• insan olmadı. ekmekle idare edelim. demiştir. illa asacak yani.
  • haklı bir tespit.

verdiği oylarla ekonomiyi bu hale getiren seçmen 3-5 ekmek alıp muhtaç olanlara yardımcı olmalıdır.
  • hayaller herkesin yardımlaştığı bir toplum, gerçekler üst kat komşusunun askıya aldırdığı ekmeğe sulanan adam.

hayaller evine ekmek götüren fakirler, gerçekler askıdaki ekmekleri toplayıp satan dolandırıcılar.
  • (bkz: gerçek zaytung haberleri)

ınanmadim, kaynağa baktım. gerçekten haber bu.
  • oturduğum bölgede fırınlarda askı görürsem destekleyeceğim eylem.

böyle zor zamanlarda bir birimize destek olmalıyız.
  • (bkz: ekmek veren askının hortumunu)

yok abi bu o değildi pardon. toplumdaki karşılığını merak ettiğim müjde.
  • anlamadım ben?
    "bu zam adaletsiz" diyor ama; "zamma devam" , zam yüzünden ekmek alamayacaklara ekmek alabilecek olanlar destek versin mi diyor?
    yani; "adaletsiz olan bu zammın yapılmaması gerek, acilen geri alınmalı" falan demiyor di mi?

anlam - zaman - akıl - fikir - düşünebilme konusu iyice kayboldu bende.

not: ayrıca bu askıda ekmek olayı zibilyon senedir yapılıyor zaten, yeni bi'şey değil. onu da iletirseniz kendisine iyi olacak.
  • "aç insanlara yardım ettim beni kahraman ilan ettiler, bu insanlar neden aç diye sorgulamaya başladım beni komünist ilan ettiler"

dom helder camara..

insanları aç bırakacak sisteme destek verip kahraman olacağıma, komünist olmayı yeğlerim.

edit: ben bu sözün che guevara ya ait olduğunu sanıyordum. düzeltme için (bkz: kelek) ve atia of the julii ye teşekkür ederim.
  • umrumda olmayacak olan eylem.

akp ye oy verenler, bu tür olabilecek olayları kabullenerek oy verdiler. ne halleri varsa görsünler. zaten onlara göre ekonomi çok iyi. gerek yok böyle şeylere.
  • desteklediği iktidarın 16 yıllık ekonomi politikaları sonucu oluşan yoksulluğu, sadaka düzeni ile aşmayı planlayan türkmen beyi'nin son icraatı.

diş çürüğünü aspirinle aşmaya çalışmak gibi bir durum. sebebe yönelik tedavi yerine sedatif önlemler almakla nereye kadar gidilecek bekleyip görelim.
hesabın var mı? giriş yap