şükela:  tümü | bugün
 • hakediyordur ama şu mesleği para için yapıp idealist takılanlardan oldum olası nefret ederim.
 • 44 yaşında da 64 yaşında da aynı parayı kazanıyorlar ama, bunu söyleyen yok.
 • gerçekten 9 bin liracık mı kazanıyor. attıkları havaya göre ve toplumun geri kalanında yarattıkları kıskançlık ve haset duygularına göre ben ayda 30 bin lira kazanıyorlardır diye tahmin ediyordum.
  (bkz: doktor maaşı)
 • 24 yaşında doktor olmayı kolay sanan kişi. tr şartlarında hele. tıbbı kazanmayı, bitirmeyi falan geçtim, o mesleği icra edecek yetkinliğe ulaşmayı, acil nöbetlerini, hasta ve yakınlarının şiddetini falan görmezden gelmeyin derim.

  ayrıca mesele para ise işlek bir yerdeki seyyar satıcı doktordan fazla kazanıyor..emin olabilirsiniz.

  köşebaşındaki kebapçı ise daha fazlasını günde kazanıyor günde.

  doktorluk para için yapılacak iş değildir yani.
 • 24 yaşında mühendis olarak o parayi ben de kazanıyorum. ama benim yaşım arttıkça maaşım da ciddi sekilde artacak
  not: mesaj atıp durmayın amk. standart yeni mezun savunma sanayi maaşı 8-9k yaş arttıkça da 30kya kadar çıkıyor. aselsan tai roketsanda çalışan herkes bunu teyit edebilir
  (bkz: #93209839) şurada da yazmış arkadaş mesela.

  bu arada ayda 15 bin tl kazanan 23 yaşında yazılımcı arkadaşlarım da var.
 • o çalışma şartlarına göre azmış tabi tusu kazanır da yükselirlerse mala vuruyolar o ayrı.
 • henüz intörn olduğu vakit karşısına çıkan ilk krediyi alarak altına arabasını çeken bu arkadaş bu hızlı ekonomik geçiş sürecinde aynı huzurla içine ukte olan gibson les paul custom' ı da alıp kişisel gelişimini tamamlar. bu arkadaşın elinde raf ömrünü dolduran bu enstrüman, bir hevesle alınmış bütün enstrümanlar gibi vakti geldiğinde biz fakirlerin huzuruna yarı fiyatı karşılığında piyasaya sürülür. bu açıdan doktorların alım gücünün yüksek olmasını bazı ekonomik çıkarlar sebebi ile doğru buluyorum.
 • 9 bin tl yi çok para sananların hezeyanlarıdır. hayır doktor değilim. sadece diyorum ki; onların maaşı fazla değil, bizimkiler az. büyükşehirlerde, özellikle istanbul’da yaşayan bir kişi o parayla ancak insan gibi yaşayabilir. sağlıklı beslenebilir, arabasının kredisini temel ihtiyaçlarından kısmadan* ödeyebilir, ayda 1-2 kez tiyatro-konsere, 1-2 kez sinemaya gidebilir. birikim yapabilir.

  bunlar lüks değil emin olun. siz fakirsiniz. ben de öyle.