• bu da dolar gibi; bi iniyor , iki çıkıyor.
  • düşmüyorrrrr. düşmüyor bu amk sayısi. pik falan da gelmiyor. kabus gibi.
  • peak yaptı diyenleri merak ettiren durum.
  • hem italya hem de dünya için oldukça üzücü bir durum. umarım bizler de bu seviyede bir yıkım yaşamayız.
  • ölüm sayısının hastalığın artışıyla ya da gidişatıyla bir alakası yok, zira bugünün ölüm sayisi aslında 10 gün öncesinin vaka sayısıyla bağlantılı kabaca. ölüm sayısı üzerinden de "hani pik yapmıştı lan" demek ahmaklıktan başka bir şey değil. mücadelenin ne durumda olduğu yeni vaka sayısıyla anlaşılır. o da son birkaç gündür aşağı yukarı aynı seviyelerde. yani halen, italya'da karantinanın etkilerinin görülmeye başlandığı, yeni vaka sayılarının da gün geçtikçe azalacağını söylemek mümkün.
  • götümüze girdiğini resmidir. türkiye'de bugün hızlı test kitlerinin de etkisiyle eğer kullanılmaya başladıysa +500 yeni vaka gelir diye düşünüyorum.
  • pikin bi tarafımıza kaçtığını gösteren rakamdır.
    italya'da verilen kayıpları gördükçe ülkem adına dehşete düşüyorum. orda kaybedilen insanlara da üzülüyorum ama bizim durumumuz daha vahim olacak sanki.

bizim yandaşlara göre hemen ilacı bulundu, test kitleri hazır, tedavisi yakın...akşam,habertürk kanalında bilim kurulu profesörü bi tane ilacın ismini verdi, tekrar da etmedi, ayak yaparak millete umut aşıladılar. şimdi yandaşlar lay lay lom tedavisi yakındır diye milleti kandırıyorlar. daha faydası tam kanıtlanmamış ilacın ismini veren o bilim kurulu üyesi profesörün de kalıbına tüküreyim. bunların değirmenine su taşıyor...
  • pik mik yok, ayrıca ölümlerin sadece yaşlılardan olduğuna da inanmıyorum.
  • dünyada toplam ölü sayısı 18250, bunun 6820’si italya.

ülke kırıldı lan iyice. insan üzüntü duyuyor.
  • 65 yaş üstünü, ölüme terk ettikleri için bu sayılar normal. peak noktası ortalama nisan sonu gibi gelir. karantina, sonuçlarını nisan sonu gibi italya da verir. bunlar, karantina öncesi hastalık kapanlar. yetersiz solunum cihazi + yetersiz yatak sonucu ölüyorlar.
hesabın var mı? giriş yap