şükela:  tümü | bugün soru sor
 • fenerbahçe spor kulübü başkanı sayın aziz yıldırım ve fenerbahçe spor kulübü asbaşkanı sayın şekip mosturoğlu'nun basın toplantısındaki sözlerini esefle kınıyor, türk spor dünyasının artık bu nefret söyleminden en kısa sürede kurtulmasını diliyoruz.

  federasyonun kurulları bu tarz söylemler üzerinden yapılmaya çalışılan algı operasyonlarıyla değil, somut deliller ışığında bağımsız karar vermelidirler.

  bununla birlikte; perşembe akşamı saha içerisinde yaşanan olaylara ve maçın tatil edilmesine rağmen kulübümüzün duruşu, başkanımızdan hocamıza kadar bütün sözcülerimizin türk futbolu adına yapıcı söylemleri ortadadır. özellikle pazar günü evimizde oynadığımız maç öncesi başkanımızın açıklamaları ve taraftarımızın tribünlerde maç boyunca sergilediği küfürsüz pozitif görüntüler tüm spor kamuoyuna örnek olmuştur.

  savunma yapmak, yaşanan olayları kendi çerçevesinden değerlendirmek herkesin hakkıdır. ancak bu savunma karşı tarafı ‘aşağılama’, renkler ve memleketler üzerinden ‘nefret suçu’ işleme hakkı vermemektektedir. şenol hocamızın uluslararası kariyeri ve başarısı ortadadır. hocamıza ve oyuncularımıza çamur atmak itibarsızlaştırmaya çalışmak hiç kimsenin haddi değildir.

  fenerbahçe spor kulübü kupa maçında yaşanan çirkin olayları savunmak dışında, beşiktaş kulübü olarak göstermeye çalıştığımız tüm iyi niyetimizin karşılığında dün kendi tribünlerinin 90 dakika boyunca rahmetli onursal başkanımız dahil hocamıza ve kulübümüze edilen küfürleri nasıl açıklayacaklar?

  bu tribün görüntüleri ve söylemlerle kupalar ve anlık zaferler kazanacaklarına inansalar da, sadece ve sadece türk sporu’na çok büyük ve kalıcı zarar vermektedir.

  son olarak belirtmek isteriz ki;

  beşiktaş’ta milyonların alın teri ve emeği vardır.

  beşiktaş, türk sporunda değerleri temsil eder.

  beşiktaş’a, temsil ettiği değerlere, bu camiayı özümsemiş ve bünyesinde bulunmaktan şeref duyan insanlara çamur atanlar için söylenebilecek tek söz 'akıl tutulması’ yaşadıklarıdır.

  saygılarımızla,

  beşiktaş jk
 • beşiktaş seviyeyi düşürmedikçe daha çok delirecekler.
 • güzel yanıttır - bunların seviyesine düşmeyin yeter - polemiğe girdikçe çamur gibi bulaşırlar
 • her şeyiyle hamasettir. çıkın soyunma odasında ne haltlar karıştırdığınızı anlatın, biz de efendi gibi özür dileyelim.
 • bir yanda boş boş hakaret eden tipler, bir yanda insan gibi davranmaya çalışan bir taraf.

  beşiktaş taraftarı ne fenerbahçe'ye, ne de fenerbahçeli birine maçta tek kelime küfür etmedi. lakin fenerbahçe taraftarı ana avrat küfür ederek, önüne gelen her değere saldırarak insanlıklarından çok çok uzaklaştılar.

  yönetimler arasındaki fark da belli oluyor zaten açıklamalardan. bir taraf daha karar verilmeden ağlıyor, algı yapıyor, 3 yaşındaki çocuğun bile güleceği açıklamalar yapıyor. öbür taraf da insanca bir şeyler söylüyor da kime söylüyor.

  fenerbahçe'nin içinde kalan ''insanlar''a sabır diliyorum. çok kötü bir halde fenerbahçe tarafı.
 • fenerle maç yapmamak için atılan bir takla daha.
 • resmi web sitelerinden gs ile karşılıklı yaptıkları atışmalar gibi sandı sanırım aziz bu işi. beşiktaş'ın da kendi seviyesine ineceğini düşündü sanırım. bu tarz bir seviyeye alışkın olmadığı için bünyesinde bir şişme yaratabilir. kendisine maden suyu öneriyorum. 5 litre falan içsin.

  yalnız şu başlık ne güzel oldu ya. engel listesi şişti resmen. ne kadar gerizekalı varsa seri engelliyorsun, müthiş.
 • " kulübümüzün duruşu, başkanımızdan hocamıza kadar bütün sözcülerimizin türk futbolu adına yapıcı söylemleri ortadadır. "

  daha ilk dakikada " hocamıza koltuk atıldı " diyerek ortalığı sakinleştiren yapıcı kulüp açıklaması.

  bunu açıklayın ; https://m.youtube.com/watch?v=i_d_zaxm2bi

  ya da bjktv'deki " hocamız ambulans ile hastaneye kaldırılırken fenerli taraftarlar tarafından araç yumruklandı " şeklinde yapıcı açıklamalara değinin..

  bugün ki basın toplantısından dolayı etki altında kalmayın, 3-0'mızı verin sayın tüpçü diye ağlamayın.. tiyatroyu anlat bana..
  medelin, talisca'nın yaptıkları rolleri, 2.yarı sahaya top oynamaya değil de oynadığınız tiyatroyu anlatın..

  kodumun tinercileri