• kaynak

23 haziran perşembe gününden geçerli olmak üzere benzin grubunda 25 kuruş fiyat indirimi bekleniyor.

petrol fiyatları yükselirken anında ikişer lira zam yapanlar bizi düşünerek brent petrol 110 doların altına gerilemişken günler sonra bize şakadan hallice benzinde 25 kuruş indirim yapıyor. tekrar 110 doların üstüne bile çıksa, 2 lira daha zammı gözünü kırpmadan yaparlar.

en son 17 haziranda zam yapıldığında brent petrol 120 dolar seviyesine dayanmıştı.

çok rahatsızlar akaryakıt fiyatlarından, gerçekten çok rahatsızlar görüyoruz.

edit: görsel
    ek bütçedeki, petrol ve doğalgazdan gelmesi beklenen ek ötv geliri. bakın bu yıllık açıklanana göre ek gelir. bu ek geliri nasıl sağlayacaklar peki ? ya satışları arttıracaklar ya da vergileri. indirimi bırakalım da, zam veya ek ötv gelmesin yeter. akaryakıt ile ilgili başlık olduğu için hedeflenen diğer ek ötv gelirlerini söylemiyorum bile
  • 25 kuruş mu milletin gözünün içine baka baka dalga geçiyorlar.
    brent petrolün fiyatına en ufak bir zam gelince aynı gün pompaya yansıtıyorlar. hem de 1.5-2 lira.
    ama brent petrol son bir haftadır( belki de fazla) neredeyse yüzde on değer kaybediyor. millette bir indirim beklentisi var hâliyle. ama indirime gelince sembolik olarak kuruş kuruş yapılıyor.
    bence bunların indirim yapmak istediği yok. sadece tepkiyi bir nebze olsun azaltmak için böyle yapıyorlar.
  • bugün 25 kuruş indirirler; iki gün sonra 1 lira daha zam gelir.
    vatandaşa yaramayacak olan sözde indirimdir.
  • 25 kuruş ifadesini en son sanırım 2009 yılında konur sokak'ta para isteyen elemandan duymuştum. allah bereket versin.
  • çok yapmışlar indirimi, hemen depo fullemeye gidiyorum!
  • şaka mı bu =?
  • müstehak indirimdir.
  • motorine neden asla indirim yapılmadığını merak ettiren sözde indirim.
  • harika haber bu. kilometrede 232 kuruş yakan aracım 231 kuruş yakacak. enflasyonu yendik galiba.
hesabın var mı? giriş yap