şükela:  tümü | bugün
  • içeriğinde sakıncalı olacak hiçbir ifade bulunmadığı halde başlık sansürlenmesi ile gerçekleşen rezalettir. ortada ciddi bir sorun var ve çözümü için gündeme gelmesi için başlık açılıyor ve kraldan çok kralcı bir moderatör tarafından başlık sol frame'de gizleniyor.

ilgili başlık ve içeriği:
    (bkz: camilerin desibel sınırlarına uyması gerekliliği)

--- spoiler ---

devletin kendi koyduğu yasa ve kurallara uymaması ile ortaya çıkan gerekliliktir. kimse bu işi "din" çerçevesinde konuşmasın. 610 yılında hoparlör olmadığı gibi (madem dinleri konuşurken dönem koşullarını önemseyerek güncelleme yapma şansımız yok) bu bir sağlık ve gürültü kirliliği konusudur.

yönetmeliğe göre aşılmaması gereken ses sınırları aşağıdaki gibidir. camiler yerleşim yeri içerisine yapıldığına göre en yakınındaki konut içerisinden ölçümler yapılarak hoparlörlerin ses oranı buna göre düzenlenmeli ya da hoparlörler komple iptal edilmelidir.

iç mekan gürüldü sınırları tablosu

ben artık cimer'e yazmaktan bıktım. cimer müftülüğe yönlendiriyor, müftülük camiye iletiyor. 3 gün ses normal seviyelerde olurken 4. gün başa dönüyoruz.

bu iş git gide müezzinlerin sidik yarışı haline geldi. kimin hoparlörü daha çok ses çıkaracak diye yarışır oldular. yukarıdaki camiden ses açılınca aşağıdaki de onu bastırmak için daha da açıyor sesi.

cem yılmaz'ın renkli televizyon hikayesi'ne döndürdüler olayı. vatandaşın konforu, hakları kimsenin umurunda değil.
    --- spoiler ---

edit: sol frame'de cami kelimesi otomatik sansürlenmiyor bunu an itibarıyla solda gözken cami içerikli başlıklardan görebilirsiniz. ilgili başlık da sözlük müdahale etmeden önce sol frame'de görünüyordu.
  • skandalın kralıdır.
  • aynı sözlük beni susturdu.
  • (bkz: otosansür)
    (bkz: gotumuze girebilir)
    sürekli olan. bazıları sırıtıyor artık tabi .
  • bu tarz sansürler sadece konuya olan ilginin artmasına sebep oluyor. yanlış hamleler sözlük
  • sözlüğün cami, islam gibi kelimeler içeren bazı başlıkları sansürlemesinin sonucu.
    (bkz: ibadethane)
  • haber sitelerinde yayınlanan görüntüyü paylaşan kadını tutukladılar bugün mozambikte.
    yatın kalkın dua edin hayinler.
    (bkz: bak 155'i ararım)