şükela:  tümü | bugün
 • 97 ortalamaya sahip kardeşimin evin hemen yanındaki okullara yerleştirilememesiyle 14 yaşındaki bir kız çocuğununun psikolojisini altüst ederek bir kez daha eğitim sistemimizin kalitesini gözler önüne seren tercih sonucu.yaşattıklarını yaşamadan ölmemelerini diliyorum.

  edit: malum şahsa oy vermedim,particilikle falan işim olmaz.dayattığınız twitter adresleri de bana ait değil.yargılamadan önce hesabınızı iyi yapın.

  edit: 2.tercihlerde evimizin yakınlarındaki bir anadolu lisesine yerleştirildi , her ne kadar istediğimiz okul olmasa da ondan hem bina hem de öğretim elemanlarının kalitesi bakımından daha düşük olan bir okula şükretmek zorunda kaldık.ayrıca 2. tercihlerde de açıkta kalan çocuklar olmuş.
 • bir kuşağı heder eden sonuçlardır. ne kadar klişe de olsa bu ülkede insana değer verilmiyor. 14-15 yıldır uğraştığın bir sanat eserini düşün. her gün eserine zaman ayırıp şekillendiriyorsun, mesai harcıyorsun. vasıfsız biri çıkıp "bu eseri kilere koyalım burada güzel durmadı hak etmiyor" diyor. tabii ki cansız bir varlıkla karşılaştırılamaz insan. sevdiğin canından bir parçaya bunu yapıyorlar. itiraz bile edemiyorsun. duyguları ve hayalleriyle birey olmaya çalışırken çocuğu tokatlayıp beygire döndürüyorsun.
 • açıklanmasıyla beraber eğitim sisteminin ne kadar boktan hale geldiğinin kanıtı olan sonuçlar.

  5 senedir aralıksız fen lisesine öğrenci gönderen köy okulumuzdan bu sene en iyiyle beraber en kötü öğrencimizin de aynı anadolu lisesine yerleştiğini öğrendim. başarılı başarısız ayrımı dahi yapamayan bir sistem-sınav ikilisiyle iyi uykular türkiye diyorum. bir öğretmen olarak önceki nesillerden az da olsa umudum vardı. neyse bele vaziyyetin içine soxam.

  edit : zehirli fikirlere panzehir isimli çaylak arkadaş uyardı şikayet ve problemleri 444 0 632 numaralı hatta bildirebiliyormuşuz.

  edit 2: #79726446
 • kardeşimin kötü de olsa bir anadolu lisesine yerleşmesiyle biraz içimi rahatlattı.
  adrese dayalı ile imamhatipe düşecek diye çok korkuyordum.
  siyasal islamcılığın dayatmalarından en azından kendi kardeşimi kurtarabildiğimiz için mutluyum.
  ülke içinse son derece umutsuzum.
  ülkenin ilk yüzde onu dışındaki kim varsa geleceğini çöp edecekler.
 • bence bir dahaki seçimde eğitim sistemini şaha kaldırması için profil fotoğrafındaki adama oy vermelisin. böylece kardeşin biraz olsun teselli bulabilir. şu

  edit: sen diye hitap ettiğim kişi başlığı açan arkadaş değil twitter hesabının sahibi şahıstır.
 • yine bir nesil harcandı. sonuçlara sızlanan malum partili velilere ise diyecek söz bulamıyorum.
 • merkezi yerlestirme puaniyla, yuzde 70 ve 80'lik(evet %70-%80) dilimdeki ogrencilerin yuzde 10'luk (%10) dilimden ogrenci alacak denilerek nitelikli okul kapsamina alinan imam hatip lisesine gittigini gordugum yerlestirme sonuclari.

  eger farkli parametreler yoksa sistem cokmustur, dagilabiliriz.

  onumuzdeki yila yeni yerlestirme sistemimiz hayirli olsun.

  not: ayni olay buyuk ihtimalle anadolu meslek liseleri icin de geçerlidir. okul turunun cok da bi onemi yok bu durumda.
 • ülkece bir kuşağın daha eğitim hayatının anasını s*ktik tebrikler.
  bu işin vebali (bkz: ismet yılmaz) denilen şahsiyettir. bu insanların ahı senin üzerine olacak ismet yılmaz.
 • twitter'da erdoğan sevdalılarını dahi isyan ettiren sonuçlardır. bunlara bir de destek geliyor " objektif davranıp partinizin yanlışını söylüyorsunuz tebrikler" denerek. kafalar cidden bambaşka bir seviyeye ulaşmış bunu gördüm. ülke çok süper yönetiliyor fakat eğitim sisteminin içine edilmiş olmasından dolayı benim çocuğum/kardeşim hüngür hüngür ağlıyor ama olsun diğer yönlerden ülke harika. bu durumda olanlar kendine şu soruyu sorsun: ülkedeki diğer parametreler benim çocuğumun/kardeşimin bir damla gözyaşından daha mı değerli? eğer sorunun cevabı sizin için "evet" ise durmayın devam edin bu sistemi desteklemeye. fakat lafa gelince mangalda kül bırakmayan bir tip iseniz "çocuğum/kardeşim için her şeyi yaparım yakarım bu dünyayı" diyorsanız hesap sorun. hesap soracağın mecra da kimse kusura bakmasın seçim sandığı. insanlar size anlatmaya çalıştı bu sistem çocuklarınızı/kardeşlerinizi üzecek dedi hiçbirini dikkate almadınız. karar verin artık erdoğan mı çocuğunuz/kardeşiniz mi? çünkü bu sistemi bir gecede "artık sınav olmasın yeaaaa" diye değiştiren kendisidir. ayrıca bugüne kadar mevcut iktidarı başörtüsü sorununu kaldırdı diye desteklediniz. bakın sadece bu sebeple oy vermek bence saygı duyulası bir seçim. çünkü adam gelmiş doğrudan sizin hayatınıza dokunmuş ve güzelleştirmiş. aynı adam şimdi kardeşinizin/çocuğunuzun hayatına değmiş ve belki de o hayatı karartmış. karar verin o zaman kardeşiniz/çocuğunuz sizin için değerli mi değil mi?
 • geçen sene çocukların götünü sıkıp %6'lık dilimle girdiği okula, bu sene %68'lik öğrenciyi göndermiş bulunmaktayız. çünkü evi yakın arkadaşım! atlayıp otobüse mi binsin el kadar çocuklar ghvkbjl.

  edit: bulunduğum okul geçen sene 137 mezun verdi, 4 kişi özel okula yerleşti. bu sene mezun sayımız 121, daha nakil dönemleri başlamadan, özel okula kayıt yaptıran öğrenci sayısı 9.

  bulunduğum ile bu sene mektebim okul açtı, önümüzdeki sene için 2 özel okulun daha geleceği söylentisi şiddetli. yeni sistemin en çok kime yaradığı anlaşılmıştır sanırım?