• yeni türkiye'nin ilk sabahı olacaktır.

resmi olmayan sonuçlara göre recep tayyip erdoğan türkiye cumhuriyeti'nin ilk başkanı ve mecliste güçlü bir cumhur ittifakı olacak.
    seçim süreci geride kaldı. yeni gün, yeni dönem, yeni türkiye...
    umarım hak, hukuk, adalet yeni dönemde göz ardı edilmez.
  • ilk defa bu başlığa yazıyorum.

erdoğan oldukça büyük yetkilere artık resmen sahip, ama zaten fiilen sahip olduğu yetkilere. tbmm'de akp+mhp+bbp kualisyonu çoğunluğa sahip, ama akpnin artık kualisyon ortaklarına yasa çıkarmak için ihtiyacı var.

daha önceki seçimlerde, ortak prensipleri ve bakış açısı olmayan muhalefetten farklı olarak akp karşısında belli prensipler etrafında birleşmiş bir 47%lik bir muhalefet var. bu muhalefet, eğer organize olursa, emek verirse, yapabileceği çok şey var.

hdp'nin barajı geçmesi belki de gecenin en güzel haberi. seçim ayrıca değerlendirir tabii. ama geceden sabaha kalan bu gibi.
  • diğer elemanın izinli olduğu, benim de onun yerine de fazla mesai yapıp parasını almayacağım gün.
    yüzlerce müşteriden “uuu oğlum bu soğan neeaamiş böyle yaaa” sesleri yükselebilir
  • dayak yemiş gibi uyandım bugün.başım çatlıyor, dün saat 01.00 sularına kadar sokaktaydık, ysk civarlarında.en sonunda 'kimse bir açıklama yapmıyor, bir bok olduğu yok hadi eve gidelim' dedik.bir bok olduğu yok, o kadar zor ki bu çaresizlik, ağlasan da bu ülke değişmiyor, sokağa da çıksan, bağırsan da, grev de yapsan hatta belki ölsen de değişmiyor bu ülke.cehalet öyle bir örgütlenmiş, çıkarlar vicdanları öyle bir kör etmiş ki yataktan kalktığımdan beri nefes alamıyorum sözlük.bu ülke beni boğuyor sözlük.geleceğim yokmuş gibi hissediyorum.ömrümün en güzel yılları çürüyor ve ben hiç bir şey yapamıyorum.yapamıyoruz, çünkü bir bokun olduğu yok.hakkettiğimiz yaşam bu mudur bilmem ama bize layık görülen buymuş demek, neyse kafa şişirmek istemiyorum pek.
  • merhaba. hayat devam ediyor bana.
  • en azından tantana bitti. birbirine söven arkadaşlar şimdi birbirinin yüzüne nasıl bakacaklar merak ediyorum.
  • derin bir sessizlik var.. duyduğum tek şey: "fısssssssssssssssssssssssssssssssssssss"
  • seçimini yediğim, varoluşsal sorunlarla boğuştuğum sabah. ufaklık gece uyumadı, işteyim, kafam masaya düşecek.
  • herşey ne çok iyi olacak ne çok kötü, yavaş yavaş tükenecek bu ülke. ama umut hiçbir zaman olmayacak.
  • yorgunum, halsizim, midem bulanyor. bünyem artık bu kadar pisliğe, kötülüğe, cehalete dayanamıyor.

kırgınım. umudun ne kadar büyükse hayal kırıklığın o kadar büyür olur, bu gerçekten doğruymuş. yaşamımda hiçbir sabah hayata bu kadar kırgın açmamıştım gözlerimi.
hesabın var mı? giriş yap