• sosyal medya kanun teklifinin adalet komisyonunda kabul edilmesi olayıdır. hem de sabah beşte. kaynak
  • chp, iyip, hdp gibi muhalefet partilerinin birkaç cılız bireysel tepki haricinde, neredeyse hiç karşı çıkmadığı bir kanun teklifinin kabulü olarak tarihe geçebilir.
  • instagram, facebook, twitter türkiye'de temsilci bulunduracak mı? hiç sanmıyorum. amaçları da erişim engeline bahane bulmak zaten, biz gelin dedik onlar gelmediler...

edit: türkiye gibi 3.dünya ülkesinde sunucu falan barındırıp bilgileri burada tutmazlar. öyle birşey yaparlarsa kalan tüm ülkeler aynı hizmeti bekler bunun da altından kalkamayacakları için türkiye'den çekilmek onlar için daha mantıklı olur.

edit 2: türkiye'de zaten ofisleri varcı arkadaşlar, ürün danışmanlığı hizmetleri başka, kullanıcı bilgilerini barındırıp bu bilgileri devletlere sızdırmak için hizmet vermek başka şeyler. açın google'un irlanda üzerinden nasıl vergiden kaçındığını okuyun. google sizin o ofis dediğiniz yerde mali işler bile yapmıyor.
  • mesai saatinde uyuyan meclis üyelerimiz nedense şafak vakti tasarı kabul ediyor.

hiç garip değil gerçekten.

edit: hede
  • yeni ekşi sözlük giriş sayfası ile haberim olan hede: görsel

artık sözlük'e daha bir özgüvenli giriyorum. bu özgüveni de "acaba yazdıklarım yüzünden kapıdan alırlar mı?" diye düşünme ihtiyacı kalmadığı için yaşıyorum. artık biliyorum ki "kesin gelip alırlar mk" bu yüzden sülalem rahat. içinde temiz beyaz don ve atlet bulunan silivri çantamı bile hazırladım.

vip cuma namazı gündemi nedeniyle konuşulmaması için bu saatte gerçekleşendir. böyle tek tek uğraşmak zor oluyordur.

ya tüm halkı hapse atın ve dilediklerinizi salın ya da tüm halkın konuşmasını yasaklayın dilediklerinize konuşma izni verin. yazık yahu böyle. "haşmetlimiz dislike rekoru kırdı haydi yasa çıkaralım", "aman bizi eleştirdiler entari sildirelim", "çantanın fiyatı zamlanmış başlık sansürletelim", "sansürün haberini yapmışlar onu da sansürleyelim."

kökten çözün şu işi siz de biz de rahatlayalım.
  • insanlar görüp de morali bozulmasın diye bu saatte kabul edilen tekliftir. reisimizden allah razı olsun.
  • bu saatte ve bugün açıklanmasının sebebi bence , gündem ayasofya' da kılınacak cuma namazıyken bunun es geçileceğini, arada kaynayacağını düşünüyorlar . gün başlayınca twitter ve buralar dolar .
  • ülkeyi komple afganistana çevirmeden gitmeyeceklerinin göstergesidir. darbe yapar gibi, baskın şeklinde yapılmıştır.

eniştesi olmayanlar için: darbe böyle yapılır.
  • yazık, bu kadar korkuya ne gerek var? zaten yaşın kaç olmuş daha ne kadar maddi dünya seni cezbedebilir ki? her şeye sahip olmadın mı hali hazırda? açgözlülüğünüze yıllardır uyanamayan türk halkı, "türk milleti zekidir" diyen atatürk'ün en büyük yanılgısı, zeki falan değiliz.
  • sabah namazına müteakiben..

ne güzel lan adamlar ne isteseler yapıyorlar.
hesabın var mı? giriş yap