şükela:  tümü | bugün
 • yaklaşık 10 dakika önce gerçekleşmiştir. kaza büyük gözüküyor.

  acıbadem'de kaza yapan bir metrobüs, çamlıca yönünde metrobüs yolundan çıkarak d100'e girdi.

  umarım herhangi bir cana zarar gelmemiştir.

  edit: valilikten yapılan açıklama:

  "istanbul valiliği, metrobüs şoförü dahil 11 kişinin yaralandığını açıkladı. aynı açıklamaya göre, kaza bir yolcunun sürücüye şemsiyeyle vurmasından sonra meydana geldi."

  edit 2: kaza anının metrobüs içi görüntüleri

  foto 1
  foto 2
  foto 3
  foto 4
 • metrobüs yoldan çıkıp köprü trafiğindeki araçların üzerine çıkmış.

  edit: kazanın hemen sonrasında oradan geçen iş arkadaşının anlattığına göre can kaybı olma ihtimali yüksek. acıbadem durağından 100 metre kadar sonra olduğu düşünülürse o otobüsün yola girme olayı nasıl oldu veya kasıtlı mıydı diye merak ediyorum.

  edit: kasıt derken demek istediğim nice saldırısı tarzı bir şeydi zira iett'de çember sakallı ve muhtemel ultra-islami eğilimi olan kişiler kesinlikle var. çok daha absürt bir sebep varmış meğer. yaralılara geçmiş olsun.
 • discovery'e ricamdır: yetkililer lütfen metrobüs kazası inceleme belgeseli çeksinler.

  (bkz: metrobüs kazası raporu)
 • ölüm yoksa gerçekten çok şanslı olduğumuzun göstergesidir.
 • yanlış görmüyorsam volkswagen cc'nin ve eski kasa polo'nun üstüne çıkmış körüklü metrobüs. polo'dan sağlam çıkan olmuştur diye düşünüyorum ama cc'nin tavanı yarmış resmen.

  umarım içinden canlı çıkan bir insan olmuştur. büyük bir kaza.

  edit: metrobüs şoförüne tekme atıldı iddiası var. tartışma sonucu yoldan çıkmış filan diyorlar. eğer doğruysa o yolcunun vay haline.

  edit 2: http://www.cumhuriyet.com.tr/…aza_ani_kamerada.html

  görüntülere göre metrobüs şoförü direksiyonu bir anda sola doğru sert kırıp giriyor şeride. tekme veya şemsiyeyle saldırı ihtimalini güçlendiriyor görüntüler. şoför manyak değilse eğer direksiyonu bir anda sert bir şekilde sola kırmaz. o şoföre saldıran it uçak düşüren teröristlerle eşit olup aynı suçtan yargılanmalı bence, cana kast edildiği bariz görüntülerden izlediğim kadarıyla. allah belanı versin.

  edit 3: vw cc'deki vatandaş yaralanmış. ölü yok diyorlar. çok şükür. ayrıca iett şemsiyeyle saldırı iddiasını doğrulamış sanırım. polisler şoföre saldıran iti götürmüş.
 • bala şansa hayatta kaldığımızın ispatı olan kazalardan sadece biri.
 • istanbul trafiğinin içine etmiş olaydır.

  bu metrobüs denen garabetin kendine özel yolu var, zaten çok fazla hız da yapabilme imkanı yok aynı yoldan bir sürü metrobüs arka arkaya gidiyor çoğu zaman. peki nasıl oluyor da oluyor bu tür kazalar?

  lütfen bu konuda ya detaylı bir açıklama yapılsın ya da gerçekten bir belgesel kanalı bu durumu araştırsın. sadece türkiye'de görülen olaylardansa da bilelim yani.
 • umarim ölü yoktur dedigim trafik kazası.
 • sanırım metrobüslerin bugüne kadar yaptığı en büyük kaza gibi görünüyor.

  3 arabayı altına almış, 2 tanesi resmen tost olmuş metrobüsün altında. umarım ölen yoktur, görüntüler çok fena çünkü.