şükela:  tümü | bugün
 • halen turkiye gibi bir ortadogu ulkesinin avrupaya vizesiz alinacagina inanan saflarin oldugunu gormek mutluluk verici.bizim dunyamiz sizinkine kiyasla cok daha karanlik cok daha gercek,tadini cikarin :(

  debe edit: (bkz: ahmet akgündüz'ü şikayet ediyoruz kampanyası)
 • (bkz: çabuk kalktı dikkat edersen)

  muhtemelen olmayacaktır. yalnız o 3 milyar eurodan payıma düşen 42 küsür euroyu istiyorum lütfen hesabıma yatırılsın para alınır alınmaz.
 • vize ücreti yerine farklı bir ücret talep edeceklerdir. vize ücretinin yeni adının ne olacağını merak ettiren haber.
 • kavimler göçünün başlayacağına delalet eder.
 • "ne yazık ki" büyük ihtimal gerçekleşecek olan olay.
  bugüne kadar akp iktidarının yaptığını düşündüğüm her iyi şeyin arkasından bir çıban başı çıktı. bu olay da aynı.
  iç siyasete alet edip, avrupa ile vizeleri kaldırdık demek için avrupa birliği ile anlaşmaya varıldı.mamafi avrupa birliği ile bunun karşılığında "geri kabul anlaşması" imzalandı.

  "geri kabul anlaşması" ne manaya geliyor?
  şöyle ki avrupanın başında çok ciddi bir mülteci problemi var ve avrupalılar bu insanları sınır dışı edemiyor çünkü çoğu pasaportsuz geliyor veya giriş yaptıktan sonra pasaportlarını yok ediyorlar. avrupada polis kacak göçmenleri yakalasa bile adı ve geldiği ülke belli olmayan bu insanların geri gönderileceği ülke tespit edilemiyor ve ülkede kalıyorlar. göçmenlerde bunu bildikleri için pasaportlarını yakıp ,yakalandıklarında geldikleri ülkeyi söylemiyorlar ve yetkililerin elini kolunu bağlıyorlar.işte bu noktada avrupa birliği ,türkiye ile geri kabul anlaşması yaptı. anlaşma şartlarına göre avrupada yakalanan , uyruğu bilinsin veya bilinmesin tüm kaçak göçmenler türkiyeye sınır dışı edilebilecekler ve türkiye bunları kabul etmek zorunda kalacak . dolayısı ile türk vatandaşları vizesiz avrupaya gidebilecek lakin, avrupadaki bütün kaçak göçmenler bunun karşılığında türkiyeye gönderilecek ve ortaya çıkacak bütün problemler ile türkiye ilgilenecek.türkiye ,avrupanın kaçak göçmen çöplüğü haline gelecek.
 • akp'nin oy oranının %90'a vurmasına neden olur. lan belki de tam tersi olur. biz hangi ülkeye gitsek derken akp'ye oy veren tayfa patır patır gitmiş bile olur.
 • bedeli suriyede tampon bölge isteyen türkiye'nin tampon ülke haline gelmeye razı olması olan durum. adamlar menşeine bakmadan istedikleri mülteciyi bize postalayacak.

  üstelik müzakerelerde de ipler hala tamamen ab'nin elinde.

  şimdi bazıları gelip bunu içeriye "büyük başarı" diye pazarlayacak.