11 entry daha
  • sigorta şirketleri bünyelerinde emekli polis, jandarma vb. kişileri bulundururlar. bu kisilerin departman ismi hasar araştırma vb.'dir. işleri sahte hasarı bulmak özetle. kısacası burada bahsedilen şifre işini çok anlamadım ama araştırmacı ismi ile belirtilen kişi sigortanın yetkilisi ve konuştuğunuz çağrı merkezi personellerinden çok daha yetkili bir personel.
  • ne şifresi? ne emekli jandarması? ne oluyor?

park halinde aracıma çarpmaları sonucu arabamda meydana gelen hasar nedeni ile groupama sigorta temsilcisini aradım. whatsapp üzerinden fotoğrafları yolladım. aracı servise çektim.

olay bu.

siz nasıl insanlarsınız, nasıl bir sigorta geçmişiniz var ve ne tür insanlar ile muhatap oluyorsunuz anlamak güç gerçekten.
  • valla masaj,kahvaltı indirimi kuponları dağıtan şirket ismi gibi.öyle her sigorta şirketine yaptırmayın,isim ve olay gelişme şekline bakarsak gayet normal,beklenebilecek bir rezalet.puanım:4/10
  • eğer kasko poliçesinde “yetkili servis anlaşması” var ise hiçbir sigorta firması sizi özel servise yönlendiremez, hatta yetkili servise bile yönlendiremez istediğiniz yerde yaptırma hakkını satın almışsınız demektir en baştan.

bunun ötesinde o aracın karıştığı kaza maksimum 1000-1500 liralık bir kaza, ama yetkili serviste yapılırsa sağ arka çamurluk tam boyanacak, yüksek ihtimalle sağ ön kapı da tam boyanacakv, sağ dikiz aynası falan derken en az 5000 tramer yazacak, artı arkadaşın kaskosu delinecek ve seneye ortalama 1000 lira civarı ek prim ödeyecek, ayrıca aracın değeri ciddi anlamda düşecek, yani bu arkadaşın bu kazayı kasko şirketine yaptırarak elde edeceği bir kazanç yok. kendisi cebinden dışarıda yaptırsa çok daha kazançlı çıkar, hal böyle iken bu kazaya “şüpheli” demek gerizekalılıktır.

ben arkadaşın yerinde olsam çıkma ayna bulur, çamurlukla kapıyı rötüşla olmadı lokal boya ile dışarıda cebimden yaptırır, kasko poliçemi aynı gün iptal eder, gider başka bir sigortadan yeni poliçe kestiririm.
hesabın var mı? giriş yap