• belli ki hacker grubu da ergen. zaa kudur nedir gerçekten.

bir grup ergenin bile hackerlık yapabildiği bir siteye güvenip bilgi aktarımında bulunmuşuz. bunun asıl müsebbibi kitap yurdu'dur.
  • başka örnekleri de yaşandı bu durumun. kredi kartı bilgilerinizi hiçbir alışveriş sitesine kaydetmeyin.
  • biri 344 liralık diğeri 180 liralık iki farklı siparişim var güncel. birine sevk edildi demişler, ötekine de hazırlanıyor. 5bin küsur puanım hala duruyor. kart bilgilerim de sistemde kayıtlı değil. sitede her şey normal görünüyor. şimdilik yırttım gibi dursa da yapılacak açıklamayı merak ediyorum.
  • kitap okuyani zengin sanmalarina mi yanayim, puanlarla yapilan alisverisle ne b*ktan seyler alacaklarima mi yanayim bilemedigim hacklenme. hirsizligin adi ulkede robin hoodculuk oldu sozluk gidis gidis degil
  • büyük rezalet, yapan kişiye ciddi bir ceza verilmesi gerektiğini düşünüyorum. rezalet puanım 10/10
  • ulan şu saatte nasıl uyandığıma mı şaşırayım, uyanıp da beni uyaran maile mi şaşırayım. mail atan arkadaş kim ise mailin başında kısaca olaydan bahsetse iyiydi. la phishing'tir diye, resimlere tıklamayayım diye 40 takla attım uykulu gözlerle. uyarana ayrıca teşekkür ederim. yakın zamanda şifreleri değiştirmiştim. sittin sene bulamazlar. bunları da şikayet edicem.

kitapyurdundan sağlam açıklama beklediğim rezalet. biraz kendilerine hakaret edebilirler.
  • güvenlik önlemleri yeterli olmayan bir internet sitesinin kullanıcı bilgilerini çaldırması olayı

son üç yıl içerisinde kredi kartlarımdan sadece bir kere şüpheli işlem yapıldı ve bu işlem ilk kitapyurdu alışverişimin ardından meydana geldi. son olayla beraber değerlendirince sitenin güvenlik sistemleri konusunda zaafiyeti olduğu çok açık
  • kitap yurdu hesaplarını çalıp ne yapsınlar diyecektim ki sonra dur lan bir dakika çok büyük bir fişleme veri arşivi dedim neyseki puanları harcamışlar.
    memleketimin hırsızı bile vizyonsuz.
  • güne uyanılan haber içler açıcı.
    her kitap alanı zengin sanmasını geçtim zenginden alıp fakire vermek sana mı düştü nerden bu görevi üstlendin gerizekalı insan.
    kitapyurdu bu işin altından nasıl kalkacak ne açıklama yapacak merakla bekliyorum.
  • 2021 yilinda hala sifreleri acik tutan sitelerin oldugunu gosteren uzucu hack.

baslik sahibine durumu paylastigi icin bol tesekkurler. bundan sonrasi turk polisinin ve yuce turk adaletinin sorumlulugunda.

(bkz: haveibeenpwned.com)’i bilgilendirdim.
hesabın var mı? giriş yap