• “savaş bir halk sağlığı sorunudur.”

düşünebilen her birey, doktor olmasına gerek yok, savaşta tek kaybedenin halklar olduğunun farkındadır. savaşın hem psikolojik hem bedenen halk sağlığını tehlikeye attığının bilincindedir.

düşünebilen dedim.
  • iki noktayı izah etmek gerekiyor:

1. doktorlar haklı, savaş elbette halk sağlığı ile alakalı bir sorundur.

2. herkes sizin yanınızda saf tutmak zorunda değil. birileri de barış diyecek elbet.
  • "bm medeni ve siyasi haklar uluslararası sözleşmesi(1966):
    "madde 20- savaş propagandası ve düşmanlığı savunma yasağı
    1. her türlü savaş propagandası hukuk tarafından yasaklanır. "
    türkiye sözleşme'ye taraftır(2003).yasak olan savaş propagandasıdır, barış değil."
  • türkiye nüfusunun %90ının askeri stratejik deha olduğunu gösteren başlık. herkes ne kadar emin bu savaştan. amacından. sonucundan. 1 sene sonrayı merak ediyorum, herkes bu kadar emin konuşacak mı? pkk terörü bitecek mi? pkk terörü bitmeyince "pydye saldırmasak çok daha kötü olacaktı" mı diyecekler. durum çok garip, beni aşar.
  • anlam bakımından bu tweetteki söze karşı çıkan ve katılmayan bana kalırsa ağır gerizekalıdır. ha bu tweet siyasi gönderme ile mi yazılmış neden yazılmış sikimde değil. lakin şu her fikrini söyleyene , ota boka vatan hayini diyen amına koduğumun çocukları varya. vatan sizle gurur duyuyor amk.
  • akp genel başkanını desteklemeyen vatandaşlar bir zahmet ölüversin, o raddeye geldi artık. hamaset yapmayacak olan ağzını açmasın, circlejerk kontrolden çıktı. merhaba ay merhaba feza.
  • hekimlere şiddet uygulanırken sesi çıkmayan,en ufak bir kamuoyu oluşturma çabası içine dahi girmeyen; her terör operasyonunda hekimlikle ilintili sloganlarla terörden yana safını belli eden asla ama asla türk hekimlerini temsil etmeyen oluşumun son halt yemesi.açıkçası böyle bir açıklama beklemiyorda değildim.daha önce izmir tabip odasının karşı bir açıklama yaptığı durum vardı.tüm tabip odalarından karşı açıklamalar yapılmalı ki söyledikleri sözlerin ehemmiyeti kalmasın.
    milyonlarca suriyeli mülteci beraberinde bir sürü halk sağlığı sorunu getirirken sesin çıkmasın onların geri dönüş yolunu açacak operasyona kulp bul...
  • ya arkadas bu cok yuksek zekali arkadaslar, hani azinlik olan ulkeyi döndüren adamlar, hani doktorlarımızın yonetim kurulunu seçtiği adamlar ypg pyd aleyhine ne tweet atmış? bu ülkede insanlar patlatilirken canli bomba askeri polisi sehit ederken ne tweet atmis ne tepki göstermiste simdi utanmadan savasa hayir diyebiliyor? mesele savas yanlisi olup olmamak değil ve biz burada savas karsiti olan bir fikri tartışmıyoruz burada biz orospu cocuklugu yapan tabipler birligini tartisiyoruz. biz burada ülke tek yürek olmusken askeri icin , aman sag saglim dönsün bitsin su terör ülkede diye dua ederken reroro yapan bu halkin varligina ihtiyac duyan ve bu halkin sayesinde para kazanan varligini halka borclu olan insanlarin boyle kritik bir süreçte halkina sorunlu demesini tartisiyoruz aciklik getirelim.
    aptalca bir tweet.
  • afrin'deki teröristlerden biri -allah korusun- gelip bir metropolde bomba patlatsa bunu güvenlik tedbirlerinin eksikliğine, hükümet politikalarına, sözüm ona baskı rejimine bağlayacak tipler buna tedbir almaya çalışan türkiye cumhuriyeti'ni savaş çıkarmakla, halk sağlığı sorunu oluşturmakla suçluyorlar. pyd/pkk afrin'de sivilleri canlı kalkan olarak kullanmaya çalışırken, onların şehri terk etmelerine izin vermeyip zorla silah altına alırken halk sağlığı sorunu yok, türk silahlı kuvvetleri bu şerefsizleri burnumuzun dibinden def ederken halk sağlığı sorunu var.

yok ya?
hesabın var mı? giriş yap