• 22 mayıs 2020 akşamı show tv ana haber'de "dizel arabaya benzin koyunca olan oldu" başlığıyla verilen haber içeriğinin, 25 eylül 2019 tarihinde tgrt haber'de yayınlanan haber ile birebir aynı olma durumudur.

2 haberde de mağdur kişi, mercedes marka araba ve dizel yerine benzin koyma hikayesi aynı.

dolayısıyla akıllara fake, uydurma haber üretilmiş olma durumu geliyor.
    ayrıca benim özellikle her iki haberde dikkatimi çeken durum, her ne kadar istasyonun ismini sansürlemeye çalışsalar da bilinçli olarak shell markasının izleyenlerin bilinçaltlarına işlemeye çalışıp çalışmadıkları.

işte o haberler

2019 eylül
    https://www.youtube.com/watch?v=hqqvawdr8fg

2020 mayıs
    https://www.youtube.com/watch?v=xzcuxgudnuy

edit: @efes darth uyardı. 2020 haberinde ekstra kaza olayı eklenmiş diye yazmıştım. fakat 2 haberde de ekstra kaza yapılması durumu belirtilmiş.
  • show haber, haber yapmadığı için sadece uydurma rezalet olan rezalettir.
  • içerik dışında içerdiği kişi ve araç plakası da aynı olan rezalet.

ya adam cidden bahtsız bir cenabet ya da güzel kurmaca.

he show haber ne kadar haber programıdır o da soru işareti.
  • normalde rezalet başlıklarından nefret ederim. ancak burada bağımsız, tarafsız ve araştırmacı gazeteciliğin nadide örneklerinden birini görüntülüyoruz.

başlığı açan yazar arkadaşımıza, toplumsal hafızanın korunması adına gerçekleştirdiği bu girişimi dolayısıyla teşekkür ediyor, çalışmalarının devamını diliyorum.
  • show haber başlı başına uydurma zaten o yüzden çokta şey etmemek lazım.

rezalet ise evet rezalettir. reziller, utanın lan. nasıl salak yerine koyarsınız bu milleti heheeyy. terbiyesizler ya. eshefle kınıyorum.
  • şov haber izlemek kadar rezalet olmayan şey.

lan adamların bülteninin sonunda götüyle top sektiren köpekle, burnundan baloncuk çıkaran bebek videosu var. bunların nasıl habercilik yapacağını düşünüyorsunuz.
  • her haberi öyle neredeyse.

al çin'den rusya'dan kaza videosunu, üstüne metin uydur ve haber yap.
  • hala bu kanalları izleyen var mı?
  • kurgu haberleri bittiğine göre uydurmaya geçmişler demektir.
  • boşverin orada da millet ekmeğinin peşinde, show haber gerçek habercilik yapınca memleket uzaya çıkmayacak. rahat olun, basın kumandaya geçin.

artık habercilik başka mecralara kaydı zaten tv haberciliği biteli yıllar oldu.
hesabın var mı? giriş yap