• kanımı donduran rezalettir.
  • başlığı görünce korkmuştum neyse ki bebeğin sağlık durumu iyi sanırım. anneye de geçmiş olsun... acil şifalar... en azından bir cevap alabilsinler diye destek olunması gereken bir rezalet. an itibarıyla anne de ekşi sözlüğün hastası olmuştur. diğer önemli hastalar gibi bir arkası olduğunu bu mecra gösterir. 40 milyon ediyor en az burası... haberiniz olsun...
  • öncelikle çok geçmiş olsun.

hastaneye değil çok güvendiğiniz cerrahi ekibe kendinizi emanet edin.

mal gibi para basıp ismi bıdı bıdı hastanesi diye gitmekle, instagrama fotolar koymakla olmuyor.
    adamlar hata yapıp biz cumhurbaşkanı hastalarına bakıyoruz sikeriz sizi modunda takılıyolar. gitmeyin işte. para vermeyin.
  • rezalet puanım 10/10.

bir açıklamayı kesinlikle hakeden annedir.
  • rezalet puanim 10/10.

yeni doğum yapmış bir kadına bu yapıldıysa tez vakitte konuyla ilgili yasal merciler gereken işlemleri yapmalıdır. bağırsakların dışarıya alınması ne demek bilir misiniz ? siz beslendikçe dışkınız karnınıza takılan bir torbaya toplanır ve manuel olarak bir yakınınız ya da fiziksel durumunuz uygunsa siz bunu sürekli boşaltırsınız. allah kimsenin başına vermesin. çok zor bir süreç. hele ki yeni doğum yapmış bir annenin başına gelmesinin psikolojik yıkımını hayal bile edemeyiz.

belki tıbben yaşanabilecek bir durumdur bu, orasını bilemem ama bu kadına karşı hastanenin aldığı tutum bile çıkıp özür dilemeleri için çok yeterli bi neden. aksi halde acıbadem hastanesini boykot edip hiçbir zaman tercih etmeme sürecini şahsım için başlatırım.

yetkililer çıkıp açıklama yapmalı, suçu olanlar cezalandırılırılmalı, aksi halde bu başlık bu iş sonuçlanana kadar sol framede en üstte tutulmalıdır.

edit: sayın doktor adayı arkadaşlar, sizlerden ricam eğer vicdanlı, merhametli, yardımsever ve idealist degilseniz şu mesleği seçmeyin. en yüksek puanı alıyorsunuz diye doktor olmak zorunda değilsiniz, gidin mühendis olun en azından kimsenin canını doğrudan yakmazsınız. doktorluk çok zor ve hassas bir meslektir. ıletisim ve empati yeteneğinden yoksun insanlar bu mesleği tercih ederse insanlık için güzel sonuçları olmuyor.
  • rezalet gibi rezalettir. yayılması gerektiğini düşünüyorum
  • okurken içim gitti. bu rezaletten de öte bi olay. umarım sosyal medyada bu ailenin sesi duyulur.
  • öncelikle hastaya acil şifalar diliyorum. ilgili tweetin altında zaten gerekli tıbbi açıklamayı bir hocamız yapmış. ortada her hastanede karşılaşılabilecek bir komplikasyon var. burada hasta ile doğru iletişim kurulamamış olabilir ancak rezalet gibi büyük laflar ederek sağlık personelini ve hastaneyi lütfen hedef göstermeyelim. çünkü ülkemizde maalesef bu tip olaylardan etkilenip görevi başındaki sağlıkçıları öldürme potansiyeli olan çok sayıda insan var. kaldı ki bir yerde bir yanlış varsa zaten bu yanlışın sorumluları gereken cezayı alırlar.

maalesef halkımız tıbbi konularda sıklıkla yargısız infaz yapmayı tercih ediyor. biliyorum konu sağlık olunca ve insanın canı yanınca gözü hiçbir şeyi görmeyebiliyor ama biraz daha sakin kalmaktan kimseye zarar gelmeyeceği kanısındayım. ayrıca bu tip sancılı süreçlerden geçen kişilerin psikolojik destek almalarını da fazlasıyla önemsiyorum.
  • özet: parayı basıp meşhur hastanede sezeryan doğum yaptı-rdı-ğında komplikasyon gelişmeyeceğini sandığı için hayal kırıklığına uğramış kadın. barsağının neden yırtıldığını google’a yazsa öğrenebileceği halde; bunu hayranı olarak gittiği hastaneden, sağlık bakanından ve sözlükteki yazarlardan duymaya çalışan ilgi düşkünü.

rezalet puanım: 1/10

edit: kendisi bile değilmiş, 5. ağızdan twitterden okuduğu hikayeye duyar kaşmış sevgili yazarımız.

edit ıı : hastanenin ve doktorun açıklama yapmadığını iddia edenlere şahit olduğum bir olayı anlatıyorum, sıkı durun:

dr- böbrek fonksiyon testleriniz çok yüksek (kreatin:8) acil diyalize girmeniz lazım. yoksa 12-36 saat içinde ölürsünüz.
    hasta- diyalize filan girmem ben, ne olacaksa olsun.
    doktor 5-10 dk daha açıklama yapıp, istemiyorsa tedavi red imzzlayıp ayrılabileceğini anlatır. hasta tedavi red imzalar, tam çıkış sırasında hasta sorar:
    hasta- doktor durumumda tehlikeli bir şey yok değil mi?
    dr- ???
    (yaşanmış olaydır)

kısacası hastaların açıklamalardan ne anladığına bakmak lazım.
  • rezalettir. yayılması şart
hesabın var mı? giriş yap