu gizlediğini duyduğum bankaydı akbank.

bu habere de şaşırmadım.

kaynağım, bilişim güvenliği sektöründe profesyonel çalışan bir şahsın ailesinden aldığım duyumlar.
  • ruhumuzun duymadığıdır. süreç çok gergin 16 nisan a kadar diken üstündeyiz sanıyorum. grev değil okulda tuvalet kağıdı bitse ses çıkarmak gerginlik yaratır öyle bir durum.
  • benim ayıbım, daha yeni öğrendim.

ve böylelikle sayın sabancı'nın, bilumum etkinliklerde, beyefendinin dibinde oturmak için kendini ve organizasyon ekibindeki insanları niçin bu kadar paraladığını daha iyi anlamış oldum.

entelektüel birikiminizle istediğiniz kadar fezada 90'a takın, bu ülkede iş yaptığınız sürece, çarkın dişlisi olabilmek için yapmanız gerekenler ortada.

en saygın, donanımlı, kanaat önderi olabilecek imkanlarla çevrili insanlar; dönüp dolaşıp gücün önünde ceket ilikliyor.

balık baştan kokar da diyebiliriz.

ülkeler, bence, insanların ümidi bitince biter ancak.

eh, biz de az çok bitmişiz zaten; konuşacak fazla bir şey yok.
    adalet mi? güldürmeyin.

beyaz yakalılardan ağzını açabilen kaç kişi var? hani sendika? hani hakları koruyabilecek, nötr, para yemeyecek bir aracı? hani götü yiyip de oraya üye olabilecek çalışan?

maaş düzenli yatıyor. mayış mı deseydim? sgk filan da var. kapa çeneni çalış.

akbank tek günah keçisi değil; fırsatı buldum diye hemen tek firmayı filan harcamiycam. daha bunun farklı sektörleri, farklı kan emicileri var...

sorun şu ki işveren olsam, muhtemelen benzer götlükleri yapmak zorunda kalırım. teşvik şöyle dursun, kapalı kapılar ardında neler neler dönüyor.

bağış mı dersin, sponsorluk mu dersin...
    istersen yapma. sonra yatırım yapmak istediğinde "surprise motherfucker!"

lağımda yaşıyoruz arkadaşlar. 1 grevle, 2 isyanla olacak gibi değil. gerçekten allah sonumuzu hayırlara çıkarsın.

huzurlu, sağlıklı, mutlu günler görelim inşallah.

akbank çalışanlarına sabır diliyorum. onlar da umarım en kısa zamanda istediklerine kavuşurlar.
  • aman bankalara zeval gelmesin mantığıdır. bankalar kadar berbat bir kurum varsa o da genelevdir.
  • firma olarak akbank ile çalışıyoruz, son bir iki haftadır tanımlı bir çok indirim ve ücretsiz uygulama kaldırılarak saçma sapan fiyatlamalarla bir anda uygulanmaya başlandı. yetmedi, birden fazla müşteri temsilcisi ve müdür yer değiştirdi, şubede hiç muhattabımız kalmadı. biz de ne olduğunu anlamlandırmaya çalışıyorduk ki grev olayını okudum.

grevin ertelenmiş olması önemli değil, çalışanlar pasif agresif bir şekilde şu anda gayet güzel grev yapıyorlar.
  • umarım çalışanlarına imkansız hedefler ve üç kuruş maaş verip müşterilerini göz göre göre dolandırmalarını talep eden akbank öyle bir batar ki, tüm yönetim kadrosu bir kuru ekmeğe muhtaç kalır.
  • müsait bir zamana grev ertelendiğini de ilk defa görüyorum. bunu da görmedik demeyiz.

hükümet bir takım kavramları olduğundan farklı anlıyor ve öyle gösteriyor. mesela "demokrasi" kavramı. demokrasiyi wikipediadan okuyan bir insan dahi bunların demokrasiyle filan işi olmadığını kolayca anlayabilir. ama adamlar rahatça biz demokratız diye dolaşabiliyorlar. başka bir örnek de "milli irade" kavramı üzerinden verilebilir. ana muhalefet partisini bile yok sayıyorlar, muhalefeti asla muhatap almıyorlar, kendilerine oy vermeyen insanlar dışındakileri yok sayıyorlar ama rahatça "milli irade" kavramını kullanabiliyorlar. grevi de kendilerinden izin alınarak yapılması gereken bir şey olarak düşünüyor olsalar gerek. düşünsenize işçiler grev yapacak ama yapmadan önce patrondan izin alıyorlar. adamlar siyaha beyaz diyorlar, bizde siyahı beyaz olarak kabul ediyoruz. gerçekten hiç olmadığı kadar enteresan bir dönem yaşıyoruz.
  • ileri demokrasi, yersen...
hesabın var mı? giriş yap