• 64 yaşında ve daha önce kalp krizi geçirmiş babamın risk grubunda kabul edilmemesi ile ortaya çıkan rezalettir.

grip aşısı stoklamayı bile akıl edemeyen, bu yüzden dileyenin yaptırabilmesi gereken aşıyı puan sistemi ile dağıtan beceriksizlerin, halktan vaka sayısı saklayan yalancıların, bomboş laflar harici halkın hayatını korumak adına hiç zahmete girme gereği hissetmeyen yöneticilerin sebep olduğudur.

görsel

babam için aylarca zaatürre aşısı için bekleyip zar zor yaptırdık. annem de risk grubunda onun zatürre aşısını halen bekliyoruz. sanıyorum ona da ulaşamayacağız.

grip aşısı için girdiğim e-nabız sisteminde 64 yaşında olan, daha önce kalp krizi geçiren ve vücudunda 4 tane stent bulunan babamın aşı için uygun olmadığını öğrendim. öldükten sonra aşılama teklifi gelecek sanıyorum...

ne diyeyim ki ben... allah belanızı versin de çekin elinizi şu ülkenin üzerinden...
  • kardeş dur allahını seversen zaten ortalık karışık önlemmiş aşıymış hazırlıkmış bırak bunları bak fransa ile amerika arasında .... yok be ironi bile gitmiyor. allah babamıza sağlık versin. yokluğunu eksikliğini göstermesin. kollayın kendinizi zira plan program gündem malesef farklı ilerliyor.
  • (bkz: kulübe hoşgeldin dostum)

görüyorum ve arttırıyorum.

90 yaşındaki astım ve tansiyon hastası anneannem risk grubunda değil.

65 yaşındaki siroz, koah ve şeker hastası teyzem risk grubunda değil.

63 yaşındaki şeker ve romatoid artrit hastası (tedavisinde kanser ilaçları kullanılıyor) diğer teyzem risk grubunda değil.

biri 73, diğeri 68 yaşındaki çok şükür kronik rahatsızlığı bulunmayan (gerçi annem tiroid hastası ama korona açısından riskli görülmüyor) ebeveynlerim zaten risk grubunda değil.

peki sorarım, kim risk grubunda?
  • bence haddinden fazla beklenti ve anşam yüklenildi bu grip aşısına daha aylar önceden
    kimseye yetmeyecek diye pohpohlandı.
    maske takıyorsan coronadan korunuyorsan
    sonuçta gripte olmazsın zaten
    bence ilk etapta korunamayanlara yapılmalı
    sağlık çalışanları ve otobüs şöförleri filan .
    mecbur her türlü hastayla hergün sıklıkla karşılaşanlar .
  • aynı rezalet bizim için de geçerli. babam iki kere kalp krizi geçirdi ve o da 64 yaşında.

annem siroz ve şeker hastası ona da yok.

gerçekten öldükten sonra vurulacaklar heralde? şimdiye kadar her sene bu aşıyı olurlardı. birden ne değişti bu yıl bende merak ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap