şükela:  tümü | bugün soru sor
  • edit: üst üste entryler silinmiş burası anlamsız kalmış. yukarıda bir arkadaş sipariş için mağaza linki koymasaydınız şuna ihtiyacım var deseydiniz diye yazmıştı. başlığı açan arkadaş ona biraz tavır almıştı. bu yazdığım da ona cevap niteliğindeydi...

değerli hocam buraya yazıyorsanız bazı şeyleri de göze almanız lazım. kaldı ki yapılan uyarı da son derece yerinde ve uygun bir geri bildirim kesinlikle boklama değil. özellike yardım isteyen bir öğretmenin 'başlıycam' diye yazması da biraz düşündürtücü... dilerim normalde ve öğrencilerinize karşı daha tahammüllüsünüzdür. umarım amacınıza ulaşırsınız...
  • (bkz: savaş seviciliği)
    (bkz: militarizm)

her türlü ideolojiden bağımsız olarak ‘daha 1. sınıf veletleri’ne asker kamuflajı giydirip savaşı, şehitliği, öldürmeyi kutsamak çocuk istismarıdır. kusura bakma öğretmen, umarım ne istediğini malzemeleri bulabilir ne de istediğin içerikte kutlama yapabilirsin.

edit: istersen everest’e çık, çocuk her yerde çocuktur. aklı senin benim gibi çalışmaz. eğitim fakültesindeki derslerin içeriği nasıldı bilmiyorum ama pedagoji diye bir şey duymamışsınız galiba.

edit 2: kücük ögretmen laf salatasi yapma. 1. sinif cocugunun kafasina ölmenin güzel bir fikir oldugunu sokmanin, öldürmenin mesru olabilecegini anlatmanin mantikli bir aciklamasi olamaz. ister istiklal marsinda, ister müfredatta, ister baska yerde gecsin. sonra sizin gibilerin yetistirdikleri alttaki zavalliya dönüyor ve ayarsiz ayarsiz kendi fikrinde olmayan herkese terörist diyor.

edit3: buralar eskiden dutluktu. pervari’de öğretmenlik yapan biri 23 nisan kutlamaları için 1. sınıf öğrencilerine asker kamuflajı yollanmasını istiyordu.
  • zart olaylarının cırt sebeplerinden dolayı iptal edilecek etkinlikler için boşa uğraştır.

ekleme: merak ettim. okulunda, o öğrencilerine hitap ederken, çocuklar/çocuklarım mı diyorsun yoksa veletler/veletlerim diye mi hitap ediyorsun?