• ya ben de turgut özal zamanından beri siyah zeytinin tadının bozulduğunu düşünüyorum. yani siyah zeytinin "bile" tadının bozulduğunu kast ediyorum. çünkü bütün bozulmaların başlangıcı bence o adam
  • belki de mayalar haklıydı, dünyanın sonu geldi biz fark etmedik.
  • türkiye özelinde düşünürsek 12 eylül 2010 anayasa değişikliği referandumu sonrasıdır.
    bu referandumla anayasa değiştirilmiş kuvvetler ayrılığı yok edilmiş, yargı hükümetin emrine verilmiş, yargıya güven bitmiş, devletteki denetleyici mekanizmalar kaldırılmış, ve devlet büyüklerinin "ben yaptım oldu" anlayışının ve değiştirilemez kanun hükmünde kararname'lerin önü açılmıştır. en basitinden yaz saati uygulamasınn daimi olmasını bile bu referandumda bağımsız yargının yok edilmesine bağlayabilirsiniz, yani günlük yaşama dahi etkisi olan bir durumdur bu. çok bağırmıştık o dönem referandumda evet demeyin, ülkeyi mahvetmeyin diye, ama dinlemediler. şimdi yetmez ama evetçiler ne yapıyorlar, mutlular mı acaba?
  • (bkz: 21 aralık 2012)
    mayalara göre dünyanın sonu diye nitelendirdiğimiz bu tarihe aslında "bu tarihten sonrası çer çöp, gerek yok devamını yapmaya" diye son vermiş olabilirler miydi?
  • bi teweet vardı. 'mayalar 2012'de kıyamet kopacak demişti evet kopmadı ama mayalar bi şey biliyormuş ama tam adını koyamamışlar, olur o kadar.' aklıma geldi
  • 2000 'den sonra bozmuştur.en güzel yıllarım 1994-95 yılları.tabi burası çoluk çocuk kaynadığı için bazıları o yıllarda doğmuştur sanırım bilmezler.sabahlara kadar süren ali kırca'lı siyaset meydanları ne günlerdi be.bi de ilk "gece kuşu" okan bayülgen .sabah programları bile güzeldi uzun uzun metrelerce fakslar okunurdu seyirciden gelen.hayat daha bi güzeldi.insanları mutsuz eden sebepler şimdilere göre çok daha azdı.
  • valla şu 2012'de meşhur maya kehanetleri vardı, kıyamet kopacak bilmem ne diye, bir görüş de artık kaç yıllık bilmiyorum bir zaman diliminin bitip, başka bir zaman diliminin başlayacağını savunuyordu. muhtemelen 2012 yılına kadar olan dönemin kıyameti koptu, başka bir zaman dilimi başladı, herkes ülkemiz üzerinden değerlendiriyor ancak 2012 sonrası dünya genelinde bir saçmalık hali var. trump seçildi lan daha ne olsun.
  • bence (bkz: star tv'de 1994'e girerken çıkan üstsüz kadın) olayından sonra hiçbir şey, hiçbir yeni yıl o tadı vermemeye başladı.
  • 7 yıl sürer. bu sene biter. önümüzdeki 7 yıl iyileserek duzelir.
  • zor zamanlar guclu insanlar cikartir, guclu insanlar rahatligi saglar, rahatlik zayif insanlar yetistirir, zayif insanlar da zor zamanlari getirir.
hesabın var mı? giriş yap