• 1- bu ülkede "mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır" diye bir söz var.

2- 30 yaşındayım, küçüklüğümden beridir hemen her 23 nisanda yağmur yağar, 23 nisan hazırlıklarında soğuktan donardık.

yani kısacası bu düzelmemesi şeyi normal. sizin hafızanız balık.
  • artık iyiden iyiye canımı sıkan durum. eskiden böyle değildi, şubatta martta ara ara güneş açar kendimize gelirdik, şimdi nisan oldu hala soğuk, hala karamsar hava. bahar yağmurları da yağmıyor, sadece gri gökyüzü ve soğuk başka bir şey yok.
    bıktım yemin ederim soğuğundan da şehir hayatından da.
  • gına geldi. böyle hava mı olur? hava dediğin güneş açar; 2 aydır bahar geldi gelecek havalarından bıktım usandım. aha güneş diyorum yağmur yağıyor. yürüyüş yapamıyorum. koşamıyorum. havada kafayı yedi.
  • iki sene önce açılmış bu başlığı 2019 itibariyle güncellemek istiyorum. nisan ayının ikinci yarısına gelmiş olmamıza rağmen hala daha hatırı sayılır soğuklar yaşıyoruz. artık kışlar uzadı ve yazlar kısaldı gerçekten. 6 aydan uzun süren kış mevsimi yaşamı zorlaştırıyor. kasım ayından bu yana yağmur, soğuk ve rüzgar bezdirdi açıkçası. güneşli güzel ılık günlere hasret kaldık.

edit: sürekli kapalı ve yağmurlu hava isteyenlerin psikolojilerinin nasıl olduğunu merak ediyorum. birisi de işi siyasetle bağdaştırmış kaldı ki lafını bile etmedik. nereden bu sonuca vardınız çok merak ettim doğrusu. ayrıca burası finlandiya değil.
  • nisanda hasta olduğumuza göre doğru önerme.

niye ısınmıyor lan bu havalar.
  • mayısın bile kapıdan baktırıp kazma kürek yaktırmasına sebebiyet veren durum.

bu sene 4 ay falan yaz yaşayacağız anlaşılan.
  • gören de hazirandayız sanar. nisanın ortası değil daha 30 derece mi olacaktı.
hesabın var mı? giriş yap