• millet hız göstergesi 120 ye gelince çocuğunun resmini koyar hız yapmamak için, ben çocuğun resmini yakıt göstergesine koydum.
  • araba alırsın kdv ötv'den okkalı bir kazık yersin. daha sonra bir de benzin alırsın onun da büyük bir kısmı vergidir.
    şöyle düşünüyorum, bizim zengin kesimin sahip olabileceği şeylerin en iyisine, avrupa'da orta direk kesim zaten sahip. vergiler geldikçe ülkece refah düzeyimiz düşüyor gerçekten.

tavsiyem, araba falan almayın kullanmayın. kullanabileceğiniz bir şehirde yaşıyorsanız bisiklet alın. hem sağlıklı hem bedava. hem de işinize giderken ve işinizden gelirken stresinizi atıyorsunuz.

tabi istanbul'da olanlar için bu biraz zor. zaten istanbul'da yaşayanlar ayvayı yemiş sayılır. sabırlar diliyorum hepsine.
  • bakın benzin 6 lira oldu algısı yanlış. bugün baktığımız zaman benzin hala 6 lira olmuş değil. tam tamına 5 lira 83 kuruş. dolar da 4 lira oldu diyenler var. bu gezici zihniyetlerin oyununa gelmeyin. açın mehter marşını keyfinize bakın. ver mehteri...

tanım: göte giren bir başka güncellemedir. zam değildir. zam olsa duramazsın.
  • hangi sosyal medya hesabıma girsem sürekli bir zam konusu bize hiç mi gün aymayacak mı? hep mi karanlık günlere uyanacağız..
  • benzinin artık çoğu şehirde 6 liraya dayandığını gösteren zamdır. bir de hep 50 liralık alan abimiz artık %35 daha az yol yapıyor zira 50 liralık benzin alan adam başlığının açıldığı 2011 senesinde benzin fiyatı 4 tl idi.
  • çulsuzluğuna bakmadan kapitalistçilik oynarsan; bunun bize geri dönüşü vergi tahsilat bürosu olarak kullanlan benzin istasyonlarında pompa silüetinde oluyor malesef.

kestiği verginin ancak yarısını tahsil edebilen aciz devletin bordrolularla birlikte garanti gelir kapısıdır benzin istasyonları. para mı lazım? daya benzine.
  • bu zamların gıda başta olmak üzere tüm sektörlere yansıdığını bilmesem, 'oh beter olun 20 tl olsun' diyeceğim ama eski kaşar, hindi füme ve acuka üçlemeli sandviç aşığıyım. üzülüyorum.
  • (bkz: bisiklet)
hesabın var mı? giriş yap