• hakediyordur ama şu mesleği para için yapıp idealist takılanlardan oldum olası nefret ederim.
  • şanslı doktorlardan biridir. bir çok doktor özel hastanelerde, asgari ücret+tetkik üzerinden prim ile çalışıp, adam gibi geçinebilmek için uğraşmaktadır.
  • 44 yaşında da 64 yaşında da aynı parayı kazanıyorlar ama, bunu söyleyen yok.
  • 24 yaşında doktor olmayı kolay sanan kişi. tr şartlarında hele. tıbbı kazanmayı, bitirmeyi falan geçtim, o mesleği icra edecek yetkinliğe ulaşmayı, acil nöbetlerini, hasta ve yakınlarının şiddetini falan görmezden gelmeyin derim.

ayrıca mesele para ise işlek bir yerdeki seyyar satıcı doktordan fazla kazanıyor..emin olabilirsiniz.

köşebaşındaki kebapçı ise daha fazlasını günde kazanıyor günde.

doktorluk para için yapılacak iş değildir yani.
  • o çalışma şartlarına göre azmış tabi tusu kazanır da yükselirlerse mala vuruyolar o ayrı.
  • henüz intörn olduğu vakit karşısına çıkan ilk krediyi alarak altına arabasını çeken bu arkadaş bu hızlı ekonomik geçiş sürecinde aynı huzurla içine ukte olan gibson les paul custom' ı da alıp kişisel gelişimini tamamlar. bu arkadaşın elinde raf ömrünü dolduran bu enstrüman, bir hevesle alınmış bütün enstrümanlar gibi vakti geldiğinde biz fakirlerin huzuruna yarı fiyatı karşılığında piyasaya sürülür. bu açıdan doktorların alım gücünün yüksek olmasını bazı ekonomik çıkarlar sebebi ile doğru buluyorum.
  • 9 bin tl yi çok para sananların hezeyanlarıdır. hayır doktor değilim. sadece diyorum ki; onların maaşı fazla değil, bizimkiler az. büyükşehirlerde, özellikle istanbul’da yaşayan bir kişi o parayla ancak insan gibi yaşayabilir. sağlıklı beslenebilir, arabasının kredisini temel ihtiyaçlarından kısmadan* ödeyebilir, ayda 1-2 kez tiyatro-konsere, 1-2 kez sinemaya gidebilir. birikim yapabilir.

bunlar lüks değil emin olun. siz fakirsiniz. ben de öyle.
  • evde cips bira esliginde, kafasinin keyfine gore calisan bir yazilimcidan 2-3 kat az maas aliyordur.
hesabın var mı? giriş yap