• kura sonucu

a grubu

ispanya
    türkiye
    litvanya
    büyük britanya
    polonya
    elemelerden bir takım*

b grubu

sırbistan
    fransa
    almanya
    israil
    italya
    letonya

c grubu

yunanistan
    hırvatistan
    karadağ
    makedonya
    bosna hersek
    elemelerden bir takım*

d grubu

slovenya
    rusya
    belçika
    gürcistan
    bulgaristan
    ukrayna

milli takımın kol gibi bir kura çekmesiyle sonuçlanmış oldu böylece. hem ev sahibini hem son şampiyonu aynı anda çekmek her ülkeye nasip olmaz kolay kolay. üstüne üstlük en zor 4.torba takımı britanya'yı da ekledik gruba. yugoslavya'nın parçalanıp tek başına grup kurması da ayrı bir olay. d grubu ise asya kupasına katılsa sırıtmaz.
  • bir an litvanya ile aynı gruba düşmeyeceğiz diye ödüm kopan şampiyona..
    (bkz: eurobasket 2005) (bkz: eurobasket 2007) (bkz: eurobasket 2009) (bkz: 2006 dünya basketbol şampiyonası) (bkz: eurobasket 2011)
  • d grubundan üst tura çıkacak slovenya'yı, yıpranmadan üst tura geleceği için favori olarak gördüğüm şampiyona.
  • ziraat türkiye kupası'ndan sonra bir başka saçma sapan kura çekimi sistemiyle çekilen kuraya sahip şampiyona. avrupa'nın 2010'daki en iyisiyiz. ikinci en iyiyi evsahibini ve dünyanın en iyi 2-3 takımından birini aynı gruba düşürmeyi başarmışlar. kura başlangıcındaki puanlamada sorun var sanırım.
  • türkiye bu şampiyonada maçlarını a grubunda panevezys kentinde oynayacaktır. litvanyanın izmiri klaipeda dururken sivası panevezys'e gideceğiz.
  • her yıl çeyrek finalde barcelona'yı çeken arsenalliler gibi hissetmemi sağlayan bir kura çektik. bir italya eksik kalmış.
  • c grubunun savas cikartabilecegi turnuva. bunun bir ust versiyonu, rusya abd iran cin gibi bir grup olurdu sanirim.
  • slovenya'nin cillop gibi gruba dusmesiyle onemli bir avantaja sahip olacagi turnuva.
  • kura bahtsızlığımızın bir kez daha ortaya çıktığı turnuva hem ev sahibi hem de favoriyi çekmek gibi überötesi bi ihtimal de ancak bizim takımdan beklenir
  • yunanistan'ın yine her zamanki gibi kolay bir gruba düştüğü şampiyona. gruba bak götüm gibi:
    grup c
    yunanistan
    hırvatistan
    karadağ
    makedonya
    bosna hersek
    elemelerden bir takım

ulan arkadaş kendimi bildim bileli basketbolda futbolda hep mi kolay gruba düşer bu yunanlar. kıskanıyorum vallaha hele biz de kol gibi kurayı çekmişken. kura çekimlerinde soğuk top, sıcak top olayına giriyorlar kanımca yoksa imkanı yok bir ülkenin her şampiyonada bu kadar ballı olmasının.
hesabın var mı? giriş yap