• rezalet puanı olarak 10/10 veriyorum. iyi ki "televizyonu kutudan çıkardığınız için garanti dışı kalmıştır" gibi bir şey söylememişler. philips'ten hiç beklemezdim. philips tv alacaktım, şimdi iki kere düşünürüm.
  • adama sen televizyonu pıçaklamışsın muamelesi yapmışlar. 10 puanlık rezalet.
  • şöyle büyük kurumsal şirketleri 3-5 kuruş giderden kurtarmaya çalışan personeli anlamıyorum. maaşından mi kesiliyor acaba. televizyon patlamış. ulan bu televizyon patlama olayı çok mu sık yaşanıyor ki yokuşa sürüyorsun. tv patlama olayı çok görülüyorsa sorun senin ürünün. az patlıyorsa da millete sorun çıkarmayın arkadaş. milyar dolarlık firmalar, yurt dışında olsa belki evin parası kadar tazminat ödeyecekler. yurdumda asgari ucretli, hafta sonu ve mesai saati olmadan çalıştırılan işçimiz, yöneticisi bonus alsın diye bozuk malı kendisi gibi tüketiciye sokuyor.

bu firmaların hepsi aynı
    samsung tv alırsın dse, sızdırma normal derler. değişmez
    lg oled alırsın parlaklığı köklemişsin yakmışsın derler. değişmez

reklamlara milyonlar verip kazanmak istedigi müşterileri kaybetmek acayip kolay.

not; dse q95t spor. bir daha alir miyim? bilemiyorum
  • 1-2 hafta önce televizyon alırken tam philips'e karar verecekken biraz incelemem neticesinde satış sonrası servis rezaletlerinden mütevellit samsung'a karar verdim. ne denli doğru bir karar verdiğimi gösteren 10 puan rezalettir.
  • rezalet göremeyenler şunu okusun.

tüketicinin seçimlik hakları

madde 11- (1) malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici;

a) satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,

b) satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,

c) aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme,

ç) imkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme,

seçimlik haklarından birini kullanabilir. satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür.

piyasada olan bir modelse satıcı, tüketicinin ayıpsız misliyle değişim talebini yerine getirmek zorundadır. rezalet gibi rezalettir. tüketiciye hem kanun, hem de mantık bu hakkı vermektedir. yeni aldığım bir ürün hemen bozulduysa ben onu niye tamir ettireyim ki. bozuk ürünü sifir fiyatına alıp tamir ettirmekle ya da tamir edilmis ürünü sifir fiyatına almakla hicbir farkı yok.
  • rezalet puanim 10/10. televizyon acikken baglanmaz diyenler, kimse acip kullanim klavuzlarini okumazsa olacagi budur. kullanim klavuzunda aletler prize bagliyken birbirine baglamayin yazmiyor. dolayisiyla kullanici hatasi degildir. mal ayiplidir. ya uyari verilmemis ya da baska bir sebepten televizyon kusurludur. degistirilmesini istemek haktir.
    alin size kullanici klavuzu (sayfa 26):
    (bkz: https://www.download.p4c.philips.com/…2_dfu_eng.pdf)
  • tam şebeke topraklama sorunu yazmaya gelmiştim baktım başlık sahibi sorunu tahmin eden başka birini philips çalışanı ilan etmiş. olsun yinede yazıyorum genel bilgi olsun. özellikle yeni binalarda 3 faz 1 nötr 1 toprak hattı mevcut. toprak ve nötr hattınızı kontrol ettirin. cihazlar için çok tehlikeli. klasik tek faz tek nötr sistemlerde olmayan sorunlar yaşanabiliyor. yazarın durumunda yaşanan şu. toprak hattında istenmeyen gerilim var. bu gerilim televizyonun güç kartını patlatmış. genelde güç kartı patlama sorunları elektrik şebekesiyle alakalı olduğundan default olarak kullanıcı hatası demişler. sonra bakmışlar kullanıcı çok diretiyor, kartı ücretsiz değiştirip göndermişler. teknik olarak philips, etik olarak kullanıcı haklı.

peki kim suçlu derseniz binanın elektrik işçiliğini yapan usta, kontrol etmeyen mühendis, iş bilmezlere iş yaptıran müthait.

çözüm: dairenin elektrik tesisatını kontrol ettirmek. başka cihazlarınızda bozulabilir. hatta kaçak varsa istenmeyen kazalar yaşanabilir.

bonus: nötr kopması
  • tivibu’nun yerinde olsam marka değerini kötülemekten philips’e dava açarım.
  • ilk başta yazarın açıklaması çok mantıklı, vay hain philips dedirtse de jim raynor'un açıklaması sonra helal olsun philips'e diye düşündüren açıklama.

açıklamalar sonrası evin elektrik tesisatı yüzünden kaynaklandığını düşündüğüm ve yazara evdekilerin güvenliği için televizyondan önce elektrik tesisatını kontrol ettirmesini tavsiye ettiğim olay.
  • samsung'un instagram indirirseniz garanti dışı kalır ve bosch'un çamaşır makinesi banyodaysa garanti dışı kalır savunmaları tadında bir savunmayla bizi tanıştırdı. hayır amk, o giriş tv'yi bozacaksa oraya koymayacaksın.

ya bi işi becer, ya da satma. bi de firmayı haklı bulan andavallar doluşmuş.

başka cihazla çalışan velli standartlardaki cihaz, o soketle bozuluyorsa, soket işini doğru yapmıyordur. bu kadar basit
hesabın var mı? giriş yap